Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kontrollälhatomleghatäs...

Hogyan kontrollälhatomleghatäsosabban a kutäm setaltatäs közben? Kerlek olvassatok l a leirast is!

Figyelt kérdés

Menhelyi kutya, mäsfel eves, fel eve vagyunk együtt.A barätom is folyamatosan probalja setaltatas közben tanitani arra, hogy ne huzzon a porazon, elelepessel, jutalomfalattal fenyitessel mindennel probalkoztunk mar, a seta vegere egesz jol megy neki, aztan masnap mintha elfelejtene.

Gondoltam, ha rarakom a szajkosarat jobban tudom majd iraniytani,de eleinte csak zavartan viselkedett, mar nagyon ideges voltam, igy rarakta, a poraz egyik kapcsat a hamra, a masika a szajkosarra hätulra, es ugy mentünk.Ezutan ugye sokkal könyebb volt, mivel a fejevel nem tud ugy huzni, vegig mondtam neki h okos meg ilyen biztato szavakat, a vegen mar a fejenel fogva nem is kellett tartanom,megoldodni lätszik a problema, hatasosnak tünik, DE soha senkit nem lättam/hallottam meg hasonlo technikat alkalmazni, miert lehet ez?



2014. márc. 20. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen megoldás keres rá a neten halti szájszíj néven.
2014. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbben haltit vagy fojtót használunk. Nálam ideiglenesben volt már több nagy és óriástestű kutya, nekem pedig német juhászom és dobim van. 168 centi magas vagyok és 45-50kiló, tehát kb az egész utcát fel tudnák velem törölni ezért a sétát elengedhetetlennek tartom húzás meg kitörés nélkül "letudni".

Most a dobival éppen a kiképzőpórázzal szöszölünk.

Fontos viszont, hogy ne idegbetegen induljatok el sétálni és persze tartsátok be az alapokat: te mész ki először az ajtón, nyugodt, egyenletes tempóban haladjatok és legyél mindig a helyzet ura (testbeszéd!). Soha ne idegesítsd fe magad, mert megérzik és csak a saját dolgodat nehezíted meg vele.

Egyébként:

Kutyasuliba jártok? sokat segíthet!

Milyen a viszonyotok? Hogy áll a falkasorrend?

Ha túl sok energia van benne, és nincs kedvetek szöszölni, mérettő függően 1-2 óra kerózás sokat tud segíteni (feladatszerűen menjetek, tehát addig nincs pisi-kaki-szaglászás míg ki nem engedett, ha húzni próbálna te gyorsíts. Ehhez eleinte jó ötlet a fojtó, esetleg a hagyományos kiképzőnyakörv) utána (akár hulla vagy akár nem) mehet a séta, szaglászhat, stb. Hidd el, nem lesz kedve húzni. Ilyenkor kell agyondícsérni és jutalmazni. 1-2 alkalommal eljátszod, 3adjára menni fog.

Egyébként ilyenkor szerintem simán elég a kutyasuli vagy a fojtónyakörv (tudni nem árt kezelni: először vezényszó, majd egy határozott, ostorcsapásszerű láb mögé korrigálás)

2014. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokot nagyon hasznosak!!!Sajnos meg nem jarunk kutyasuliba, de tervben van, h nyaron megyünk, egyebkent ha ezt ki lehet küszöbölni, akkor lehet h nem is kell az elözö gazdi foglalkozott vele.

A sorrend a csaladban : 1. a baratom, 2. a kutya, 3. en Szerintem ö igy latja.

Nem nagyon tudom h most a baratommal hogy megy neki a seta, mert többynire külön-külön megyünk, de neki tenyleg mindent megtesz, de szerintem meg neki is huzni szokott...

