Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? Tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég el kellett altatni szeretett kiskutyámat és így hónapok elteltével úgy döntöttem veszek egy új családtagot.

Amit én tudnék nyújtani a kutyának:

- A munkám miatt 2 hetes ciklusban dolgozom ami úgy néz ki,hogy egyik héten 11-6 óráig a másikon 8 órától du. 2 óráig. Utána többnyire szabad vagyok.

-Sétálni szeretném elhordani esetleg a közeli erdőben picit túrázni is vele. A séta nem minden nap megoldott hetente 3 alkalom viszont biztosan.

-Az udvar nagy tehát területe lenne mozogni

- Szeretném a házba beengedni.


A méretét illetően is nagyon vívódom magammal kicsi vagy nagy legyen-e?!.

A kicsi jöhetne több helyre velem míg a nagy nem mindenhová.

Attól is tartok,hogy mivel nő vagyok megtudom e nevelni kellően,hogy "tökéletes"kutya váljon belőle és persze az időm ezt engedné?

És ami még lényeges: 10éves kisgyerek is van a családban illetve a kutya szeretném ha inkább rövid szőrű lenne.

Nagyon köszönöm ha válaszoltok,és segítetek nekem. :)


2014. márc. 15. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En kistestut ajanlanek neked, azokat tenyleg barhova magaddal viheted.

Az enyem is kistestu es imad sokat setalni es jatszani mas kutyakkal. A kocsiban is nagyon jol elvan. Erdobe is viszem, es imadja... Ha hideg van akkor szoktam raadni egy kis kutya pulcsit, vagy kabatot hogy ne fazzon meg. A hazban jol elvan, a kistesom 7 eves is jol kijon vele. Van egy masik kutyank is es tokeletesen elvannak..

Ha mindenkepp rovid szorut szeretnel akkor ajanlanam a kovetkezoket: mopsz, csivava, tacsko vagy francia bulldog, de ezeken kivul sok masik rovidszoru kutyafajta van.

Remelem segitettem!:)

2014. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,a mopszot én is nézegettem és olvasgattam utána az a fajta benne van a képben :)Zöld jel természetesen ment a válaszért!
2014. márc. 15. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Kifejezetten fajtát nem tudok neked ajánlani, de az biztos, hogy ilyen időbeosztással kölyköt nem vennék, de még felnőttet is csak akkor, ha pár napot otthon tudok vele maradni!
2014. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tacskó,basset haund,ami elsőre eszembe jutott.ugyan akkor minden TK-s kölyökkutyusra igaz az,h sokat kell velük foglalkozni és sokba kerülnek.

viszont menhelyeken sok kutya van akik közül lehet válogatni.érdemesebb lenne elhozni onnan 1 felnőttet,mert annak már kialakult jelleme van+a gondozók elmondják v hirdetéseknél leírják az állat személyiségét és igényeit.

így neked is 1szerűbb lenne szerintem.

2014. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az nem derült ki,hogy most jó részt benti vagy inkább kinti lesz.


Mert kistestűeket tartósan nem lehet kint tartani,gondolok itt arra,hogy míg dolgozol addig kint van,amikor haza jössz bemehet a lakásba.De ha nem így van akkor ezt vedd semmisnek.


Hetente 3 séta az milyen hosszú lenne?

Amúgy nagy mozgásigényű fajtát nem ajánlok ha csak heti 3x sétálna.

2014. márc. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól hangzik, amit elképzeltél. Még azon gondolkozz, hogy milyen habitusú kutyát szeretnél, elevenet, örökmozgót vagy nyugisat, lassúcskát? Hogy képzeled el a közösen töltött időt? Sportolnátok vagy inkább tévéznétek?

Nőként is nevelhetsz nagytestű kutyát, mivel a dominancia nem függ a fizikai erőtől, így lehet állhat egy tacskó egy németjuhász felett a rangsorban. Amelyik kutyát erővel nevelik, az sosem lesz jólnevelt, mert a tisztelet belülről fakad.

2014. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!