Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátnőm hagyja, sőt direkt...

A barátnőm hagyja, sőt direkt csucsorit hogy a kutyája megnyalhassa. Undorító! Nem akarom többé megcsokolni! Milyeb betegséget terjeszt egy kutya szája?

Figyelt kérdés

Mikor rá kérdeztem mit csinál, azt mondta ennyire szereti és tiszteli a kutyája! Igy fejezi ki az alázatát!

Fúj, előtte meg a séta közben láttam fel órával ezelőtt valamit a ffűben nyalogatni!


Milyen betegséget terjeszt egy kutya? Mert hogy nekem nem kell semmilyen fertőzés, herpesz, az biztos!



2014. márc. 28. 11:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%
A kutya nyála antibakteriális, egy ápolt, tiszta, oltott, féregtelenített kutyától az égvilágon semmilyen fertőzést nem lehet elkapni.
2014. márc. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De nyalogatni szokta a fenekét, meg a dolgokat a fűben a parkban! És ha valami döglöttmmacskát nyalogat? :S
2014. márc. 28. 11:12
 3/27 anonim ***** válasza:
39%

Hát az tuti, hogy nem smárolnék a kutyámmal! Ha csak belegondolok, hogy a saját pö.csét is tudja nyalogatni - kösz, nem kérem.

Senkinek nem kellene a kutyát szájon csókolgatnia, de vannak, akik őszintén hiszik, hogy ahogy az embernél, a kutyáknál is a szeretet jele. Ők ezek a kedves, naiv emberek, akik jövő hónapban mind szavazni mennek majd.

2014. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

Direkt nem szoktam "csókolózni" a kutyámmal, de már volt, hogy megnyalt. Semmi bajom nem lett, és nem is undorodom tőle. Sőt észrevettem, hogy ha van valami kis sebem, azt megnyalogatja. Gondolom gyógyítani szeretné.

Szerintem nem foglalkozz vele, nem lesz semmi bajod.

2014. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%

Azért ez az "antibakteriális dolog" csak bizonyos mértékig van így. Az ember nyálában is vannak olyan enzimek, összetevők, amik pl segítik a sebek gyógyulását, de van betegség bőven, amit el lehet tőlük kapni. Azért a nyál nem úgy működik, hogy mindent fertőtlenít és akkor mehet a pusziverseny.

Szintén nagy kockázat, hogy férges, ha nem szed rendesen féreghajtót és szívférgesség elleni gyógyszert, akkor azért nem 100%-ig veszélytelen a dolog.

Amúgy meg nem látom be, miért akarna valaki nyálas puszit egy állattól, aki bármit felnyalogat séta közben, vagy ahogy fenn írták, magát is nyalogatja. Igen, tudom, most jön a szöveg, hogy meg kell nevelni a kutyát, hogy ne nyalogasson fel semmit, ugye?

Szerintem jobb óvatosnak lenni, a kutyára és magunkra is vigyázni.

2014. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 sippara ***** válasza:
62%
Hát akkor jövök "a szöveggel", az enyémek nem nyalnak fel semmit, és tisztábbak, mint néhány ember, akikkel BKVn összefutok ;) rendszeresen vannak féreghajtva, oltva, nem értem a problémát. Nyilván a számba ne nyaljanak bele (bár fordult már elő és még itt vagyok), de nem tudom felfogni, miért rosszabb, ha egy kutya megnyalja az állam vagy az arcom, mintha BKVn kapaszkodás után megvakarom az orrom...
2014. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy vettem ki, hogy csücsörít, tehát nem az állát vagy az arcát nyalja, hanem a száját. Én sem csókolnék meg senkit, akit előtte a kutyája szájon nyalt. És a BKV-n a kapaszkodó után sem nyalogatom a kezem.


Én amellett, hogy nem tartom antibakteriálisnak a kutya nyálát, miután mondjuk belenyalt egy kis kakiba, még gusztustalannak is találom a látványt, ahogy a gazdi száját nyalogatja.


Egyébként van kutyám, de nem engedem, hogy "puszit" adjon. Persze volt, hogy véletlen játék közben beleszaladtam. :)

2014. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
19%
Nekem is van egy kiskutyám, imádom szeretem, mi is szoktunk "csókolózni ", semmi bajom tőle. Olyan nekem mintha a kislányom lenne, a saját gyerekemtől sem zavarna, ha szájon csókolna. Én úgy tudom, hogy a kutyák szája / nyála tisztább mint az emberé, tehát ebből kiindulva akkor a barátnődnek téged sem kellene megcsókolnia, mert tőled is elkaphat valamit vagy Te tőle. Az én pasimat pl. egyáltalán nem zavarja, hogy csókolgatjuk egymást a kutyámmal.
2014. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%
Cseréld le a barátnődet. Keress kutyamenteset.
2014. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Firestorm ***** válasza:
42%
Egyetértek sipparával.A kutyám is szokta nyalogatni az arcomat,ha rájön az 5 perc.Teszem hozzá úri kutya nem nyalja a seggét elvárja,hogy mi mossuk meg neki,illetve a suncit sem nyalogatja mióta ivartalanítva van és nincsen tüzelési időszak nála.Utcáról nem eszik fel semmit,nem nyalogatja a földet,szimplán szimatol.Akkor viszont rohadt nagy veszélyben vagyok,mert rendszeresen megpuszilom az orrát a kutyámnak.
2014. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!