Ez egy teljesekötü mäsik kertdes, hogy mennyire tisztel, a baratom elegge hatarozottan kezeli az eljetöl fogva.Nekem ez nem megy.Sajnos en mar az elejetöl kezdve együtt alszom vele, mivel a baratom sokszor ejszakankent dolgozik, ha ö ott van persze nem jön be az agyba...Ezzel nyilvan elvagtam magam.Valamint pont ma volt egy olyan incidens, hogy jatszottunk, kicsit jobban beleelte magat(tudnillik hiperaktivitässal diagnosztizälzäk a telepen)es elkezdett hrapdalni, finoman, olyan jatekosan, nem agresszivan, de többször räszoltam, elküldtem, nem segitett, (lehet h hülyeseg)ilyenkor, mikor nem engedelmeskedik, vagy en is megharapom, vagy letaszitom a földre es ott tartom, mikor ezzel vegeztem folytatta...Raadasul ha valahova lerakom, nem marad ott, nem marad fekve v ülve...Az ajton kimenest, nekem sikerült megtanitanom neki, es meg mindig csinalja rendesen, szoval nem hülye...

Tehat akkor rakeresek a folytonyakorvre es az elsö kommentelö ajanlatara is.Ha esetleg lenne arra tippetek, hogy hogyan lephetnek feljebb egy szinttel a scaladban azt is megköszönnem, eek a leteperes dolgok hatastalannak tünnek, de meg az sem erdekli h en adok neki enni.

Ez meg egy fura dolog lehet h mikor szamitogepezek az ölembe ül, v fekszik...(22 kg, ha az ölemben ül, magasabb nällam, ezt akarja elerni?)

2014. márc. 20. 21:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg ehhez azt szerettem vola hozzäfüzni, ha mär igy 2. kommentelöszemelyeben egy hozzärtö emberre talaltam, h szivesen jatszana gyerkekkel, de nem vagyok benen biztos h ezt a gyerekek is elveznek, mikor meglät v meghall egy gyereket egyböl menne oda hozzä, de ugy h rugrana meghasonlok, meg nem engedtem közel egy gyerekhez sem, de nem tudom mit tenne velük tenyleg, olyan mint valami gyerekevö szörny neha, nagyon felek h bant majd egy gyereket v ilyenek, pedig nem agressziv, csak jatszani akar szerintem de nem tudom biztosab.Honnan lehet ez a gyerek fanatizmusa?Van kutya akiknek a postäs, futo ember, v bringa, neki a gyerekek...Mit tegyek???Lehet h az elözö csaladjaban volt gyerekeakit szeretett v akitöl tiltva volt?
2014. márc. 20. 21:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem mentek kutyaiskolába, otthon gyakoroljátok legalább a tiltást és az elküldést. Vegyél erőt magadon és legyél rá nagyon mérges, találj ki valamit, pl, hogy menjen le a teraszról, vagy a kanapéról, vagy dobd el a labdáját és ne engedd, hogy érte menjen. Nem kell a kutyához hozzáérni, csak a testedet és a hangodat használd. jutalomként odahívhatod magadhoz vagy megkaphatja a labdát, kaját.


Jó, ha séta előtt legalább eleinte lefárasztjátok legalább egy kicsit, labdázással, vagy másik kutyával, vagy ha tudjátok, biciklivel. A hámot felejtsétek el. Azzal, hogy a szájkosárba csatoltátok a pórázt, tulajdonképpen csináltatok egy haltit, ami működhet, de ez nem jelenti azt, hogy nem fog a kutya húzni ha újra nyakörv vagy hám kerül rá, vagy ha mégis húzni kezd és már nincs rajta a halti, ugyan oda juttok vissza: a pórázrángatáshoz.


Nekünk a fordulásos technika vált be. Laza pórázon van a kutya, hagyod, hadd előzzön meg, de ahogy megelőz, nagy lendülettel, a kutyát jól megrántva gyorsan megfordulsz és elindulsz az ellenkező irányba, laza pórázon. Ha megint megelőz, akkor ismétled. A póráz soha ne legyen feszes. Az első pár percben egyhelyben fogtok forgolódni, de ne zavarjon, a kutyának le fog esni, hogy nem jut így sehova, nem fogja érteni, hogy mi van és rád fog várni, hogy elindulj végre valamerre és követni fog. A zsebedben lehet jutalomfalat, amiből adhatsz neki ha szépen láb mellett megy. Váltsatok gyakran irányt, ültesd le, fektesd le, stb, ne legyen unalmas a gyakorlás, így a kutya jobban fog rád figyelni, mert nem csak előre mentek, hanem kiszámíthatatlanul kapja a feladatokat.

