Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nincs beoltva, nincs...

Kutya nincs beoltva, nincs benne chip. Büntetés mennyi? Az orvos, hogy áll hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos egyik sincs meg, mekkora büntetésre lehet számítani? Valamint lehetséges, hogy ilyen okból az állatorvos nem látja el körültekintőbben a kutyát? Pl: nem röngtenezteti stb., csak be ad neki egy injekciót és el van intézve

( légyszives hanyagoljátok az olyan kommentet, hogy már vinni kellett volna, ezt mi is tudjuk pontosan. )



2014. márc. 17. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy tudom, hogy chip é oltás nélkül az állatorvosok nem láthatják el a kutyát. Ha elviszed, felajánlják, hogy ott helyben bechipezik/beoltják (már ha az állat állapota ezt lehetővé teszi), ha nem állsz rá, nem tehetnek elvileg vele semmit, tehát egyáltalán nem kezelhetik.

Összeget nem tudok mondani büntetésről, de valaki majd biztos tud.

2014. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
oltásról nem tudok nyilatkozni, de a chipről igen. a radioban mondta az állatorvos. beteg a kutya, elviszed, látják h nincs chip. kötelessége ellátni, majd időpontot egyeztettek h mikor mentek a közeljövőben bechippeltetni. ha nem jelensz meg megy a jegyzőhöz a feljelentés és akkor a büntetés. de mondhatod a dokinak h talált kutya, most jöttél vele, először ha beteg azt kezeli aztán szépen megbeszéled vele h mikor jöttök vissza oltatni és chippezni.
2014. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igazság szerint a kutya nem bír ráállni a két hátsó lábára, múlt csütörtökön elvittük, azt mondta a doki, h mérget ehetett. Én mondtam, hogy a kutya ehetett pétisót, kapott két injekciót. Nem javult, ma visszavittük, megint kapott kettőt. Gondolom nekik is felesleges teher, ha feljelentenek stb. ezért elintézték ennyivel. Szóval ha kifizetjük a büntetést, majd utánna chippeltetjük stb. Akkor ellátnák alaposabban? Mert röntgen és ehhez hasonló szóba se került.

Utána néztem interneten, lehet, h diszplázia. Nem mertem neki mondani, és azt se, hogy lehet nem evett pétisót. Nem akartam okoskodni és haragtani az orvost. Kellett volna?

Ezért gondolom, hogy oltási könyvvel, chippel sima ügy lenne a röntgen.

2014. márc. 17. 21:26
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosnak kötelessége ellátni a kutyát, ha van benne chip, ha nincs, viszont az is kötelessége, hogy értesítse az illetékes szerveket, ha nincs benne chip és nem is akarod, hogy beletegye. A büntetés 15 000 és 40 000 ft között mozog, a körülményektől függően.
2014. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
63%
Elitélendőnek tartom ,ha egy orvos a gyógyitásra esküdött fel,és fontosabb számára a chip.Sajnos ezek az orvosok nem a kutyát nézik hanem a törvényt!Ez emberség kérdése..sajnálom!mielőbbi gyógyulást a kutyusnak!
2014. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok helyen nem is foglalkoznak vele, ideiglenes befogadó vagyok, vittem már kutyát ivartalanítani, varratszedésre, se az oltás se a chip nem érdekelte a dokit
2014. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A TÖRVÉNY szerint is előbbrevalóbb a kutya ellátása, sehol nincs olyan, hogy ha nincs benne chip nem látja el, nemtudom ezt a hülyeséget honnan vettétek. :D
2014. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

ma 21:26

Nem kell fizetned büntetést.

A röntgen nem attól függ, hanem az orvostól. Van-e neki egyáltalán gépe? Valóban érdekli, mi a baja a kutyának? És valóban meg is akarja gyógyítani, vagy csak kezelgeti.

Másik orvos kellene, mert akár gerinc probléma is lehet a háttérben.Egy gondos doki nem csak a gazda beszólására hagyatkozik.

2014. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

"Nem kell fizetned büntetést."


Azért azt megnézném, hogy nem kell büntetést fizetnem, ha nincs chip kutyában... Nagyon el vagy tévedve. :D Milyen államban laksz te? Ott a gyorshajtásért sem kell? Mert akkor megyek oda én is. :D

2014. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
7# Én speciel állatorvostól láttam leírva az interneten ezt a hülyeséget.
2014. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!