Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudok agarat leszoktatni...

Hogy tudok agarat leszoktatni a macskázásról, kóbor kutyázásról, madarászásról?

Figyelt kérdés
Mindent kergetni akar.
2014. márc. 25. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy. Agarad van, jó reggelt!
2014. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De egy picit baleset veszélyes, ha mondjuk kifut az útra. Mondjuk még sosem történt ilyen, de előfordulhat.
2014. márc. 25. 15:00
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Nem picit veszélyes. Ezért olyan kerítést, amin nem tud átmenni vagy lakásban tartani. (ez utóbbi a legjobb az agárnak). És naponta nagyon alaposan lefárasztani.
2014. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Az üldözés, zsákmányozás az agár vérében van. Ez ellen csak akkor tudod felvenni a harcot, ha egy kifogástalanul fegyelmezett kutyád van. Sajnos helyetted nem tudjuk megnevelni, neked kell olvasnod, tanulnod a kutya neveléséről és tenned a cél érdekében. Esetleg ha egyedül nem megy akkor menj kutyasuliba, ott látják hogy mit rontasz el és segítenek.
2014. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel ez a vérében van, ezért ezzel kéne külön is foglalkoznod. Ha kergetni szeret, gondolom labda után is szívesen szalad, tehát labdázz vele sokat. Fussatok rengeteget (vagy mehet biciklivel, görkorival, rollerrel.

A lényeg, hogy ha elég fáradt a kutyád, akkor kezesebb is. Ilyenkor könnyebben tudod fegyelmezni.

Ha van esetleg ketrecben tengeri malacod, nyuszid, akkor ilyenkor a kutyát mellé fektethetnéd (de az állat legyen a ketrecben és csak akkor csináld, ha tényleg már jó fáradt a kutya, különben baj lehet belőle).

Ez utóbbit ne azonnal csináld, járjatok el futni, mozogni sokat és majd később próbáld meg. Tényleg óvatosan, mert ha nem elég fáradt a kutya, neki is mehet a kisebb állatoknak, szóval csak felelősséggel!

2014. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt egy régi kérdésem, kaptam rá elég sok hosszadalmas választ, agaras gazda is írt illetve többen, akiknek hasonló gondja volt, bemásolom, hátha van ezek között valami releváns infó neked is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4411084-vadas..

2014. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

le lehet tiltani. Én még a coursingről is le tudom tiltani az agaraimat, élő állatról való letiltás ehhez képest nekem könyebb volt, igaz soha nem engedtem nekik az élő vadászatot.


Kezd el labdával. Elgurítod neki nem mehet érte, ha ott marad eldobsz egy új labdát ami után mehet. Ha ez nagyon profin megy akkor elkezdheted valami madzagon húzott döggel a letiltást. A lényeg, hogyha a tiltásodra nem megy ki akkor jutalmul a te utasításodra vadászhat egy kicsit.

2014. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy jó minőségű engedelmességi képzéssel,plusz az ösztöneit le kell vezetni,valami egyébb foglalkozással.Nagyon nehéz és sok munka azt elérni,hogy minden körülmények között letiltható legyen,mert a vérében van,hogy a mozgõ izėkre rámozduljon.
2014. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!