Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első héten nem tud tejet...

Az első héten nem tud tejet adni a piciknek a Yorkim?!

Figyelt kérdés

Holnap lesz egy hete, hogy meg lett a két kicsi, igazából 5 született, sajnos csak 2 maradt életben! Az anyukámnak az egyik cicije be gyulladt, fájt tőle a picik pocakja, a doktor adott szurit, jobb lett tőle, viszont abból a ciciből nem esznek! Ma reggel sírt az egyik megnéztem mi lehet a baj, szopni akart, illetve szopott is, de nem jött belőle semmi. Le ellenőriztem a többit, de nem jön egyikbol sem, egy csepp sem, csak a beteg cicibol, abból meg nem esznek! Mit tehetek? Sajnos vidéki vagyok, rendelni szoktam a kutyusnak dolgokat ha épp nincs dolgom Pesten, de mire megjönne a tej pótló tapszer addigra a kicsik számtalanszor éhesek lesznek!

Valaki azt mondta jó a bébi tapszer! Ez így van? Es abból melyik? Remelem nem az amelyikbe csótány irtot találtak!


2014. márc. 14. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok, remélem most boldog vagy hogy a sok eszeddel szaporítottál, kinyírtál 3 ártatlan életet és a meglévőket is veszélyezteted... Az agyamat dobom el komolyan...


Hát Csillagom, most jön az hogy eltipegsz szépen az állatpatikába és veszel tápszert vagy kecsketejet és 3 óránként cumiztatni kell a kicsiket a nap 24 órájában, szóval vegyél még egy jó adag erős kávét is a holmik mellé, mert aludni nem nagyon lesz időd.


Vagy fogod az egész állományod és elviszed őket egy felelősségteljes állatvédő szervezethez, hogy neveljék fel a kicsiket és keressenek mindenkinek felelős gazdát.


Az anyakutya mit kap? Adod neki a vitaminokat meg a táplálékkiegészítőt ami a vemhes/szoptatós szukáknak jár? Mert ha nem akkor nincs azon mit csodálni hogy nincs teje...

2014. márc. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Emberi tápszert meg ne adj nekik ha nem akarod a maradékot is kinyírni, mert totál más az emberi és az állati anyatej összetétele.
2014. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabad neki bébitápszert adni, mert hasmenést kaphatnak tőle és egy újszülött kiskutya szervezetét nagyon le is terhelné. Ez olyan lenne neki, mintha egy emberi újszülöttnek akarnál adni egy jó zsíros húslevest.

A kecsketej valóban jó alternatíva, de jobb lenne direkt erre a célra szánt tejpótló tápszert venni. Ha felhívod az állatorvost, ő biztosan megmondja, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb, sőt az állatorvosok általában tartanak ilyet, szóval nála is meg lehet vásárolni, de a közelben biztosan van állatpatika, vagy állatkórház, ott viszont 100%, hogy találsz.

Legközelebb pedig a "kiskutyázást" hagyd a hozzáértő tenyésztőkre, mert a nem megfelelő felkészültség és tapasztalatlanság illetve hozzá nem értés ilyen gondokat eredményez, ez pedig sem a kutyáknak, sem pedig neked nem jó.

2014. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak annyit szeretnék mondani, hogy be kaphatja! Hogy lehet ilyet mondani? Mennyire undorító, amit írtál! Milyen gusztustalan felfogás ez te szerencsétlen! Honnan tudhattam volna, hogy 5 kutya fogam meg? Szerinted ahogy világra jottek mwgöltem őket?! Szánalmas vagy! Micsoda mentalitás ez? Hogy lehet valakit megkövezni ilyesmi miatt? Az egyik kiskutya a ket kezem kozt halt meg, ujraelesztettem, szív masszázst adtam neki...

Nem kívánom, hogy valaha ilyesmi előfordul jon veled!

Nem fogod el hinni, 12 éve yorkikat tenyészt akihez el vittem a kis kutyámat az ő kutyával pároztatta össze, tenyésztő felügyelete mellett ellett a kutya! Azert "szaporitottam" mert szerettem volna kutyát és tőle szerettem volna! Royal Canint kap a kutya mindig is azt evett, kap vitaminokat es táplálék kiegészítőket, kellőképpen felkészültem! Többször voltam ultrahangon es állatorvosnal az ellés elott a kutyaval!

Mindent lehet rám

Mondani csak azt nem, hogy nem

Tettem meg mindent!

EgYebkent meg irtam, hogy volt egy be gyulladt emlője az anyukának, az orvos olyan injekciót adott neki ami elapasztotta a tejet! Valószínű ebbe is benne volt a kezem, nem?

Felháborító, hogy ez az oldal azert van, hogy egymásnak segítséget nyújtsunk es te ilyesmire használod! Ritka szar ember lehetsz! Inkabb ne írnál!

Megoldódott a probléma, 2 óránként etettem az állatorvos bal vásárolt tapszerrel, az anyának pedig kezd ujra teje lenni, ahogy ürül a szervezetéből a gyogyszer!

