Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mar nem tudom mit kezdjek a...

Mar nem tudom mit kezdjek a kutyam viselkedesevel!?

Figyelt kérdés

Lassan 5 honapos, kistesu es fiu.. amire pisil azt folyton szettepi (pelenka vagy minek hivjak amin szobatisztasagra kell nevelni) raszolok, de es akkor nem hogy abba hagyna hanem elszalad vele... a hamot nem lehet raadni mert meglatja es elszakad vagy elkezdi harapdalni.. Megmorog, es megharap teljsen erejebol..Kapott mar a seggere de semmit nem hasznal, mert meg idegesebb lesz es MEGTAMAD.. szo szerint.. mintha megorulne ugy nekem jon.. az arcomba bele harap... tudom megkell nevelni, en azt csinalom de egyszeruen nem hasznal.. mellesleg jelolget amikor setalni megy, egy fel oras seta alatt kb 15x jelol, nem ertem hogyan amikor meg csak 5 honapos lesz..de ez nem is erdekel

megvagyok vele aldva.. hozzaerni,simogatni nem lehet mert jateknak veszi es elkezd harapni ami atmegy eroteljes harapdalasba, csipkedesbe.. most is egnek a kezeim mert osszeharapdalt mert nem hagytam hogy szettepje a pelenkat... es folyton a labamat hagja.. a nyaki borenel is elkaptam mar, probaltam a foldre szoritani, de csak meg idegesebb lett, es annyira morgott,hogy utana megtamadott es harapott ott ahol ert... es ez nem jatek volt, mert megtudom kulonboztetni.. Valaki aki tud legyszi segitsen.. nem tudom mar mit csinaljak vele..

20L


2014. márc. 26. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Na akkor... első körben pötyögd be szépen a Google keresőbe hogy "jan Fennel- Kutyapszichológia", illetve "Cesar Millan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát?", majd PDF formátumban tessen letölteni és nekiesni az olvasásnak. De tényleg. Elejétől a végéig.


Merre laksz? Nem ártana egy kutyasuli, mert szerintem nagyobb a baj minthogy mi innen most látatlanba ténylegesen tudjunk segíteni.

2014. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de a leírtak alapján ez a kutya abszolút nincsen nevelve!

5 hónapos és ő irányít téged.


Első körben olvasd el Cesar Milan,Jan Fennel könyveit.Vagy Cesar Milannak műsora is van (Csodálatos kutyadoki Nat geon)


Falkasorrendet tartsd be,de a neten sok hasznos infőt találsz ezekről.


Viszont a sok utána olvasás és módszerek alkalmazás után sem javul.Szakemberhez kell fordulni,mert még csak 5 hónapos,de ha nem változtatsz még rosszabb lesz!!!


Hosszú lenne,hogy mit csinálj,legalábbis a neten úgy is megtalálod.

2014. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Probalom nevelni, de lehetetlen.. Utana neztem mar a neten es amiket kiprobaltam azok nem valnak be..

Most letoltottem az egyik konyvet amit irtatok ugyhogy azt fogom olvasni!

Koszi!

2014. márc. 26. 18:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyasuliba, és olvasd el a könyveket amiket az előző hozzászólók írtak.És amúgy nincs olyan hogy lehetetlen megnevelni.És ha esetleg valami jót csinál, akkor dicsérd meg és jutalomfalat!
2014. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Cerberosék szoktak indítani direkt kistestű kutyáknak tanfolyamot.Állandóan van rehabilitáció-szocializáció foglalkozásuk viselkedési problémás kutyáknak.Szeretettel ajánlom őket.

[link]


A honlapjukon is találsz egy csomó fontos infot,tanácsokat.

