Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondoljátok ezt hatásos...

Miért gondoljátok ezt hatásos érvnek a tk nélküli kutya vásárlása ellen?

Figyelt kérdés
Azzal szoktak érvelni, hogy ha nincs törzskönyve, nem fajtatiszta hivatalosan. Ezzel csak az a baj, hogy az embereket pont nem érdekli, hogy hivatalosan mi a kutyájuk, ha mindkét szülő ugyanaz a fajta, az már nekik elég. Viszont elkönyvelik, hogy a "gyk-s sznobok" szerint a tk nélküli kutya nem ér semmit. Ezért én inkább azt szoktam írni, hogy tk nélkül nem bizonyítható, hogy tényleg azok-e a szülei, akiket mondanak és ezért az sem 100%, hogy a kutya fajtatiszta. Eleve a 2 hónapos kölyökről ezt max a Jóisten tudja megmondani, de még ha a felnőtt kutya véletlenül fajtatisztának is néz ki, nem lehet tudni, hogy mi jön ki a kölyköknél. Lehet, hogy a nagymama nem az a fajta volt és ez most a kölyköknél jön ki. Nemffeltétlen küllemben, lehet, hogy jellemben, ami meg még gázabb. Szerintem ez a megfogalmazás sokkal korrektebb és meggyőzőbb. Mit gondoltok?
2014. márc. 21. 08:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a Tk dönti el.hogy a kutyád fajtatiszta,vagy fajta jellegű.Mivel látványra nincs különbség,tényleg nem lenne fontos a TK,de mivel bejöttek a megélhetési tenyésztők és szaporítók,egyetlen garancia arra,hogy valóban azt a fajtát kapod,egészségesen,megfelelő külső,belső tulajdonságokkal,a Tk+szerződés és a kennel alapos leellenőrzése.Persze sokaknak bejön a no name kutya,de szintén nem keveseknek gatyájuk is rámegy a problémás kutyájukra.
2014. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú de le leszek most pontozva :D

De akkor is ez a véleményem.

Először is nem kellene mindenkit sík hülyének nézni akinek szapis kutyája van. Pár kérdésnél már kiderült, hogy a válaszadók között szép számmal van akinek szapis kutyája van, nem menhelyi, hanem pénzért vett szapis, azért mert anno nem volt elég tájékozott.

Nekem is azok vannak, mert nem is gondoltam bele ebbe az egészbe, mert mivel szinte mindenkinek ilyen kutyája volt/ van a környezetemben ez teljesen természetesnek tűnt, hogy minek a tk. 3 olyan ismerősöm van akinek tk-s kutyája van, abból kettő olyan ember akitől hamarabb tudom meg a kutyája árát mint a nevét és el van ájulva tőle, hogy milyen drága, hogy igen tenyésztőtől van, hogy törzskönyves igen bizony tudjátok és az árát mondtam már? :D Nem is lenne ezzel baj, ha nem lennének bűn ronda kutyák a fajtájuk viszonylatában...és egyikük még kiállításra is akar menni. A kutya meg azon kívül, hogy csúnya még idegroncs is( hozzáteszem nem a kutya hibája, csak lehetetlen módon cseszték el a nevelését mert drága és üvegbúrában tartják) és nem is jut eszébe hogy ha el is megy egyből kizárják mert ezzel a viselkedéssel nem létezik, hogy ők körbe tudnának menni a ringben.


Nekem is a gyakori olvasása közben esett le, hogy van szaporító meg van tenyésztő és hogy mennyi kárt okoz az aki szapitól vesz kutyát. Most már tudom, sokkal nagyobb rálátásom van és a jövőbeli következő kutyám majd tenyésztőtől lesz. Igen ám csak ez nem is olyan egyszerű.

Azért nem, mert hiába van azokból a fajtákból amik tetszenek egy rahedli tenyésztő (igazi tenyésztő félreértés ne essék, nem tk-s szaporító stb) azokra a kutyákra azt tudnám mondani, hogy nagy rakás szerencsétlenség. Mennyire gáz, hogy az egész országban nem találni normális tenyésztőt vagy ha igen fajtánként 1-2. És a többi 10,20? És aki tőlük vesz kutyát és boldog, hogy tenyésztőtől van egészséges, tk-s kutyája...de hogy a fajtára nyomokban emlékeztet és még a szapiknál is szebbek vannak?? Az még egy dolog, hogy ha még csak emlékeztet rá kívülről és belülről milyen? Mert azzal a külsővel ha akarna se tudna olyan lenni, mint amilyen eredetileg volt a fajta...


