Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A munkakutyákat is szokták...

A munkakutyákat is szokták ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam,hogy nem,mert akkor nem teljesítenek olyan jól a pályán. Viszont az ivartalanításnál meg azt írják,hogy nem változik meg kutya személyisége se aktivitása.

2014. márc. 27. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
nem ivartalanitják őket.Mindegy az, hogy ki mit mond, a szabályzatban is benne van, hogy csak ivaros kutyát vehetnek részt rajta.
2014. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Firestorm ***** válasza:
80%
Az egyik csoportban a csajnak a németjucija ivartalanítva van és mégis munkakutyaként van alkalmazva.
2014. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, hogy munkakutya? Rengeteg féle munkakutya van és közülük rengeteg ivartalanítva is van.
2014. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, milyen munka és milyen nemű a kutya.

Mert pl sok szuka a tüzelésének az időszakában depis, hisztis lesz, kevésbé koncentrál, kevésbé jól irányítható stb. Igazából számomra a munkakutya egy meglehetősen tág fogalom, és mindenfajta munkát takar, amit egy kutya végezhet.

2014. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Amiről én tudok nyilatkozni az az agility - bár azt inkább sportkutyázásnak mondanám - ott van ez is az is, és nem teljesítenek jobban vagy rosszabbul egyik csoport tagjai sem. Minden a felvezetőn múlik.
2014. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
IPO-ban ész szolágalti kutyáknál nem lehet ivartalanitott, a többit nem tudom.
2014. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13:40 Ja és a kanokat nem érdekli? Érdekes én pont fordítva tapasztaltam. Egy szukát sem láttam (főleg az enyémeket nem) akik megváltoztak volna tüzelés idején ha amúgy meg voltak nevelve, ellenben olyan kannal még nem találkoztam aki ne akart volna d*gni minden adandó alkalommal, a fejét elveszítve (és nem, nem a dominanciával keverem össze).
2014. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
főleg az IPO-ra gondoltam,de akkor ezek szerint ott nem lehet ivartalanított kutya
2014. márc. 27. 17:18
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
A vakvezető kutyákat ivartalanítják csak.
2014. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
IPO-ra sajnos csak ivaros kutyát vihetsz, én is csak a vizsga után ivartalaníttattam. A harci kedv semmit nem csökkent, de nem kell vele szöszölnöm ha tüzelő szuka van a közelben, nem kell folyamatosan tiltani. Könnyebb így az élet...
2014. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!