Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A munkakutyákat is szokták...

A munkakutyákat is szokták ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam,hogy nem,mert akkor nem teljesítenek olyan jól a pályán. Viszont az ivartalanításnál meg azt írják,hogy nem változik meg kutya személyisége se aktivitása.

2014. márc. 27. 13:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
ez baj,első tüzelés előtt szerettem volna ivartalanítatni,de akkor ez ugrott
2014. márc. 27. 18:45
 12/13 anonim ***** válasza:

Én sem tapasztaltam ezt a saját szukáimnál (én írtam a hisztit), de másoktól meg rendszeresen hallom. Sőt, mikor akartunk terápiás vizsgát csinálni, mondták, hogy ivartalanítanom kell a kutyámat, mert tüzelés közben nem lehet vele dolgozni, a hiszti miatt. Az enyémek teljesen ugyanúgy viselkednek mondjuk tüzelésnél, de mások meg mondják, hogy a szukájuk már az első vérzés előtt mindig kedvetlen lesz. Ez pedig nem hiszem, hogy nevelés kérdése lenne, egy jól nevelt kutya is érezheti rosszul magát.


Egyébként, jól megtévesztettél ezzel az IPO dologgal, mert az sport, nem munka. A munkakutya az, ami ténylegesen dolgozik, egy vizsga még nem munka.

2014. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
# 12: Szerintem te valamit félreértettél. Nem kell ivartalaníttatni a terápiás kutyát, csak épp tüzelés közben nem tudsz vele dolgozni. És nem is feltétlenül a hiszti miatt, mert ez is egyéniségfüggő, hanem pusztán higiéniai okokból nem dolgozhat olyankor.
2014. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!