Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha be van oltva de megharapott...

Ha be van oltva de megharapott mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Megharapta páromat egy stefi úgy, hogy az ujját kirántotta a szájából, felhasította a bőrt, nagyon vérzett tegnap is meg ma is, elláttuk stb (orvos) a kutya be volt oltva chip stb, de más valamire azon kívül hogy piszkosul fáj nem lehet semmi baja?

tetanuszt nem kapott


köszönöm



#harapás #steffordshire terrier
2014. márc. 10. 07:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%

7-es, ne vezesd félre a kérdezőt, az orvosok szerint 3 (!) hónap után már új tetanusz oltás kell sérülés esetén.


Szóval tetanusz mindenképpen (ez csak egy oltás, amiről korábban írt valaki, az a veszettség elleni oltássorozat, de az csak akkor kell, ha a kutya nem volt oltva).

2014. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A párodnak mindenféleképpen tetanuszt kell kapnia. Mindenféle betegséget elkaphat, még akkor is ha a kutya be van oltatva.
2014. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Akiteki ***** válasza:
79%

Ha akkor frissiben lekezelték volna a sebet, esetleg megúszhatta volna a tetanuszt. De ha már fáj, akkor gyullad, nincs mese, fel kell kínálnia a hátsóját.

Férfiból van, nekik 5x annyira fáj, mint egy nőnek :)

(mellékesen: az allergiás darázscsípésre mit sem ér a tetanusz, arra szteroidot és kálciumot adnak vénásan)

2014. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Többször kaptam tetanusz elleni injekciót életem során.Egyszer sem fájt sem beadáskor,sem utána.Úgyhogy nem kell tőle félni.
2014. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Akiteki ***** válasza:
100%

Ennek is az lehet a trükkje, mint a veszettséginek: Ha nincs a tű végén az anyagból, akkor nem fáj.

De egy férfinak fájni fog. Már a tű látványa is! :)

2014. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
61%
Hát engem kapott meg kutya elmentem dokimhoz, mondta hogy nem add mert a tetanusszal többet ártok magamnak, mondta hogy 18 év felett már jóval nehezebb elkapni ezt a betegséget . bár ugye enyém nem volt mély seb tehát ha tied 2 centinél mélyebb akkor adasd be és ha nagyon vérzett.
2014. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Akiteki ***** válasza:
90%
Minden nap tanulunk valamit. Pl. hogy a vérmérgezés kiskorúakra hat, szavazati joga nincs. :))))))))
2014. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%
11-es : Akkor miért úgy kérdezte az orvos 2 héttel ezelőtt,hogy 1 éven belül kaptam -e ? És ezt mástól is hallottam. Most olvastam,hogy 5-10évente emlékeztető, de ebbe nem megyek bele. Gondolom több féle van, meg sérüléstől is függ. No de 3 hónap kicsit gyakori.
2014. márc. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A darázs csípéses vagyok.

Akiteki, ezen én is meglepődtem... de az ügyeletes orvos alig volt idősebb, mint én (22 vagyok)

Szinte könyörögnöm kellett neki,hogy adja már be a kalcium injekciómat,mert ő mindenáron papírokat akart kérni,de nem értette meg,hogy nem volt nálam irat, szó szerint úgy bánt velem, hogy teljesen megalázott... a mai napig fájó emlék az a nap...és amikor beadta az injekciókat,akkor adott egy receptet,hogy menjek el a gyógyszertárba, és váltsam ki az injekciómat...(mivel nem volt nálam pénztárca,amiben az irataim voltak, így pénz se,erre meg azt mondta,hogy oldjam meg, fel kellett hívni egy ismerőst, hogy vigyen el kocsival a gyógyszertárba,meg adjon már kölcsön 300 Ft-t mert a doki felől ott halhattam volna meg...) és a gyógyszertárban szembesültem vele,hogy tetanuszt kapok...

Egy ismerősöm se tudott rá konkrétumot mondani hogy miért...

Úgyhogy nem mondtam hülyeséget azzal,hogy darázscsípés után kaptam tetanuszt...

2014. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Akiteki ***** válasza:
89%
Lehet, hogy beadta, de attól még semmi értelme. Ha allergiás reakciód lett volna rá, akkor el sem jutsz a gyógyszertárig. Szerencsére nem minden csípésnél jön elő. Nekem is az egyiket simán átvészelem, legközelebb meg jönnek a mentők szirénázva.
2014. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!