Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tolat a kutya, ha...

Miért nem tolat a kutya, ha meglátja a hámot?

Figyelt kérdés
Kistestű keverék kutyánkat hámmal sétáltatjuk. Amikor rajta van, semmi baja vele, sokkal jobban szereti érezhetően, mint azt, ha nyakörvnél fogva sétáltatjuk. Viszont, amikor elővesszük a hámot, hogy ráadjuk, mindig elkezd tolatni, mintha félne tőle. Szerintetek mitől lehet?
2014. márc. 8. 08:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam a kérdést: miért tolat? (nem nélkül)
2014. márc. 8. 08:27
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem szereti, amikor ráadjátok a hámot. Ilyen fejen átbújtatós? Mert azzal van, hogy a kutyának fenntartásai vannak.
2014. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szereti akkor.Az én kutyám ugat, ugrál mindig amikor rá akarom adni a hámot, és amikor már ráadtam a hámot, akkor a kapu előtt fut kettő kis kört. :) Az én kutyám örül hogy megy sétálni.Szerintem rakd a hámot a kutyus elé, hogy szaglássza, lehet akkor később nem fog félni tőle.
2014. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ti mit csináltok akkor, amikor tolat? Mert ha esetleg nekiálltok "üldözni" vele, akkor naná hogy "menekülni" fog. Álljatok meg egy helyben, és hívjátok oda a kutyát, szoktassátok hozzá a helyzethez rendesen. Ahányszor elhátrál, annyiszor hívjátok vissza. Jutalomfalattal vegyétek rá, hogy átbújjon a hámon a fejével, és csak utána tegyétek rá. Ha jól csináljátok, pár nap, esetleg egy-két hét, és magától fog belebújni kérés nélkül.
2014. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem kergetjük, és nem fejen átdugós. :) A hátán kell összekapcsolni, miután a mellső mancsokon felhúztuk.

Úgy szoktuk csinálni, hogy lerakjuk a hámot a földre, és amikor a kutyus megáll előtte, akkor a két mellső mancsát belerakjuk ahová kell, és ott tartjuk, amíg bekapcsoljuk a maradék ujjunkkal. (Ezt így nehéz leírni. :D)

Szóval a lényeg, hogy nem kergetjük, épp ez is fura. Lerakjuk a földre a hámot, leguggolunk mellé és várunk (egyszerre csak az egyikünk, csak azért írom többesszámban, mert mindketten így csináljuk), de elkezd tolatni. Olyankor mindig próbáljuk hívogatni, hátha magától odajön. A végén nem szokott odajönni, hanem már nem ellenkezik, és akkor engedi a dolgot.

Egyébként ez egy egészen kis térben lejátszódó dolog, szóval nagyon menekülni sem tud, meg hívogatás is azt jelenti, hogy kb. fél méterre van a hámtól ilyenkor.

Viszont séta közben semmi baja vele. Eleinte nyakörvnél sétáltattuk, olyankor húzott, nehezebben lehetett bírni vele, hámmal mellettünk marad szinte végig, és húzni sose húz.

2014. márc. 8. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyémek sincsenek odáig a hámok felvételével. Nekünk is van heveder is (ami írsz) és van k9-es is. Sétánál semmi bajuk vele. Én nem agyalok ezen, rájuk adom, mert szükséges és kész.
2014. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én se szoktam különösebben agyalni rajta, csak a vőlegényem kérdezte meg már sokadszor, és nekem is feltűnt, ezért gondoltam, hogy rákérdezek, ez vajon mitől lehet. :)
2014. márc. 8. 12:06
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Lehet attól is, hogy izgatottá válik, mikor meglátja a hámot, mert tudja, hogy séta lesz és ezért tolat, izeg-mozog. De az is lehet, hogy nem kellemes neki a felvétele. Valahogy nyugtasd meg, esetleg jutifalattal tartsd ott és próbálgasd: először csak ott van, aztán az egyik lába, másik, stb, de ne add rá, csak akkor, mikor már teljesen nyugodt. Persze csak ha van időd, meg kedved ezzel foglalkozni. Ha nincs, akkor simán csak add rá és kész.

2014. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van kedvem hozzá, hiszen a kiskutyámról van szó! :)
2014. márc. 8. 16:45
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!
2014. márc. 8. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!