Köszönöm ezt minősíthetetlen üzenetet!


Az utolsó válaszolónak köszönöm a segítséget!

2014. márc. 15. 00:54
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

"Honnan tudhattam volna, hogy 5 kutya fogam meg?"

"Többször voltam ultrahangon es állatorvosnal az ellés elott a kutyaval!"


Súgd már meg nekem drága, hogy ez most hogy van akkor?


Eljátszhatod itt a sértett királykisasszonyt, annak a 3 kölyöknek az élete akkor is a TE lelkeden szárad! Ki mondta hogy kötelező szaporítani? Látszik, hogy nulla hozzáértéssel vágtál bele ebbe az egészbe, különben nem itt, vad idegenektől kérnél segítséget, hanem a "Nagy" 12 éve bizniszelő szaporítótól! Ne akard már azt bemesélni nekem, hogy felcsinálta a kanja a szukád, utána meg elküldött isten hírével, hogy kezdj magaddal meg az almoddal amit akarsz!

Nem tudom mekkora lehet a kutyád, de ha egy ilyen kicsi kutya ilyen sok kiskutyát vár akkor ALAP hogy kihívom az állatorvost ha megindul az ellés! Mert gondolom az nem történt meg.


De legalább megtanultad a leckét, remélem egy életre. Az ilyen jellegű problémákra nem itt kell megoldást keresni, mert ide bárki regisztrálhat (igen, a szomszéd Mari néni is), aztán sok "okos" ontja itt a magáét. Nem is értem hogy ha olyan nagy ember a kan gazdája, miért is nem őt kérdezed...

2014. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha akkora hozzáértésed lenne mint ahogy előadod, tudnád, hogy az állatokat 2D-s ultrahanggal vizsgálják, 2 kis kutya látszott rajta, egymás takarásában voltak! Nem

Fogod elhinni, többször beszéltem telefonon orvossal ellés kozben, ha komplikáció adódott volna ki jott volna! Egy ilyen kis állat szervezete nem tud ki hordani 5 kutyat! Senki MEG AZ IRVOS SEM, tudta, hogy ez lesz!

Nem a kutyát hanem téged volt kár szaporítani!

Az én lelkemen nem szárad a kis kutyák halála, de téged remelem a jó Isten móresre tanít, hogy ilyen dolgokat írsz!

Hogy mersz meggyanúsítani, rágalmazni es felül bírálni bárkit?

El kellett utaznia ezen a hétvégén a tenyésztőnek! Szíven viseli a kutyák sorsát, ugyanis az ő kutyája is köztük van! Arra használtam az oldalt amire van! Ameddig nem ért ki az orvos kétségbe esésembe ide írtam!


Az ilyen embereknek mint amilyen te vagy kellene elhullania!

Megkeseredett idióta lehetsz!

2014. márc. 15. 16:03
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Gratulálok ehhez a szinthez, bocs én nem süllyedek le hozzád. Gusztustalanul beszélni azt tudsz, de semmi érdemlegeset nem tettél le az asztalra még.
2014. márc. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Látom a fröcskölődés az megy, közben remélem a maradék kiskutyák nem halnak bele abba, hogy te inkább a neten hepciáskodsz. Ha vidékre ment a nagy tenyésztő ott gondolom már térerő sincs, így felhívni sem tudtad. Mindegy mentem a kérdést, ha legközelebb valaki szaporítani akar 0 tudással majd lehet linkelni neki, talán más tanul belőle...

Ja, még valami az én kezeim között a büdös életben nem fog meghalni kiskutya, mert én inkább DOLGOZOM, hogy megéljek, és nem a kutyáimat zsákmányolom ki.

2014. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%

Egy segély kiállításra korrekt volt a hozzászólás!

Ha lehet rúgjanak meg bele abban aki szeretne bízni az emberek segitsegeben!

Nem a véleményeddel van a baj hanem a tálalás kritikán aluli!

A kérdés vagy a választ minősíteni kell egy tízes skálán hogy ertekelnéd?

Segítek a kérdés 10 mert ezért van az oldal!!!

A válasz -1 stílus szóval sutttyó kategória!

Olvasd el a következő hozzászólót van hasonlóság a véleményben némi intelligenciával fűszerezve !!! Értékeli is a kérdező!

2014. márc. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
23%

Azt üzenem a válasz adónak ,hogy olvassa el a fejlécen mi van!!!!!

Kérdezd meg amit máshol nem mertél eddig !

Na szerinted Te vagy a legjobb reklámja az oldalnak?

Szegény feltett egy kérdést Te meg szeretnél gyilkost csinálni belőle !

Van fogalmad milyen lelki teher lehet az , hogy ilyen történt!

Ismered a kerdezot mit okozhatsz a válasz minőségével?

Lenne egy ötletem szavazni kéne kit tiltsunk ki innét a kerdezot v a segítő stílusa a gázabbbb!

A Kérdezőnek: ne menj le a szintjére mert olyaná vász mint Ő!

FONTOS!!!

2014. márc. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!