Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutya mindent átvesz a...

A kiskutya mindent átvesz a nagyobbtól?

Figyelt kérdés
Tehát ha együtt vannak, és az idős fél valamitől, akkor a kicsi és félni fog? Vagy ha az idős agresszív, akkor a kölyök is az lesz? Vagy ha az idős teszem azt szépen sétál lábnál, akkor a kicsi is könnyen megtanulja? Ilyenekre gondolok...

2014. márc. 17. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

És van már kész terved arra, hogy a kicsit hogy neveld úgy hogy ellensúlyozd is a nagy önbizalomhiányát? Az sem jó, ha azt tanulja el tőle a kicsi, hogy ugassunk el mindenkit magunktól. Egy magabiztos kutya szerintem mindaddig nyugodt amíg nem kell cselekednie. A te kutyád még nagyon távol áll ettől, én még mindig azt mondom, hogy vele foglalkoznék előbb. A kiskutya még egy darabig magánál feljebb valónak fogja tekinteni őt és addig még oké hogy megy majd vele ugatni ha jön valaki, de ha bemegy az illető és a nagy elszalad az ajtóhoz, még ha a kicsiben meg is lenne az akarat hogy odamenjen az emberhez teljesen elbizonytalanítja majd a tőle feljebb való viselkedése. Nem fogja tudni hogy most szaladjon el vele vagy ne kövesse őt és maradjon,de hát követni kéne mert valakit követni kell. Ez olyan mint amit sok helyen látok, hogy a bátrabbik kutya megáll félúton és onnan ugat, de közben hátra hátra néz a hátulról ugatóra és jönne ő, de mégis visszahúzza a másik kutya félőssége.

Meg ugye ha elhozod a kicsit akkor a nagy háttérbe fog kerülni kicsit ígyis úgyis és még jobban lelassul a fejlődése. Mi van ha a kicsi is bizonytalan lesz? Szerintem ne kockáztass, könnyebb egy kutyát nevelni egyszerre mint kettőt. Rakd rendbe a nagyot és jöhet a második.

2014. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az összes választ. Ez igazából a 2 kutyától is függ. Mi a 7 éves kutya mellé hoztunk egy kölyköt. Az idősebb fél a zajoktól, a kicsi érdeklődően tart a zaj felé. Ha az idősebb megugat valamit, a fiatal is. Az idős szépen sétál, a fiatal egy kis égedelem. A benti szabályokra (majdnem mindre) az idősebb tanította meg a fiatalt.
2014. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igazából elég ritkán jön hozzánk valaki, de ma adódott egy helyzet, amiben megfigyelhettem mit csinál...kint voltunk a hétvégi telkünkön, ami nincs bekerítve, és egy ismerősünk feljött a házhoz. A kutya eszeveszett ugatásba kezdett, felé futott, meg vissza, míg hozzánk ért az ember. Akkor is tombolt körülötte, sőt mikor felálltam hogy lecsillapítsam, közelebb ment a pasashoz és láttam hogy a bokája felé kapott, persze csak úgy jelzésértékűen, távolabbról és mikor lenyugtattam, akkor is tovább puffogott magában. Hozzátenném, hogy ezt az embert ismeri (kaját is kapott már tőle), az utcán fél tőle ha felé nyúl, de most nagyon szájaskodott (bár biztosan volt benne félelem is). Én igazából arra lennék kíváncsi, mit tenne ha egyedül lenne. Mert rendben van hogy ilyenkor jelez, de én nem is várnám el hogy a jelenlétemben megtámadja az illetőt. És igazából azon van a hangsúly hogy hogyan őriz ha egyedül van...Úgy látom, a génjei, ahogy idősödik, valamelyest felékerekednek a félelmeinek, persze nem lehet erre alapozni, de azért megnyugtató.
2014. márc. 17. 20:21
 14/14 anonim ***** válasza:
5 éves a nagy pulink, hoztunk mellé egy kölyök pulit, minden mozdulatát lesi a kölyök... figyeli h mire h reagál a nagy, nagyon sokat tanul tőle. A nagy hálistennek "kész" van, szóval a kicsi pikk pakk elsajátítja a szabályokat, mindent, ez már most szépen látszik. Ha a naggyal is vannak bajok, na az baj.
2023. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!