Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kutyás élet Érden,...

Milyen a kutyás élet Érden, Budaörsön vagy Törökbálinton?

Figyelt kérdés

A munka miatt fél éven belül költöznünk kell az említett helyek valamelyikére/közelébe.

Kutyás élet alatt értem: van-e futtató? Mennyire jellemző a környékre a kóbor kutyák? Meg milyen a kutyás "kultúra"?


2014. márc. 9. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Érden röviden sz*r. Kutyafuttató nincs, vagy legfeljebb egy, ami semmit sem ér, amikor gyalog 1 óra a város egyik végéből a másikba eljutni. Az embereknek gőzük sincs mi az a kutyasétáltatás, akinek meg mégis van, azé sincs megnevelve. Itt világméretű szenzáció, hogy az én kutyáim le tudnak ülni parancsra vagy ilyenek. Vagy pont az ellenkezője: sajnálják őket, hogy szegényeknek zsarnok a gazdájuk... Rendszeresen beszólnak és zaklatnak, illetve fenyegetnek, hogy ráderesztik a kutyájukat, ha mégegyszer arra mész. Kóborkutyák nem nagyon vannak. Inkább olyanok akiknek van gazdájuk, de az utcán élnek részben. Ezektől a kutyáktól nem kell félni, általában nagyon jól szocializálták magukat. Persze betegek, bolhásak lehetnek. A kerítés mögül viszont elég gyakran kitörnek idegbeteg házőrzők, na azoktól lehet félni. Ha nem menő, ismert fajtád van, akkor arra is számíthatsz, hogy beszólnak.

Az egyetlen ami nem negatív, hogy a kutyák életszínvonala viszonylag átlagos. Bár nem olyan divatos beengedi őket a házba, azért legtöbbnek elég nagy kertje van, elég egészségesnek néznek ki, elvétve láttam csak szenvedő kutyát.

2014. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Budaörs: futtatóról nem tudok, a kutyások korrektek nagyjából, bár a kakit nem szedik össze és nem túlzottan kaphatóak arra, hogy kommunikáljanak más kutyásokkal...nem tudom miért. Ami előny, hogy itt az utcák nyugisak, lehet mászkálni fel-le, fel lehet mászni a hegyekbe, ott sokan kutyáznak...több helyen van kutyakakis szemetes és zacskó, ami szintén pozitív és szeretem az itteni állatpatikát (dr. Bubó). Kóborkák ritkák nagyon, kutyás kultúra még kiépülőben:) de ha ide költöztök szólj, és megyünk sétálni veletek:)
2014. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# Köszi a választ. Sajnálattal olvastam amit írtál :(


2# Köszike! Ha odaköltözünk, akkor szólok. Neked milyen kutyád van?


Ahol most vagyunk, itt sincs futtató , nem is lesz. És senki nem fogható a közös sétára. A kutyámon meg is látszik a kutyatársaság hiánya. Jó fej, aranyos, de brutál durván játszik ha végre van kivel. Vagy pedig pont az ellenkezője és fülét farkát behúzva menekül.

Erre sok a kóborka, önjáró kutya, de én szeretem őket. Heti szinten 4-5 darabot viszek az állatorvoshoz chipet nézni. Hála égnek, az elmúlt évben csak 2ben nem volt.

2014. márc. 9. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Ja igen, első vagyok. Nálunk sem szedik fel, kuka kb sehol sincs a központon kívül, és mindenféle szemét elég gyakori, főleg az elhagyatottabb helyeken. Érd egy nagyobb része olyan, hogy alig van forgalom, tehát a legtöbb ember az úton közlekedik és sok a nyílt terület. Ez jó. Viszont ahogy kilépsz, azonnal az összes kutya őrjöngeni fog, tehát csöndben tuti nem tudsz közlekedni.
2014. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, egy mentett francia bulldogom van, akinek nagyon kéne kutyatársaság:) ő már feloldódott, nem fél anniyra, csak meg kéne tanulnia a kutyalétet, és játszani...6-7 éves lehet, nem tudjuk pontosan, nem örülnék neki, ha a "bulit" kihagyná az életéből...márpedig mivel sokan azt hiszik, hogy bébiharcikutya, nagy ívben elkerülik...pedig őszintén, ő még fogatlanka is...és kedves az arca. És a fajta sem olyan, sokkal inkább kanapékutyák, ölebek...úgyhogy nem is értem, de mindegy:)
2014. márc. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 neige ***** válasza:

Törökbálinton: nincs kutyafuttató.A kutyások vagy a közeli erdőbe járnak, vagy a parkba.Kuka egy-egy frekventált helyen akad, zacskó természetesen nincs.Tehát a kakit NEM szedik fel a gazdák.Viszont elvétve van pár kóborló kutya, akik tűrhetően viselkednek.A sétáltatók többsége rendes, alkudozás után szívesen barátkoztatják a kutyáikat, általában a kutyusok is szocializáltak, tudnak más kutyával viselkedni.

Néhány kutyással rendszeresen találkozunk, velük szoktunk is játszani.

Ami viszont hatalmas előny, az állatorvos.A VahúrVet Kft.-t üzemelteti, minden nap rendel a vasárnapot kivéve.Három kutyánk különböző problémáival (toklász,csont lenyelés,ivartalanítás,viszketés,stb) olyan körültekintéssel,szeretettel és türelemmel viseltetett, hogy soha máshova nem vinnénk a kedvenceinket. :)

2014. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!