2014. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem tudom milyen szájkosárvolt rajta, de úgy gondolom, hogy a kutya azért lassított le mert a szájkosár nyomta az orrát.
2014. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én gyerekekre minden kutyát tesztelek, ehhez persze fontos, hogy a gyerek olyan legyen, aki tud, előtte már megtanult kutyázni. Ha vele jól megy, jöhet az oyan, aki mg nem.

A falkasorrendnél fontos hogy ne legyen babusgatás meg "hutyutyumutyutyu".

Engem a kutyás haverok egy jó ideig érzéketlennek tartottak meg azt hitték hogy nem is szeretem a kutyáimat, mert csak testbeszéddel és babusgatás nélkül adok utasítást és séta közben meg főleg nincs bújkálás meg szeretgetés. Az feladat, olyankor vadásszuk a szagokat, az újdonságokat, stb. Itthon jöhet az ölbemászás, a bírkózés akármi. Ha feladat van, akkor meg a főnök főnököl pk meg teszik a dolgukat.

Kedves Kérdező! Olvass néhány könyvet: Jan Fenell: kutyapszichológia és Cesar Millan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát. Ha ezt a két könyvet betartod, menni fog a dolog.

Egyébként ha játéknál mikor lenyomod és rámorogsz nyugton marad, utána meg folytatja, aztök rendben van, mert tudomásul vette, eltette magában de a játék ugyanúgy mehet tovább.

Most a dobi nálunk azzal szórakozik, hogy odakapkod séta közben ha nem én viszem meg megpróbál keresztben lenyelni mindenkit. Velem egy kisangyal, mindenki másnak ívből szarik a fejére. Páromat multkor megpróbálta lezavarni az ágyról, anyámékat meg levegőnek nézi. Ezt érték el a gügyögéssel meg a nasiztatással meg a "na jó nembaj, csak egy kicsit" dologgal.

Keményítsetek be és kezeljétek kutyaként. Nekik nem az a szeretet, hogy megy a simisimi meg a gügyögés, komoly és tiszta szabályok kellenek, amiket ha a feje tetejére áll, akkor sem lehet megszegni.

Az együtt alvást meg felejtsd el. Az együtt alvás nálunk jutalomértékű, az a legnagyobb dícséret, vagy ha adok nekik a kajámból.

2014. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szepen a välaszokat, a megfordulos technikat mindenkeppen ki fogom probalni, mivel ma megprobaltam ez a szajkosaras dolog nelkül setalni vele es par percig ment, aztan mikor rajött h nincs rajta egyböl össze-vissza rohangält.

Köszi a könyvajanlot is, amint tudom mindenkepp megszerzem öket!!!

Egyebkent nekünk sajna nincsenek kutyäzos gyerek barataink, szoval ez a remalmom meg marad egy drabig, de a szajkosar legaläbb megnyugtat...

Egyebkent, igen, valoszinü h azert all meg, mert nyomja az orrat.

2014. márc. 22. 13:03
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Elsősorban megfelelő felszerelés nélkül nem lehet kutyát hatékonyan tanítani ill képezni. Nem hámot kell tenni a húzós kutyára hanem fémből készült fojtó nyakörvet.


A másik ami elengedhetetlen a póráztechnika. Vagyis a póráz speciális tartása és használata ebben az esetben.


A póráz olyan mint a kocsinál a botváltó ezzel irányítjuk a kutyát előre, hátra, jobbra, balra.


Ezeket a technikákat vizuálisan látni kell, ezt nem lehet könyvből megtanulni. Kutyaiskolákban ezeket el lehet lesni, ha nem is akarnál lejárni a kutyával.


Az, hogy a kutya orrát nyomja a szájkosár, mert hátrafelé húzod, az olyan mint a lónak a zabla a szájában. Kényelmetlen szar érzés. Csináld szájkosár nélkül és less meg egy kutya sulit vagy járj le oda.

2014. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!