Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ötletek segítenének?

Milyen ötletek segítenének?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kan yorkiet de az apukám nem engedi meg, mert nem szeretné, hogy a kutya a lakásban legyen. Azt mondta, hogy nem számít mennyibe kerül. Mondtam neki, hogy meg tanítom szobatisztának lenni és hogy azt hallottam hogy a kanoknak nem hullik a szőre. Mivel tudnám őt meggyőzni?
2014. márc. 25. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. Vannak emberek akik szerint "a kutyának kint a helye". Ezzel nem tudsz mit tenni. Majd ha nagy leszel, lesz saját házad és kereseted, akkor olyan állatot tartasz amilyet akarsz.
2014. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is szeretnék lakásba egy ölebet .. de apa azt mondja hogy a kutya kintre való...
2014. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt meg tudod csinálni, hogy elkezdesz tájékozódni, utánaolvasni/nézni a kutyatartás és nevelés alapjainak, külön kitérve a yorkie-kra. Gondolok itt olyan finomságokra, mint a falkasorrend kialakítása, szobatisztaságra nevelés, vagy hogy a yorkshire terrier, mint fajta nem szőrhullatós, ezért szokták allergiásoknak is ajánlani, szóval éppen mindegy milyen neműt hozol el.


Tudom, iszonyú közhelyesen hangzik, de a megszerzett tudásod akkor is hasznos lesz, ha csak X év múlva lesz a kutya projektből valami. Addig is viszont lesz egy hangyatalpnyi esélyed meghatni a szüleidet azzal, hogy logikusan(!) el tudod nekik magyarázni, miért szeretnél szobakutyát/miért nem tartod jó ötletnek a kinti kutyát, miért nem jó neked egy helyes kis menhelyi mix, hogy az összes nem szőrhullatós szobacirkáló közül szerinted miért pont a yorkie illene hozzád a legjobban és így tovább. A lényeg, hogy lássák rajtad, hogy felelősségteljes vagy, tovább tudsz látni annál, hogy "Yorkie-t akarok! Most akarom!" és nem nyüstölöd őket vele.

2014. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszát. :)
2014. márc. 26. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!