Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha be van oltva de megharapott...

Ha be van oltva de megharapott mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Megharapta páromat egy stefi úgy, hogy az ujját kirántotta a szájából, felhasította a bőrt, nagyon vérzett tegnap is meg ma is, elláttuk stb (orvos) a kutya be volt oltva chip stb, de más valamire azon kívül hogy piszkosul fáj nem lehet semmi baja?

tetanuszt nem kapott


köszönöm



#harapás #steffordshire terrier
2014. márc. 10. 07:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Pedig kellene az a tetanusz. Attól még, hogy be van oltva, elkaphat bármit, nem csak a veszettséget pl.
2014. márc. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
azt meddig kellene megkapnia? mert ez tegnap történt és nem akarta hogy megszúrják -.-
2014. márc. 10. 07:53
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

Ha a doki adni akart, annak oka volt. Minél hamarabb, annál jobb. Egyébként ez nem 1 oltás lesz, inkább csak az első :D.

Nem is kecsegtetlek semmi jóval, mert fáj is.

Jobbulást! Bátorság!

2014. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Most nem emlékszem pontosan, de 12 vagy 24 óra után még be lehet adni. Google.


[link]


És igen, én sem fogok hazudni, fájdalmas. Éget, viszket, időnként belilul, bedagad, érzékeny. De nem érdemes játszani ezzel. A párod legyen férfi, tegye félre a nyavajgást, és irány az orvos.

2014. márc. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat, rá fogom venni mert ez tényleg nem játék
2014. márc. 10. 08:52
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

én amikor darázscsípés után tetanuszt kaptam (allergiás vagyok) akkor másnap teljesen ki voltam ütve. Majdnem 41 fokos lázzal csak feküdni tudtam. Engem rendesen kikészített,szóval,ha holnap esetleg dolgozna,akkor érdemes lenne kivenni egy szabadnapot, mert nem tudni,hogy őt mennyire üti ki.

Ezt nem azért írom,hogy elrettentsem, mert a tetanuszt mindenképp jó lenne ha megkapná,de nem árt felkészülni.

2014. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%

Évente csak egyszer adhatnak tetanuszt, szóval ha már kapott akkor nem kell. A szúrás nem fáj, utána olyan, mintha a vállát megütötték volna. Ki lehet bírni.

Ha már orvoshoz megy vele az ember, akkor nem gondolom,hogy ez a választható kategóriának kell lenni. Más apróbb sebeknél, szúrásoknál is jól jöhet.

Ha komolyabb ,akkor berendelik kontrollra és lehet a seben látni,hogy szebb lesz e vagy csúnyább. Célszerű otthon is többször fertőtleníteni, és időnként cserélni a kötést. Körömvirág krém gyulladás csökkentő szépen helyreteszi. (Nem nyílt sebbe kenve)

2014. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Tiszta bacitelep a kutya szája, emberelje meg magát a párod.
2014. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk saját kutyusunk játék közben véletlenül apának felsértette a körömágybőr szélét, oda akadt be a foga, ő már erre tetanuszt kapott. Mondták, hogy hiába van beoltva a kutya, meg ráadásul benti is, már egy ilyen kis seb is könnyen elfertőződhet. Úgyhogy szerintem jobban jár a párod, ha beadatja a tetanuszt.

Nem kell tőle tartani, én már kétszer is kaptam, másodszor a karomba adták, ott valóban rosszabb volt, egy-két napik kicsit bedagat és fájt (mintha durva izomláza lenne az embernek), de bőven ki lehet bírni, nem vészes!

2014. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%
Kapott már meg kutya nem egyszer.. kis betadinos törlés meg alapos tisztítás és semmi gond. Nem kell túl parázni mindent, én a pároddal értek egyet.
2014. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!