Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát tarthatok lakásban? Szerintetek ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kis testű kutyát, bár lakásban lakom. Valamilyen nagytestű fajtát kéne találnom. Egyedül lenne napi kb. 6 órát...erkély van, a lakás pedig viszonylag nagy. Reggel, délután és este is hosszú sétákra vinném. Lehetséges ez, vagy inkább felejtsem el?

2014. márc. 22. 20:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
nagytestű kutya tartható lakásban, több foglalkozást igényel, mint kertben. A területőrző kutyák pl. kuvasz, komondor, KÁJ, sarplaninac sajnos nem tarthatók, de nem a méret miatt.
2014. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 sippara ***** válasza:

"Hozzátéve, hogy a gazdája nem szedi fel utána."


Van szád? Gyanítom, van szád. Akkor ilyenkor KINYITOD, és megmondod, hogy "jó napot/reggelt/estét, a szart UGYE fel tetszik szedni?", és megvárod, amíg felszedi - én is rendszeresen csinálom a környékünkön, zacskót is osztok, és nyomatékosítom is a kérést a rotival. Eddig még nem volt probléma.


"A városi civilizációt abból a célból hoztuk létre, hogy az nem őserdő lesz, hanem steril emberi környezet."


Na ennek olvass még utána kicsit, mert baromság.


"Továbbá panel társasházakban sem ritka az hogy a folyosón ott található egy kutyaürülék vagy vizelet."


Hat éve élek panelban/társasházban, ilyet eddig EGYSZER láttam, az is pisi volt, és gazdi éppen felmosta, miután a kilenc hetes aprólék nem bírta ki a kertig.


"Vagy hogy egész éjjel ugat valamelyik kutya, és mondjuk hármat is tart egy egyszobás panelban."


Nem, hogy éjjel, de még nappal sem ugatnak a kutyáim (illetve egy-két ugatás van, ha valaki közvetlenül az ajtónk előtt áll meg, de az meg férjen már bele), és senki másé se, aki normálisan tartja, neveli.


"Ha nem tudják kialudni magukat az emberek, az egészségkárosodást és figyelmetlenséget is okoz."


Valóban. Lakik felettünk egy család egy tizenéves és egy 2-3 éves gyerekkel, éjt nappallá téve üvöltenek, magassarkúban trappolnak a parkettán, ha nem szoktam volna hozzá, nem tudnék aludni. Jönnél ide is jogvédeni, vagy csak azt mered támadni, aki nem tudja megvédeni magát?


"Mellesleg ez állatkínzás is."


A kutyáim általában napi 3-4 órát sétálnak, ezen felül foglalkozom velük a lakásban is. Milliószor jobb életük van, mint a kertben élő kutyapopuláció 99 százalékának, és jobban is vannak nevelve.


"Nappal is bezárja, akkor is kapar és nyüszít, vonyít."


Ezt hívják szeparációs szorongásnak, ami szintén nevelési hiba. Olyan témában kötekedj, amiről tudsz is valamit - nem tudom, van-e egyáltalán ilyen.


"Ja és visszatérve Erzsébet királyné kutyáira, neki még kutyákat gondozó alkalmazottakra is telik. Beleértve azt hogy biztosan nem egy közös szobában alszik velük, főleg nem egy közös ágyban."


PAM-PAM-PAM-PAAAAAM: DE, Erzsébet királynő gyakran együtt alszik a kutyáival.


"De amelyik proli a lakótelepen kutyákat tart, nem ritka az hogy a gyereke is azt nyüszíti hogy éhes."


Ennek megint semmi köze a kutyázáshoz, csak a szar emberekhez, tehát öngól.


"Ebből nem nehéz kitalálni hogy akinek még a gyereke etetésére se futja, az ne próbálja utánozni Erzsébet királynőt a kutyatartással."


Ennek EGYRÉSZT semmi köze a kutyázáshoz, MÁSRÉSZT baromság és HARMADRÉSZT szó se volt róla idáig. Az van, hogy jössz a baromságaiddal, én vagy más megcáfoljuk tényekkel, mire te az előző posztokat figyelmen kívül hagyva jössz újabb baromságokkal, amik egy fokkal közelebb állnak a random üres mocskolódáshoz, mint az előzők. Ez sajnos nagy mértékű unintelligenciára, unalomra és vitakészségek teljes hiányára utal :(

2014. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

A kutyab uzulás miatt nem volt érdemes lejönni a fáról, a majom őseink forognak a sírjukban!


Olyan ne szónokoljon itt az intelligenciáról, aki olyan unalmas és nem képes annál értelmesebb tevékenységet találni magának!!!


Ha játék dömper tologatnál / húzogatnál az is sokkal értelmesebb lenne!


Nekem ha egy nap 168 órából állna az is kevés lenne!


De itt egyeseknek még annyi embersége sincs, mint egy amöbának, de szájuk aztán az óriási!

2014. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 sippara ***** válasza:

"A kutyab uzulás miatt nem volt érdemes lejönni a fáról, a majom őseink forognak a sírjukban!"


No akkor mondd meg, Ó, hatalmas tanító, mi az élet értelme? :)


"Olyan ne szónokoljon itt az intelligenciáról, aki olyan unalmas és nem képes annál értelmesebb tevékenységet találni magának!!!"


Egyrészt helyesen "olyan unalmas, HOGY", másrészt ha azt mondod, "annál értelmesebb", meg kell határoznod, MINÉL, harmadrészt komolyan attól lesz unalmas az életem, hogy sétálok a szabadban, együtt dolgozom, játszom két BARÁTOMMAL, túrázok, új embereket ismerek meg? Nem egyeznek a fogalmaink.


"Ha játék dömper tologatnál / húzogatnál az is sokkal értelmesebb lenne!"


Na ez annyira értelmetlen, hogy most már muszáj megkérdeznem: megharapott egy kutya? Volt/van egy kutyád, aki okosabb nálad (sanszos)? A barátnőd/anyukád/testvéred/lakótársad/nagymamád jobban szereti a kutyát, mint téged?


"Nekem ha egy nap 168 órából állna az is kevés lenne!"


Akkor valószínűleg rettenetesen rosszul osztod be az idődet. Ez nem a kutyák, és nem a kutyások hibája, hanem a tiéd.


"De itt egyeseknek még annyi embersége sincs, mint egy amöbának, de szájuk aztán az óriási!"


Egyrészt amőba, másrészt mi köze a kutyázásnak az emberséghez, vagy a nagy szájnak a kutyázáshoz, vagy az emberséghez, vagy bárminek bármihez, amiről itt hadoválsz?

2014. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
....köszönöm azoknak, akik normális választ adtak.
2014. márc. 27. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!