2014. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Olvasd el a könyvet! De addig is, ha a kutya nem fogad szót megfogod a nyakbőrénél és lenyomod. Tudom harapni fog. Akkor fogod és rátérdelsz. Ne nehezedj rá csak annyira hogy ne tudjon mozdulni és a nyakánál elkapod. Ne fojtogasd de fogj rá erősen. Ne félj nem fáj neki, viszont meg fog szeppeni. Addig így tartod amíg le nem nyugszik. Közben szidhatod és morogj. Tapasztalatból mondom. Az én kutyám sem tűrte ha leszidtam. A seggre verés kutyának semmi. Csak hergeled. Amikor a kezemet harapdálta két dolgot tettem. Vagy a körmömet belenyomtam a szájpadlásába, vagy a kezemet hátranyomtam a szájába hátulról meg ráfogtam, hogy ne tudja elvenni. Hátul már nincsenek fogak, viszont ez rettentő kellemetlen neki. Brutálisnak tűnik, de hidd el ettől max meglepődik és tudomásul veszi hogy itt az van amit Te mondasz. Ha játék közben erősebben harapott akkor is a szájpadlását piszkáltam. Ma egy 10 hónapos tüneményem van. Meg se fordul a fejébe hogy ellenszegüljön. És ivartalanítsd. Ha 5 hónaposan nem bírsz vele akkor a kamaszkorban véged. Ne várd meg hogy a macsóság rögzüljön, mert nagyon nehéz kinevelni. Ja és az enyém nagytestű és nő vagyok. Ne fogjon ki rajtad egy 10kg-os kis kamaszfiúcska:)Ha kell inkább kérj meg valakit hogy segítsen, de ne engedd hogy a fejdre nőjjön.
2014. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 sippara ***** válasza:

Jézus... Pelenkát azonnal felszedni, vagy üríthet a lakásba a kutya, vagy nem, köztes megoldás nincs. Szobatisztaságra úgy szoktatunk egy kutyát, hogy LEHORDJUK (ki a szobából, ugye ezt jelenti a szoba-tiszta) sétálni, először akár 2-3 óráért, ha lent ürít, megdicsérjük, ha fent ürít, azt meg szó nélkül feltakarítjuk lehetőleg úgy, hogy ne maradjon szagnyom se. Ha harapdálja a hámot, szépen megfogod a kis pofáját, és egy leheletnyit rászorítasz. Addig el se kezdesz ráadni semmit, amíg nem nyugodt a kutya. Ha meg akar harapni, szépen megfogod a grabancát, felemeled, az oldalára fekteted és addig tartod ott, amíg le nem nyugszik.


"hozzaerni,simogatni nem lehet mert jateknak veszi es elkezd harapni ami atmegy eroteljes harapdalasba, csipkedesbe.."


Mi tart vissza attól, hogy ilyenkor vagy az oldalára fektesd, vagy egyszerűen felállj és otthagyd?


"es folyton a labamat hagja.."


A grabancánál fogva arrébb "dobod", vagy egyszerűen lerúgod.


"a nyaki borenel is elkaptam mar, probaltam a foldre szoritani, de csak meg idegesebb lett, es annyira morgott,hogy utana megtamadott es harapott ott ahol ert..."


Ne röhögtess mér, hogy egy max 10 kilós, öt hónapos kölyökkutyát nem tudsz fekvetartani...


Hívj házhoz egy kiképzőt, vagy vidd kutyasuliba. Ha ennyire a józan paraszti ésszel kikövetkeztethető alapok sem mennek magadtól, ott egy-két könyv nem nagyon fog segíteni.

2014. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia, jó hírem van, a kutyád pont úgy viselkedik, mint bármelyik kölyökkutya, nem tudja, hogy rossz az, amit csinál. A gazdi feladata, hogy megmutassa neki, hogy az emberekkel hogyan is viselkedjen. Ehhez egyáltalán nem szükséges bántani a kutyát, az sokkal többet árt, mint használ! Ahelyett, hogy a rossz dolgokra koncentrálsz, figyeld meg mikor viselkedik jól, és olyankor halmozd el az összes szereteteddel és dicséretekkel, meg némi finom falattal. Segítségképp itt van 2 videó, az egyik megmutatja, hogyan lehet megszerettetni a hámot a kutyussal, a másik pedig, hogy hogyan lehet leszoktatni a harapdálásról:

https://www.youtube.com/watch?v=k7edMjwEY1c

https://www.youtube.com/watch?v=c77--cCHPyU

2014. márc. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Semmit nem fog érni, hogy elolvasod a könyveket. Egy kutyaiskolába kéne elmenned, MINDENKÉPP. A földre lenyomást én hanyagolnám, ha ennyire nem tudod csinálni, mivel mindig alkalommal csak egyre agresszívabb lesz, ha nem vagy rá képes.
2014. márc. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Emergikus fiatal kölyök kutyád van,akinek mindene a játék,minden formában.Könyv az nagyon jó,de nem lehet belőle megtanulni a kutya nevelést,mert sokszor mãsképp értelmezi az ember a leírtakat,szóval kell a külső kontroll.Eynnyi idősen kuzyaoviba viheted,alapvető dolgokat már ott is megtanuljatok.
2014. márc. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!