Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon szülők hány százaléka...

Vajon szülők hány százaléka van együtt "csak" a gyerekek miatt és hány százalék az akiknek a gyerekek távozása után a háztól,100% hogy nem működik a házasságuk? Vagy is mi a véleményetek az olyan szülőkről akik csak a gyerekek miatt vannak együtt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a szüleim így vannak. Mármint ha nem lennénk, nem lennének együtt, de nem hiszem, hogy különmennének, ha mind kirepülünk.

Mi a véleményem? Az, hogy csak mert nem az "igazi" egyik sem a másiknak, attól még szeretetben nevelnek, és sokan példát vehetnének róluk.

Mindig is utáltam azokat, akik össze-vissza rángatták a gyerekeiket egyik háztól a másikig, meg elszakították egymástól a testvéreket, vagy nem bírtak meglenni egymás mellett tányérdobálás nélkül a szülők. Ha valakinek gyereke van, akkor legyen ő az első, és nagyon fontolja meg, hogy hogyan éli a "szerelmi" életét...

2013. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ma már elég ritka, sokkal gyakoribb, hogy más ok is van mellette (pl. közös anyagiak, nehéz anyagi helyzet miatt nem tudnak különköltözni). Ha úgy nézzük a gyereknek még mindig jobb az elvált de boldog szülő, mint a csak gyerek miatt együtt élő, egymással közönyös vagy éppen állandóan vitatkozó páros. Gondolj bele milyen hatással van a gyerekre ha ilyen példát lát maga előtt. Volt ismerősöm aki így nőtt fel, a szülei konkrétan verték egymást. Mikor férjhez ment ő is állandóan provokálta a férjét, hogy legalább egy pofont kapjon..nem egészséges ez egyáltalán.
2013. nov. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 apa72 ***** válasza:

Szerintem attól függ mi a probléma. A gyerek legyen az első.

Ha olyan, hogy megbeszélhető és gyógyítható, még ha sok időt is vesz igénybe, meg kell próbálni.

Lehet, hogy csak kettesben kellene lennetek pár napig időnként.

A kérdés, hogy van-e még bizalmatok egymás iránt?

2013. nov. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor gyerek voltam, nagyon durva dolgoknak voltam fül és szemtanuja a szüleim részéröl. 9-14 éves koromig kb 4-szer költöztünk el anyuval. Mindig visszamentünk, mert édesanyám egyedül nem volt képes anyagilag eltartani engem. Az a fura hogy én mondtam söt majdnem könyörögtem hogy váljanak el! Mire megszoktam a helyzetet, vissza apuhoz, aztán megint el, majd vussza stb. Amig külön voltunk anyuval, apukámmal is jobb lett a kapcsolatom. Másképp viszonyult hozzám. Anyukám is rengeteget szenvedett, és kényszerböl mentünk mindig vissza apuhoz. Jobban megviseltek ezek a költözések mintha elváltak volna. Viszont ök legalább nyílt lapokkal játszottak, mert ennél az ezerszer rosszabb ha a szülök megjátszák a mibden okét a gyerek elött, holott az érzi a hazugságot, a feszültséget. Ennek valszeg majd a saját kapcsolataiban jön ki a következménye: sunnyogni fog a társa elött, nem fogja kimutatni az érzelmeit, betegesen konfliktuskerülö lesz. Idegroncsabb mint én, aki elött a szülei nyíltan veszekedtek.
2013. nov. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az unokatesóm félre dug a felesége tűri és van 3 gyerekük kb 5 éves a legkisebb.Úgy szült a nő hogy tudta hogy megcsalják és inkább rinyál a férjének. Nagy a szája ennek a nőnek pedig ha nem lenne az unokatesóm akkor egy nagy rakás senki lenne és még a gyerekeket is elvennék tőle. Nagyon sajnálom az olyan gyerekeket akiknek végig kell nézniük a szüleik vitáját,mert van olyan bőven.
2013. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!