Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak a higiéniát a lakásban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. arra, hogy ha az edénykéit elmosod, akkor az edényszárítóra teszed e vagy elkülönítve. Vagy ha a pokrócát mosod, utána mosod e a saját cuccaid, vagy előtte kifertőtleníted a gépet?
2014. márc. 15. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ritkán mosom az edényeiket, de ha igen, akkor simán a földre teszem egy újságpapírra. Igen, mosom a ruháimat utána, annyit csinálok, hogy kitörlöm a gépet, hogy azért a nagyja szőrt kiszedjem (bár nincs is benne sok), illetve nem törölközőt vagy fehérneműt teszek be rögtön utána, hanem mondjuk munkás cuccot. Kb. ennyi. De pl. ha eszünk valamit, akkor van, hogy kinyalják utána a tányért :D Azt se fertőtlenítem, simán csak teszem a mosogatógépbe, esetleg ha szőr lenne rajta, akkor leöblítem előtte :)
2014. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ha elmosom az edényeiket akkor papírtörlővel szárazra törlöm és megy vissza a földre.Vagy be a mosogatógépbe.De pl külön szivacsot nem használok,csak alaposan átmosom a szivacsot.Bár mosogatógépünk van így ritkán mosogatunk kézzel.

A tányért mi is engedjük,hogy kinyalják aztán be a mosogatógépbe.

Mi kimossuk a kutyás cuccokat (pokróc,törölköző,pár plüss játék) Általában rongyszönyegeket mossunk utána ki.

Szóval nem fertőtlenítünk orrba szájba attól mert van 2 kutyánk.


11 éve így élünk a kutyákkal,semmi bajunk nem volt.

Mondjuk nálunk 2 bichon van,nem hullik a szőrük.


Rendszeresen porszívózunk,fertőtlenítős vízzel mosunk fel mindenhol.

2014. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben kezdeném azzal, hogy a mostani albérlet egy romhalmaz sajna.

Másodszor én takarítok rendszeresen de itt sajna nem látszik meg túlzottan.

No és akkor harmadszor: Én úgy szoktam, hogy elmosogatok, és a végén mosom el a kutya-cica tálat. Vissza teszem a mikró tetejére őket, mert mi ott szoktuk tárolni. Ugyan azzal a szivaccsal mosom el, annyi, hogy után kiöblítem azt.

Nálunk este velünk alszanak a jószágok, fekhelyük is van de nem tudom hogy csinálják, mert egyáltalán nem koszosak és nem szőrösek a kis párnáik! :D Hozzáteszem 2-3 hónapja vannak meg ezek a párnák. Annyit szoktam csinálni, hogy kiporolom kicsit, kirakom az ablakban szellőzni.

A fürdetés a zuhanyzóban zajlik. Utána kiszedem a lefolyónál összegyűlt szőröket, meg átöblítem a zuhanytálcát.

Ha esős/sáros idő van kint, akkor én is koszos leszek, meg a kutyák is. :D Előbb a lábukat törlöm meg (ha nagyon koszos, akkor zuhanytálcában lemosom és aztán törlés), aztán cipőmet le, nadrágot cserélek és azokat tisztítom meg.


Hmm, nagyjából ennyi, ami eszembe jutott. :)

2014. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja igen, és persze ki szokták néha nyalni a tányért, lenyalogatni a májkrémet meg ilyesmi. :D

Simán elmosogatom és annyi.

2014. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sippara ***** válasza:

Kezdhetném ugyanúgy, mint a harmadik, romhalmaz albi, takarítás halottnak a csók :)


Az edényeiknek külön helye van, ha végeztek a vacsival, elmosom, és mennek fel a szekrény tetejére, a szivacsot kiöblítem és kész (macskák táljával ugyanígy). Ha az ő cuccaikat mosom, utána megy a rongyszőnyegük az én kutyázós nadrágjaimmal (általában 2 adag), azután pedig a párom munkás ruhái, de addigra már nem nagyon szokott szőr lenni a gépben. Naponta porszívózunk, így vedlési időszakban egy porszívózás van délután és egy vagy két seprés reggel/este, porszívó után froschal felmosok és kész. Eddig még senki nem kapott el semmit, nincs büdös, és kivételes esetektől eltekintve (a.k.a. "vedlés" - egy husky, egy roti, két macska) szőrcsomók sem gurulnak ördögszekér stílusban ide-oda a lakásban :) Ez nekem elég :)

2014. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!