Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann tulajdonosok?

Dobermann tulajdonosok?

Figyelt kérdés

Írnátok pár hasznos infot a dobermannról?

tartása: kinti/benti vagy mindkettő

mozgásigény

tanítás

fülvágás

Még arról is írhatnátok amit nem kérdezek de fontosnak tartjátok.



2014. márc. 15. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Csak kinti tartásra nem ajánlott, mert semmi aljszőre nincs, így fázós. Szóval én kinti-benti tartással tudom elképzelni (nem kertes házban meg nem tartanék kutyát). Nagy mozgás és foglalkzásigénye van, nem elég neki, ha kiviszed a rétre szaladgálni, mert igényli a gazdával való feladatozást, játékot, illetve jól jön majd pár kutyahaver, akikkel játszhat, főleg kölyök korban (szocializáció ugye).


Fülvágásról nem tudok infót, ahogy észrevettem sokan elcseszik. Nem tudom, hogy eleve a doki vágja rosszul, vagy a gazda köti rosszul vagy mindkettő.

2014. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jó gazdi vagy, akkor egy zseniális forma kutya!

Az én dobim egy öleb, egész nap a fenekemben lóg és az a legjobb, ha eközben hozzám is ér. Neki ez a boldogság.

Csak kinti tartása a szőre meg a gazdifüggősége miatt sem megoldható. Ha eleget tudod mozgatni, akkor tökéletes panelkutya (nekünk 2 dobi haverunk él bérházban és nagyon jól elvannak).

A mozgásigényét én leginkább érdekesnek mondanám... Van, hogy úgy rohan a pórázáért, mikor reggel futni megyünk, hogy csak egy fekete hussanást látok, néha meg úgy kell tempót választani, hogy lusta napja van. Van hogy kap egy fényt és körbevágtázza az udvart, átugrál a németjuhászom felett, összeszedi az összes játékot. Ha egy nap séta kimarad, tuti hogy csinált valami hülyeséget. Vagy szétrágott egy cipőt, vagy kínáig ásott...

Tanítani baromi könnyű, vagy nekem volt szerencsém...

hozzám 5 hónaposan került egy előző gazditól, aki azt hitte, majd jó lesz a KÁJ mellé telepet őrízni. Nem lett jó, így "elajándékoztattuk" vele. 1. perctől kezdve szobatiszta, nem bántja a cicát, aznap megtanulta a szabályokat (1 fotelra van engedélye felmenni, konyha és szobák tabu kivétel hívásra, előlhagyott kajába nem mászunk bele és az ül parancsszó)

Egyedül a gyerekeket utálja, de azokat valami kegyetlen módon.

És a pórázhoz szokással is megszenvedtünk.

Én személy szerint preferálom a fülvágást, ennek ellenére az enyémnek nincs vágva (egyrészt így került hozzám, másrészt már idős volt hozzá, harmadrészt pedig túl elfoglalt voltam a rehabilitálásával). Sajnos mióta tiltva van, sok hentesmunka van a kutyák fején, ezért érdemes megbízható dokival csináltatni vagy külföldön.

Az enyém utónyomozással kiderült, hogy egy román kennelből származik, ennek ellenére színhibás (hobby célra lett eladva), és elég érzékeny.

Amit nagyon hamar észrevettem, az az, mennyire kényes a gyomra. 2 hónap alatt sikerült olyan tápot találni, ami mindkét kutyámnak megfelel (reggel táp, este hús). Ezzel a módszerrel lassan elérjük a kívánt súlyt, bár valószínű mindig vékony marad, viszont nagyjából kiküszöböltük a rengeteg pukit és a hasmenést. Arra készülj fel kedves Kérdező, hogy a dobipuki embertelen!

Most 7,5 hónaposan 19,5-20 kg és 57cm. Szuka.

2014. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!