Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull tulajdonosok: milyen...

Pitbull tulajdonosok: milyen kutya a pitbull?

Figyelt kérdés

Párommal több mint 2 éve vagyunk együtt, december elején lesz a születésnapja.. mióta ismerem, többször mondta hogy akar egyszer egy pitbullt, és a multkor láttunk egyet az utcán, nagyon nézte, látszott rajta mennyire tetszik neki, arra gondoltam, hogy vennék neki szülinapjára egy pitbull kölyökkutyust. :)


Az érdekelne, hogy aki SZEMÉLYESEN ismeri a fajtát (van neki vagy valamelyik ismerősének) milyen véleménnyel van róla. Annyit tudok róla hogy néz ki, mire tenyésztették és hogy nem feltétlenül agresszív ha foglalkozva van vele, de érdekelne más kutyákkal hogy jön ki, stb. Egyértelműen udvaron lakna, elég nagy udvaron, de egyenlőre a szüleimmel élünk még, és nekik van az udvaron már egy Bordeaux-i dog kislány (a pitbull is lány lenne..)

Tehát kijön más kutyákkal, kisgyerekekkel, engedelmes, könnyen tanul, és ilyesmi érdekelne.. :) Köszi előre is a válaszokat.


2012. szept. 13. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Egy jótanács: ajándékba soha nem veszünk élő állatot!
2012. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, mindenképp beszéld meg a pároddal előtte. Én is nagyon szeretnék egy whippetet, de nem örülnék neki ha a páromtól kapnék egyet. Mindig megnézem őket az utcán, többször mondtam, hogy szeretnék, de csak én tudom mikor érkezett el az idő hozzá.
2012. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát, attól függ hogy van nevelve, amúgy egész gyorsan tanul, és a miénk ki jött két másik nőstény kutyával is (ő is nőstény). nagyon okosak amúgy. gyerekekkel is kijön, ha hozzá van szoktatva...
2012. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

hirtelen beállítani egy kölyökkel nem jó ötlet, szép gesztus,de élő állatot tényleg nem szabad ajándékozni!!

lehet,hogy megnézi az ilyen kutyákat és akar is ,de most hirtelen kapna egyet biztos örülne, de nagyon megváltozna az életetek és lehet,hogy ő majd később akar egy ilyen kutyát,esetleg egy olyan tenyésztőtől akit ki nézett vagy bármi más ,de sok lemondással jár a kutya szóval ,egyik napról a másikra megváltozik sok minden,előbb beszéld meg vele,hogy mit szólnál egy kiskutyához vagy vmi,igaz,hogy nem lesz meglepi,de feltudtok mind2-en készülni a kutyusra!!


ha sokat foglalkoznak vele akkor jó kutya lesz, de gondolom első kutya lenne, a kutyasuli nagyon fontos lenne!!

2012. szept. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

a kutyát magadnak veszed,és a párod esetleg segít a nevelésében-gondozásában!

alapból az egyik legjobb fajta!!

könnyen nevelhető,nyugodt,fegyelmezett,rettenetesen nagy a mozgásigényük,és HATÁROZOTT ,KÖVETKEZETES,KITARTÓ GAZDÁRA VAN SZÜKSÉGE!!)ha a párod ilyen ,akkor ő lesz a gazda!

amit tudni illik róluk: sokszor domináns viselkedés más kutyákkal, kimondottan korai és alapos szocializáció ,mert agresszívak lehetnek más kutyákkal ( emberrel nem),

megfelelő intenzív fizikai,és szellemi lefárasztás, kimagaslóan magas fájdalomtűrés!!!

tehát sokszor a bajt is csak későn veszed észre nála!

remek családi kutya ( sajnos az extrém magas ( a bull terriertől örökölt )fájdalomtűrés,és a buldogtól örökölt kitartásuk miatt ,sok országban a kutyaviadalok szereplője, sőt az egyetlen komoly szereplője!!

magyarul,nem igazán van ellenfele!

de,jó családban,jó gazdánál, a legjobb kutya lehet!!

a szukák sok esetben dominánsabbak!

2012. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kliszta ***** válasza:
74%

Remélem meggyőztek a többiek, de én is csak azt tudom mondani, hogy AJÁNDÉKBA NEM VESZÜNK ÁLLATOT!

Vagyis lehet ez az ajándék, de nem MEGLEPETÉS! Akár egy jó kennelből származó kutyát akar (ez pitnél nehéz lesz, hisz itt évekig be volt tiltva), akár menteni egyet, de neki kell választani.

Jó tanács: ha nem akartok sokat költeni rá, ne olcsó kutyát vegyetek szaporítótól, inkább mentsetek egyet, sajnos fiatal, kölyök kutyát is találhattok :(

2012. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
31%
Nézd, ha a párod szereti, a kutyákat nyugodtan vedd meg. Nekem 2 kutyám van egy pit + AM. staff. az am staff születésétől van velem, a Pit, 1 éves korától, a kis am.staff kicsi kora óta nekem hiperaktív, de a testvérei nem voltak azok. Tehát ez ellenére is, soha ismétlem soha nem harapott meg és már egy éves, soha nem morgott rám, és hallgat. SOHA NEM ÜTÖTTEM. A pit, soha nem kapott, ha leültünk hozzá az ölünkbe feküdt. 1 évesen vásároltuk, amikor elengedték a kutya felénk szaladt és az ölünkbe ugrott, de nem ugatott meg. amióta nálam vannak, soha sem haraptak meg senkit, de ha úgy érzi a gazdát veszély fenyegeti védelmére kelve támadhat. A cicákkal nem jönnek ki jól. De, az am.staff tesója viszont cicákkal nőtt fel így nem bántja őket. Más kutyákkal semmiképp sem jönnek ki ha kicsi kora óta nem ismerik egymást. AZ Am.staffom, gyermek kora óta első percektől az 1 éves pittel volt így megszokták egymás sosem volt probléma. Kérlek ha elolvastad reagálj privátban.
2013. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne vegyél pibullt hiába neveled az agresszív gyilkos ösztöne megmarad,ha nem akarsg másoknam ártani ne vegyél ilyen ocsmány,buta dögöt
2021. márc. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!