Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanitani egy...

Szabx kérdése:

Hogyan lehet megtanitani egy kutyat hogy tamadjon a csibeszre?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 07:23
1 2
 11/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha jól tudom csíkban van kutyakiképző, keresd meg őt. Ha esetleg Kolozsvár nincs tól messze, nekünk itt van kutyasulink. Amúgy kedves előttem szóló, igen a csibészelést könnyebb sokkal megtanítani, mint az engedelmest, viszont az, aki bevállalja, hogy becsibészel egy kutyát, annak ellenére, hogy nem 100%-ig kontrolálható, az nem csak idióta, de arról is hazudik, hogy kiképző.
2014. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 sippara ***** válasza:
Igen. Tudod szikét használni is könnyebb, mint megismerni és bemagolni az agy anatómiáját, általában mégsem úgy kezdenek a reménybeli agysebészek, hogy random belevagdosnak emberek fejébe.
2014. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hallotam egy olyan modszert hogy ejjel amikor a kutya szokasa szerint el van egyfele es nem figyel a kulső zajokra bejon egy igen es kicsit elveri. Etől őlitolag nem fog uigy bizni az idegenekben es talán figyelmesebb is lesz. Nekem csak annyi kellene hogy ha idegen jon az udvarra kicsit bizalmatlan legyen a kutyam es esetleg ugasson.
2014. márc. 11. 13:21
 14/16 Imola Ágnes ***** válasza:

ok, és mi lesz akkor ha a kutya éjjel megharapja a részeg szomszédot, mert benyitott, és te nem tudod majd róla leszedni. Vagy ha az elvadított kutya esetleg letámadja a látogatóban lévő nagymamát???

Ezek a házi módszerek nem csak rosszak, de veszélyesek is.

Amúgy mennyi idős a kutya? Milyen fajta?

2014. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
11 honapos Rottweiler
2014. márc. 11. 13:57
 16/16 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nha, ha a Rottweiler vered, abból jó nem fog kisülni, azt garantálom. Azt meg ne várd, hogy minden zajra ugasson, mert nem jelzőkutya, és nem ugatós. Ha jól nevelted, jól szocializáltad, megfelelő a falkasorrend, és a kutya nem egy agyonszaporított idegroncs, hanem igazi rottweiler, akkor védi majd a területét rendesen. Ha mégsem igazi, jól megtanított, jól kezelt Rottweiler, akkor esélytelen a dolog így távolról. A rot nagyon határozott gazdát kíván, foglalkozni, dolgozni kell vele, nagyon fontos a megfelelő szocializációja, amikor azon dologzol, hogy szokja meg az embereket, állatokat az utcán, ne támadjon, ne morrogjon meg semmit. Ha ez mind jól megy, akkor lesz egy kiegyensúlyozott rot, aki igenis védi majd a területét. Folyamatosan igényli a gazda jelenlétét, márha van, akit tényleg gazdának tekint...
2014. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!