Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mar nem tudom mit kezdjek a...

Mar nem tudom mit kezdjek a kutyam viselkedesevel!?

Figyelt kérdés

Lassan 5 honapos, kistesu es fiu.. amire pisil azt folyton szettepi (pelenka vagy minek hivjak amin szobatisztasagra kell nevelni) raszolok, de es akkor nem hogy abba hagyna hanem elszalad vele... a hamot nem lehet raadni mert meglatja es elszakad vagy elkezdi harapdalni.. Megmorog, es megharap teljsen erejebol..Kapott mar a seggere de semmit nem hasznal, mert meg idegesebb lesz es MEGTAMAD.. szo szerint.. mintha megorulne ugy nekem jon.. az arcomba bele harap... tudom megkell nevelni, en azt csinalom de egyszeruen nem hasznal.. mellesleg jelolget amikor setalni megy, egy fel oras seta alatt kb 15x jelol, nem ertem hogyan amikor meg csak 5 honapos lesz..de ez nem is erdekel

megvagyok vele aldva.. hozzaerni,simogatni nem lehet mert jateknak veszi es elkezd harapni ami atmegy eroteljes harapdalasba, csipkedesbe.. most is egnek a kezeim mert osszeharapdalt mert nem hagytam hogy szettepje a pelenkat... es folyton a labamat hagja.. a nyaki borenel is elkaptam mar, probaltam a foldre szoritani, de csak meg idegesebb lett, es annyira morgott,hogy utana megtamadott es harapott ott ahol ert... es ez nem jatek volt, mert megtudom kulonboztetni.. Valaki aki tud legyszi segitsen.. nem tudom mar mit csinaljak vele..

20L


2014. márc. 26. 18:14
1 2
 11/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben azonnal szakembert javasolnék, és azt, hogy ne próbálkozz lenyomással, grabancrácigálással. Majd csak akkor, ha a kiképző többször megmutatta, hogy hogyan kell helyesen csinálni. Nagyon nagyon jó módszer, de ha rosszul csinálod, a kutyádban épp azt erősíted meg, hogy harcoltatok, és ő nyert, ami most nem túl jó ötlet. Az, hogy 5 hónaposan a házban végzi a dolgát, nagyon gáz. Az, hogy megharap, lemorrog, megtámad, szintén. A neveléssel nem próbálkozni kell, hanem csinélni... mivel próbálkoztál, és nem sikerült, azonnal szakembert javaslok...és mindenekelőtt nagyon sörgősen sterilizáltasd. A könyveket olvasd el, de én azt javaslom ne kísérletezz egyedül.
2014. márc. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy gáz, hogy a házban végzi a dolgát, de muszáj leraknom neki pelenkát, mert amíg suliban vagyok addig ossze pisil meg kakil mindent és nem tudom kivinni, mert nem vagyok otthon. Reggel 9tol fel4ig vagyok iskolaban. Ahogy hazaerek eszek, es egybol viszem ki. Amikor kint setal akkor teljsen mas kutya, jol viselkedik, soha nem harap, es megy szepen. Remelem kinovi a harapdalast, es megprobalom megnevelni, majd kerek segitseget! Koszi mindenkinek!
2014. márc. 27. 15:05
 13/15 sippara ***** válasza:
Egy öt hónapos kutya fizikailag képes kibírni ezt az időt. Csak nevelni kéne... tudom, az macerás, meg olvasni, tanulni kell hozzá :(
2014. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kinőni nem fogja.Az idő múlásával nem leszel automatikusan falkavezérré,ha nem teszel ellene semmit.
2014. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

De ha örökké pelenkát raksz le sose fogja megtanulni,hogy bent nem szabad elvégeznie a dolgát.


A kezdetekben kellett volna sűrűn levinned,ha törik ha szakad meg kellett volna oldani.Most sem késő viszont a suli mellett vhogy megkéne oldanod,hogy többet legyen lent!!


De jobb lenne ha kutyasuliba vinnéd,mert ha a szobatisztaságra nevelést nem tudtad megoldani sehogy,akkor a harapásról/támadásról sem fogod tudni egyedül leszoktatni.

2014. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!