Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tegyek, teljesen tanácstala...

Mi tegyek, teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
Költözünk. Évek óta kertesházban élünk, de most költözünk társasházba. Építkezni akarunk majd, és ahhoz meg el kell adni ezt a házat. De építkezni, meg csak évek múlva tudunk, így addig ott kell élnünk a társasházban. Van két kutyánk. Egy németjuhász és egy kis keverék. Nem tudjuk őket hova rakni, csak oda a telekre, de onnan meg megszöknének és egyenlőre nem is tudunk oda mindennap kijárni. Ez az ember aki meg akarja venni a házunkat nézegette a két kutyát, és tetszenek nekik, merthogy nagyon barátságosak és labdáznának folyton. Apa meg azt mondta, hogy ő belemenne, hogy itt hagyja, merthogy a kutya úgyis ahhoz kötődik aki eteti. Most elmondta nekem, hogy ezt tervezi én meg azóta sírok, mert a németjuhász nem annyira érdekel, de a kis keveréket én fogadtam be az utcáról, még kölyökkorában szakadtan, soványan. Követett hazáig és befogadtuk. Azóta elválaszthatatlanok vagyunk. Teljesen csak én számítok neki. Nem tudnám elviselni, ha másnak el kéne adni. Évek óta velem van. De nem tudom, hova elhelyezni. Szerintetek mi legyen? NEm akarom eladni. Ő a mindenem.

2014. márc. 16. 11:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Először vegyél egy mély levegőt, mert tiszta fejjel kell gondolkodnod, mert élőlények sorsáról döntesz. Ha megnyugodtál, akkor foglalkozz a témával. Több megoldás is van, persze mindegyikben van jó is, meg rossz is. Mindenek előtt, te döntsd el, hogy te melyiket szeretnéd, utána ülj le beszélni a szüleiddel, hogy te erre, meg erre gondoltál, mit szólnak hozzá. Együtt kell a döntést meghoznotok, és el kell fogadni a család ítéletét!


1 lehetőség: Mindkét kutya marad a házzal együtt.A környezet jó lesz a kutyáknak, de azt a butaságot felejtsük el, hogy a kutyának csak az számít, hogy ki eteti. Fogtok neki hiányozni, és keresni fog benneteket, de képes alkalmazkodni új családhoz.


2: Csak a németjuhász marad, a kicsi megy veletek a társasházba. Ez is egy megoldás. Bár bennem felmerülne az a kérdés, hogy csak azért mert az egyik kisebb máris jobban küzdünk érte...Ez olyan, mintha az egyik gyerekem szőke a lenne, a másik meg barna, akkor csak a barnát választom....Mindkét kutya a tiétek, vállaltátok őket, itt az ideje bizonyítani, hogy komolyan gondoltátok évekkel ezelőtt...De ez is egy megoldás.


3: Mindkét kutya megy veletek a társasházba. Még 2 szobás panellbe is lehetne két kutyát tartani, csak tudni kell kezelni a helyzetet. Sokkal többet kell őket levinni, lemozgatni, foglalkozni velük. Képesek megszokni, igaz a kertes ház jobb nekik, de kinek nem? Az emberek is szívesebben laknak ott, nem csak a kutyák, ez van. Ez a megoldás, sok kényelmetlenséggel fog járni, de ha ragaszkodtok a kutyákhoz ez egy jó megoldás lehet.

2014. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Házba nem leet kutya. Én szeretném, de belül tudom, hogy életükbe nem voltak házban és amúgy is gusztustalan dolog szerintem házban kutya. Nem is érezném énse jól magam a kutyák se. A szüleim meg pláne nem. Hajj...át kell ezt még gondolni. Azért köszi!
2014. márc. 16. 11:52
 3/29 anonim ***** válasza:
75%
Ha igazán szeretnéd őket, nem lenne az kifogás, hogy költötök. Tök jól elvannak a kutyák lakásban is, csak egy kicsit több odafigyelést és időt igényel. Ennyi. Annyira utálom ezeket a kifogásokat...
2014. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a harmadik megoldást tartanám elfogadhatónak, pedig nekem két 70 kilós kutyám van. Semmi pénzért nem hagynám őket magukra! Költöznének velem.
2014. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Gondolom nem árulok el titkot azzal, hogy én bizony vinném magammal mindkettőt. Soha nem költöznék olyan házba, ahol nem lehet állatot tartani. Ha lenne két kutyám, ezt kérdezném meg először, amikor társasházat nézek. Mert olyan olcsó kifogás, azért nem vinni, mert "nem lehet". De lehet, csak kicsit jobban körbe kell nézni. Ezt nevezik gondoskodásnak, és felelősség vállalásnak. Ettől függetlenül, a döntés a Te családodé. Csak a szüleid gondolkodjanak el azon, mire tanítják a gyereküket, arra, hogy az első kanyarba feladják, vagy arra, hogy küzdjenek azért, amit elvállaltak és akarnak. (Gonosz dolog az összehasonlítás, de ha egyszer megöregszenek és szükségük lesz segítségedre, emlékezzenek vissza erre a percre és döntésre, hogy mit tanítottak a gyereküknek. Mert a kényelmes út, nem mindig a helyes út. Gondoskodni kell egymásról.)
2014. márc. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 sippara ***** válasza:
100%
...pláne, hogy társasház meg sem tilthatja az állattartást :)
2014. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem értitek. Egy állat a családomnál nem elsődleges szempont. Költözésnál pláne nem, amikor még saját magunknak is alig találunk megfelelő lakást, nem fognak a kutyára számot adni. Ez a két kutya nem szobakutya. Nem fogok önző módon a saját érdekeimet előtérbe helyezni és bezsúfolni egy nagykutyát, ami mellesleg hullajtja a szőrét és büdös. Másrészt nem érzi jól magát egy lakásban. A kicsi úgyszintén nem. Egy energibomba. És ő is elég büdös. Ez a tipikus kerti kutyák, akiknél egy 10 perces kocsiúton,úgy kell kimenekülni a kocsiból, mert olyan büdösre lihegték, fingották, böfögték a kocsit, nem beszélve a saját szagukról. Pláne ha eső van odakint de sétáltatni kell. Hát az az ázott kutyaszag ami nálunk az élőszobáb van, pedig kint vannak az udvaron. Áhh szóval nem. Én nem undorodom tőlük, de egy alapvető higéniát én is igényleg . És ezt megértem a családomnak is. Lehet, hogy így jobban átgondolva ez csak nekem fáj, és a kutya mégis megszokná új családját, de ezt nekem nehéz elfogadni.
2014. márc. 16. 12:51
 8/29 A kérdező kommentje:
Csak ez egy bazi nagy ó németjuhász és egy hperaktív kutya akit egy egésznapos labdázás se nyugtat le. 1 óra séta, meg kb. 0.
2014. márc. 16. 12:52
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Most, hogy már levetkőzted a "szegény kislány, akitől elveszik a kutyáit" külsőt, kibújt a szög a zsákból. Változtatnom kell a véleményemet az üggyel kapcsolatban. Mindenképp, hagyjátok ott a házzal együtt mindkettőt. Nálatok csak jobb gazdái lehetnek az új háztulajdonosok. Ez lesz a kutyák szerencse napja. Aki képes ilyen megnyilvánulásokra, ilyen stílusban a saját kutyusairól, annak még a plüssmackó sem való.
2014. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

El tudom képzelni, mennyire szereted azt a kutyát, ha szerined guszustalan, ha benn van a házban.


Nem is értem, miért tetted fel a kérdést. Jobban járnának az új gazdájukkal.

2014. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!