Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rontják el ennyire a...

Miért rontják el ennyire a német juhászkutyákat?

Figyelt kérdés
hogy néznek már ki a földön csúszó farukkal ? már lassan menni is képtelenek lesznek. komolyan erre van igény ? és hogyan tudtak ennyire szögletezni a német juhászoknál a tenyésztők ? a régi német juhászkutyáknál szinte nem is lejtett a hátuk , anatómiailag rendben voltak. Elég fiatal vagyok de van egy csomó régi kutyás újságom valamint tv ben régi filmeken megfigyelve a német juhászokkutyákat (Rex , Rintintin) látni, hogy nem annyira lejt mint a mostaniaknak.
2014. márc. 18. 10:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert ez a standard... Ha nem tetszik, nem kell olyan kutyát venni. Nekem is munkavonalasom van, de edzek show kutyát és sírva röhögünk mikor nem tudja mint kell kezdeni a karral meg visít a gazdi hogy ne terheljük a hátulját.

Egyébként ma már sokkal nagyobb a kereslet a munkavonalú kutyákra mint néhány évvel ezelőtt de tényleg siralmas hogy szinte külön fajtává válik a kettő.

2014. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tendencia nem csak a német juhásznál, hanem egyéb más olyan fajtáknál is megfigyelhető, amelyek valaha dolgoztak: nézd meg a border colliet, a retrievereket, a spánielt, a huskyt stb. de még az agaraknál is jól érzékelhető különbség van a verseny és a show agarak között. De elég ha csak beírod a google az összes fajtát majd elébiggyeszted a working szót...döbbenetes különbségek vannak.

Az inkább a kérdés h a standard miért nem azt a típust fogadja el és írja le, amelyikkel effektíve dolgozni is lehet...

2014. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Második, nagyon igazad van. Szerintem a kiállítások kezdik elveszteni a létjogosultságukat. Egyetlen dolgot segítenek elő: a fajta eltávolítását az eredeti típustól.
2014. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

mikor én gyerek voltam, már akkor is kezdte ez felütni a fejét, ez 10 éve volt, és azóta szerintem csak egyre rosszabb

pl ott vannak a yorkik, tudom, ez a szaporítóknak köszönhető, de ma már nem nagyon látsz az utcán igazi yorkikat csak ilyen elfajzott valamiket

2014. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
4. a két dolgot tényleg ne keverd... a szaporítós kutyák olyanok amilyenek, azok mögött semmilyen tudatos tenyésztői munka nincs... Ám mind egy jó munkakutya, mind egy idétlen show kutya esetében komoly tenyésztői munkáról beszélhetünk.
2014. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
És milyen jó, hogy a komoly munka eredményeképp ugyan úgy tönkreteszik a fajtát és élőlények ezreinek életét mint az agyatlan szaporítók. Még szerencse, hogy vannak akiknek a funkció fontosabb, mint a kinézet. Ráadásul ez a show kinézet egyébként is ronda. Csak az elferdült ízlésvilágú embereknek tetszik.
2014. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Dogo Canariokat kéne látnod.. Sírok rajtuk a szögekre hangsúlyoznak de akkorák a szerencsétlenek mint egy amstaff lassan... Semmi izom..

11 éve amikor az enyémet vettem (még mindig él) nem ilyenek voltak.

Német juhászok is katasztrofálisak. El lettek korcsosítva a fajták.

2014. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
A legnagyobb vicc, az a duál labrador előállítása. Fogj egy jól vadászó labradort, versenyezz vele egy darabig, majd hagyd abba és hízlald fel. Ekkor már van esélye nyerni. Munkakondiban nincs. Elgondolkodtató.
2014. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
nem keverem, csak leírtam a véleményem... :)
2014. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom kinek a fejéből pattant ki, de én is hasonló nyomorékká tenném. Ahogy el nézem, ezt a két képet is, szívesen elbeszélgetnék a "tenyésztővel".


[link]


[link]


Én is azt vettem észre, hogy a dogo canariot is sikerült tönkre tenni, csak megkell nézni kiállításokon. Két vonalra szakadt a show vonal a dogo típus, nagy tömeges, erős csontozat, nagy bamba fej, szinte semmi értelem, semmi szikra a szemükben. A ringet körbe futni alig tudják. Míg a másik vonal a presa típus, teljesen ellentéte a dogonak. Én jövőre fogok venni, de hogy itthon nálunk nem találtam még egy normálisat :/ .

Nekem ez a típus tetszik:

[link]


[link]

2014. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!