Senki ne vegyen szaporítótól ez oké, támogatom teljes mértékben, de mondjuk azt is le lehetne írni, hogy ha rákeres az illető kennelekre és szörnyülködve látja, hogy bizony némelyik még az apródos szintet sem üti meg akkor ne essen azért kétségbe, mert léteznek még az eredeti standardnek megfelelő kutyák csak ahhoz egy alapos kutatás kell és ha netán európa másik felén találja akkor is inkább örüljön, hogy talált. Ha magyarországon talál akkor meg aztán külön örüljön, mert kincsre lelt :) Nem csak az a lényeg, hogy tenyésztőtől legyen, hanem az, hogy akkor már olyan tenyésztőtől vegye aki tényleg próbálja megőrizni a fajta eredeti külső, belső adottságait és nem megy a divattal, csak hogy kiállítás győztes legyen és kupákat meg okleveleket lobogtasson.

Még jó pár év kérdése a következő kutyám, de már most kezdhetem a gyűjtést, hogy ha eljön az ideje akkor tényleg olyan kutyám legyen amire méltán mondhatom, hogy ez xy fajta.

2014. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2-3 hónapos kiskutyáról még javarészt nem lehet pontosan megállapítani ezt hogy hogy fog kinézni felnőve, ezért van ott a tk, hogy ott legyen a gazda kezében a kicsi családfája, hogy biztos nem csúszott be más fajta. A legtöbb esetben még neten is nyomon lehet követni ezt, egészen a gyökerekig vissza lehet keresni.


Amúgy tényleg igénytelenségből és tudatlanságból származik mindez. Itt vagyunk a XXI. században és az ember hamarabb utánanéz neten egy kocsinak, tévének, órának, mint egy kutyának. Sokan még az alapvető színekkel sincsenek tisztában, hallottam már hogy uszkárkölykök helyett bébigörényeket adtak el a kedves vevőnek...


Szerintem az a sznobság, hogy valaki veri magát hogy fajtatiszta kutyát szeretne, közben meg olcsójános, nem fizeti meg az árát, de menhelyről/fajtamentéstől sem hozná el, mintha kinéznék emiatt... Aztán rácsodálkozik ha a labrador nem barátságos a gyerekekkel, a border fél a bárányoktól, a vizsla nem mer belemenni a vízbe, a corso letépi a saját gazdája karját, a bichon meg egy pattogó idegbeteg lesz...


Csak az a baj, hogy nagyon sokan vannak akiknek hiába magyaráz az ember, azért sem hallgatnak a jó tanácsra... Néha már egy óvodás szintjére kell lesüllyedni hogy megértse a kérdező, de csak dacol, mert "de a szomszéd azt mondta, de más ezt mondta stb".

2014. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11%
sajnálatos hátrányok egyike :a beltenyészet, mint a teljes mértékben elfogadott fajfenntartási,és fajnemesítési protokoll , a fajta tiszta kutyák tenyésztése során ! azaz : a törzskönyves kutyák között nagy számban található olyan ,ahol az apa kutya ,a szuka kutya egy korábbi saját almából való , azaz a fia ! és ezt a protokollt nem csak a szaporítók alkalmazzák !! továbbá , sajnálatos az FCI berkein belül ,bizonyos belső lobbik hatására , a standard sok fajta ,tök elcseszett ! . gyakorlatilag ,majdnem kizárólag a küllem ami fontos :(
2014. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Akiteki ***** válasza:
67%

Az a gond inkább, hogy mint ahogy látod itt is megjelent néhány beírásban, sokan azt hiszik, hogy a tk. az atyaúristen. Pedig pont semmit nem jelent, igen sokan szaporítanak úgy, hogy törzskönyvet is adnak a kölyökhöz. Vagy akkor, ha nagyon kéri a vevő.

A törzskönyv még semmire nem garancia. A garancia a szerződés, amiben vállalja a tenyésztő, hogy segíti a gazdit, figyelemmel kíséri a kiskutyát, szavatolja, hogy nincsenek örökletes betegségei és ha valami mégis előfordul az ő hibájából, akkor vállalja a következményeit.

Sehonnan máshonnan nem volna szabad kutyát venni, csak ilyen feltételekkel. Aki ezt nem akarja vagy nem engedheti meg magának, annak egyrészt ott a menhely, másfelől meg cseppet sem biztos, hogy kutyát kell tartania.

2014. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!