Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan jutalomfalatot keresek...

Olyan jutalomfalatot keresek kutyáknak, ami paszta állagú és tubusból lehet kinyomni. Hol lehet ilyet kapni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 20. 21:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
:) Akkor nyílván te nem fogod használni. Attól még másnak bejöhet. Számomra nem plusz lépés se a nyomogatás se az elrakás, mert nem jár időveszteséggel. Dobálni meg nem szoktam neki a jutifalatot. Tehát mindenki a saját igényeinek megfelelően tud választani a lehetőségek közül.
2014. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy klikkereznél a kutyával, amikoris szerintem az esetek egy részében jobb kidobni a jutalomfalatot, mert különben a kutya benne maradhat a faladatban. Pl. megtanítod neki, hogy ül. A kutya leül, odanyomod a falatot a szájába és ő még mindig ül. Ahhoz, hogy újra megcsinálja, fel kell, hogy állítsd valahogy. Erre jó, ha oldalra kidobod a kaját, felkel érte és újra le tud ülni. Persze nem minden feladat ilyen és nem minden kutya marad úgy.
2014. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem dobálom a kaját semmilyen esetben, mert amikor elkezdtem, a viszonylag jó élelemmegtagadásuk kapásból semmis lett. Azt hitték, hogy onnantól már van földről kaja. Pedig nem hülyék.
2014. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Látja a kutya, hogy te dobod neki a kaját és azt is tudja, miért kapja.


Én az enyémet kénytelen vagyok a földről etetni, mert a tálból úgy habzsol, hogy majd' megfullad, így szétszórom neki a földön. Ezzel szemben ha véletlenül leejtek egy falatot nem mozdul rá, sem étkezéskor, sem klikkerezéskor.

2014. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az enyém meg nem ragad bele a feladatba, hanem ha klikkelek, azzal befejettnek tekinti a feladatot és jön a kajáért. De az se okoz problémát, ha feladatok közben mozgatni kell a kutyát az újabb kezdőpoziciók felvételéhez. Úgyis az az első, hogy megtanítjuk ülni, állni, feküdni amit később lehet alkalmazni a tanítás folyamán. Magyarul ha azt akarom, hogy elmenjen onnan ahol most van, akkor nem félredobom a kaját, hanem azt mondom, hogy mehetsz, vagy gyere ide, vagy áll.
2014. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nektek van igazatok. Én mikor elkezdtem klikkerezni, csomó videóban láttam, hogy dobják és így tanultam meg.


Pl. a tolatásnál, amikor tőlem el kellett, hogy távolodjon a kutya, nagyon nehezen csinálta, mert eleinte mindig visszajött a falatért, tehát nem szívesen ment el (ez volt az első olyan feladat, amihez távolodnia kellett), szerintem azt hitte, hogy úgy nem fogja megkapni a kaját, mert azelőtt mindig a közelben kapta. Tlatott párat, aztán indult is vissza, de ez nekem nem volt elég. Aztán amikor messzebbre ment, odadobtam neki kaját és így szívesebben, gyorsabban csinálta, mert tudta, hogy ott kapja meg.


Aztán a másik: igazodáshoz kezdtem el tanítani, hogy fix ponton álljon, pl. álljon rá egy könyvre az első lábaival. Ráállt, kapott kaját, de nem lépett le. Ha ilyenkor kodobtam a kaját, rögtön rohant vissza és ráállt újra anélkül, hogy el kellett volna küldenem (merthogy ezt közelről gyakoroltuk, de lehet, hogy messzebbről kellett volna, hogy oda kelljen jönnie a kajáért).

2014. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális a kérdés:

Dm-ben van kutyáknak való májpástétom, kb. 600 Ft...

És van ugyanott macskáknak való tubusos vitaminpaszta is, szerintem azt is vehetsz neki, csak ne az egészet egye meg egyszerre :)

2014. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!