Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ausztrál juhászkutyát...

Az ausztrál juhászkutyát muszáj kennelből venni?

Figyelt kérdés
Csak mert én nem tudok 300ezerért venni kutyát !

2014. márc. 12. 09:05
1 2
 1/13 Firestorm ***** válasza:
97%
Ha nem tudsz ennyiért venni (bár lehet gyűjtögetni is) akkor ne vegyél ilyen fajtát.Ugyanis,ha tk nélkülit veszel azaz szaporítósat nem 300 ezerbe fog kerülni,hanem jóval többe,ugyanis komoly betegséget,akár örökleteset hordozhat magába a kutya,aminek igen zsíros a kezelési költsége.
2014. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha találsz olyat és még valóban aussie is, akkor te varázsló vagy :P


Amúgy semmi sem muszáj. Kutyát tartani sem. Vagy ott a menhely, ott jelképes összegért örökbefogadhatsz egy kutyát, mondjuk eltartani nem tudom miből szeretnéd.

2014. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Hobbira már 240-ért is kapsz aussie-t magyar kennelből.

Már megjelentek a szaporítók, mint láttam, de ők is 100-150 ezerért árulnak.

2014. márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem törzskönyveset veszel, akkor keveréket veszel, ilyen egyszerű, a "törzskönyves szülőktől" bla-bla hülyeség. Ha pedig keveréket vennél, akkor inkább ne adj érte tízezreket, hanem hozzál menhelyről, jobban jársz és nem támogatsz szaporítót sem.


Utolsó: nem mindenkinek van 300 ezre vételárra, de ez még nem jelenti azt, hogy ne tudná eltartani a kutyáját. Én sem fizetnék ennyit, nincs is igényem fajtatiszta kutyára, a keverékem, ami van, tökéletes, de ez nem jelenti azt, hogy nincs a bankszámlámon a fenti összeg ötszöröse tartalékként félretéve.

2014. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Én azt nem értem, miért akar valaki olyan fajtát, amire nincs pénze.

Ha nincs 300 ezred egy fajtára, holott az annyiba kerül, akkor válassz menhelyről, vagy válassz olyan fajtát, amelyiknek meg tudod fizetni a tenyésztői vételárát. Vagy keresd fel az adott fajta fajtamentését. Vagy menj menhelyre. De ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor azt tenyésztőtől vedd, már csak azért is, mert nyilván szereted azt a fajtát, és nem szívesen támogatnál a vásárlásoddal szaporítókat, akik a fajtának ártanak.

2014. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Firestorm ***** válasza:
41%

De erre van egy egyszerűbb megoldás is a neve pedig a Türelem!

Minden hónapba tegyél félre annyit amennyit csak tudsz és hidd el összefog gyűlni rá a pénz.

Én is ezt fogom tenni majd,hogy az álomfajtámat megvehessem,ő sem éppen az olcsóbb kategóriába való fajta.

Ha havonta 30 ezret félre raksz akkor 10 hónap alatt megtudod venni álmaid kutyáját,ha 20 ezret akkor 15 hónap alatt.Gondold át.

2014. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Hál istenek még nem jelentek meg szaporítók ebben a fajtában és remélem ez így is marad. Az olyanfajták miatt mint te korcsosultak el a fajták és lett kismillió szaporító! Ha nem akarsz ennyit kiadni egy kutyáért fogadj örökbe! Nem azért dolgoznak keményen a tenyésztők, hogy aztán a magadfajták miatt kárba menjen a munkájuk. De ha nagyon akarsz magadnak ilyen kutyát akkor kérdezd körbe a tenyésztőket hátha van esetleg színhibás kölykük amit már 100 körül kaphatsz, ez nem azt jelenti, hogy csúnya (nézz utána). Szerencsére még ezt a fajtát "muszáj" kennelből venni!
2014. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
Nem jelentek meg a szaporítók? Nézz körül az expresszen. Van már 50 ezerért tk. nélkül.
2014. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele és tudom annak a történetét, de még nem beszélhetünk többesszámban :)
2014. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Ez a fajta ritkaságnak számít Magyarországon, így keverék aussiek nem nagyon vannak. Ha ilyen fajtát akarsz, igen muszáj kennelből venni, mert menhelyen nem kapsz hasonlót, mérlegelni kell.

Én nem tudom az itt lévők mikor beszéltek utoljára ausztrál juhászkutya tenyésztővel, én alig egy hónapja. Szeretnék én is egy ilyen kutyát (igaz csak 2 év múlva, de látogatóba már idén megyek a kennelbe), de felkerestem egy kiváló magyar Tenyésztőt, nem szaporítót, Tenyésztőt és nekem pont az általad írt összeg felét mondta vételárnak. Igaz, hozzá tette, hogy ha valaki nagyon nem szimpatikus neki, akkor az általad leírt összeget szokta mondani, elrettentésnek, mert akkor úgyis lelépnek a nem ehhez a fajtához való gazdik. Most vagy én voltam neki nagyon szimpatikus és azért mondott ilyen összeget, vagy te nem voltál szimpatikus valakinek. És nem kívánok vitát nyitni arról, hogy tenyésztővel beszéltem vagy nem, mert 1000%, hogy tenyésztővel beszéltem. A kennel nevét nem írom meg, mert nem véletlenül nincsenek árak a kennelek oldalán, ők akarnak beszélgetni a leendő gazdikkal. Ha a kérdező ír néhány kennelnek levelet, biztos megválaszolják az ilyen, és ehhez hasonló kérdéseit.

2014. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!