Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kéne megtanítani a kutyám?

Hogyan kéne megtanítani a kutyám?

Figyelt kérdés
Hogyan tanítsam meg arra a kutyám, hogy csak akkor mehet ki az utcára, ha rajta van a póráz? mert már menne ki hogyha nem tartanám vissza. (Egyébként 6 hónapos boxer kutya)Szóval mindegy, hogy hogy de valamilyen tanács, hogy hogy lehetne ezt betanítani neki?

#kutya #kapu #boxer #hogyan tanítsam
2014. márc. 10. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ráteszed a pórázt, kinyitod a kaput, majd ha ki akar menni, akkor visszarántod és leülteted. Lépsz egyet előre, ha menni akar, ismét ugyanaz, ha marad, akkor dícséret. És így tovább... Ezt póráz nélkül is lehet gyakorolni, mondjuk ha ki akar lépni, elkapod a grabancát és megrázod: kérdés, hogy ez nála bejön-e, mert nem minden kutya veszi büntetésnek.
2014. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, mindenképpen ki fogom próbálni! :) De ha van valakinek még, akkor várom a tanácsokat
2014. márc. 10. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Zavard hátra. Én ilyenkor mindig el szoktam küldeni őket. Van erre egy parancsunk, a Mars, amire elmennek onnan, ahol éppen vannak. Így több méteres távolságot tartanak az ajtónál, most már azért, mert megtanulták, hogy amikor nyílik az ajtó, nem kell, hogy ott tipródjanak.
2014. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 9 hónapos kora után szoktam az engedelmest tanítani! Egyébként még fiatal oszt- érthető a viselkedése!Tanuljon + neked engedelmeskedni-szót fogadni...
2014. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem engedelmesség, hanem nevelés kérdése. A nem szót 6 hónaposan már illik ismernie a kutyának.
2014. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!