Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta legyen?

Milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és a nyáron veszünk egy kutyát.Amit tudni kell: Öcsém 9 éves, apukám dolgozik igaz ő is otthon lesz , anyukám meg nem dolgozik. Elég nagy a kert szóval elférne egy kutya. Szüleim azt mondták ne vegyünk nagy kutyát mert akkor nem tudjuk elvinni nyaralni, kirándulni.. Milyen fajtát tudtok ajánlani ami nem beteges ? köszi előre is

#kutya #választás #nem beteges
2014. márc. 22. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire beteges, inkább attól függ, honnan veszitek. Ne hagyjátok becsapni magatokat. Ha szaporítótól vennétek, az olcsón ad kutyát (20-40 ezer), de nincsenek betegségekre leszűrve, kivizsgálva a kutyái, ezért nagy eséllyel utána százezreket költhettek majd az állatorvosra. Szóval ha fajtatisztát vesztek, akkor ami 100 000 alatt van az legyen gyanús és minden esetben kérdezzetek rá a szűrési eredményekre! Ez nagy fontos! Inkább érdemes egyszer kiadni 100-200 ezret mint aztán kétszer ennyit a dokinál. Ráadásul az ilyen kutya sokszor még idegbeteg, akár agresszív is, szóval gyerekek mellé ezért sem éri meg.

Ha nincs pénzetek a vételárra, azt tanácsolom, inkább fogadjatok örökbe menhelyről egy aranyos keverék kutyust. Egyedi, és olyat választotok, amilyet csak akarok, amelyik megtetszik. Ugyanolyan aranyos és jó kutya mint fajtatiszta társai, de olcsóbb, és kevesebb az esély betegségekre.

2014. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze ez csak a kezdet, remélem tudják a szüleid is, mivel jár egy kutya. Megfelelő minőségű táppal kell etetni (nem pedigree meg darling és hasonlók) és minden nap 2 óra séta, hogy eleget mozoghasson, elég inger érje, találkozzon más kutyákkal, és ne a kertet tegye tönkre unalmában. Egy kölyöknél az oltások, chip, ivartalanítás legalább 50 000-be kerül összesen.
2014. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze már volt egy beaglenk . És igen én is mondtam nekik , mondjuk volt egy olyan ötletük hogy menhelyről hozzák ki , de én mondtam hogy szép meg jó de ki tudja hogy azoknak is mi a bajuk szóval tudnátok ajánlani fajtákat?
2014. márc. 22. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Westie,Jack russel
2014. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tacskó, bichon havanese, bichon bolognase, uszkár
2014. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ja amit elfelejtettem hogy van egy macskám és apukám nem szereti az ölebeket annyira :)
2014. márc. 23. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!