Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orokbe szeretnek fogadni egy...

Orokbe szeretnek fogadni egy kutyat, mi kell hozza?

Figyelt kérdés
Orokbe szeretnek fogadni egy kis kutyat Kb mennyibe kerulne? es hany evesnek kell lenni ahozz ? egyeltalan hogy mukodik ezz?

2014. márc. 29. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmész egy menhelyre, hogy ha nincs még kiszemelted, akkor elmondod milyen kutyát keresel, volt-e már kutyád, milyen körülmények között lenne tartva, mennyit foglalkoznál vele naponta, stb, ők pedig eszerint mutatnak neked kutyusokat. Ha már kinéztél egy kutyust akkor név szerint érdeklődsz felőle. Beszélgettek kicsit, majd ha minden rendben van akkor kitöltötök pár papírt (az örökbefogadási szerződést) és a tiéd a kutyus.


Igazság szerint sok mindentől függ, hogy mennyi pénzt hagysz ott: ivartalanítva van-e a kutyus, megvannak-e az oltásai, a chippje meg minden ami kell. 5 ezer forintot legalább illik odaadni, mert azért mégiscsak a saját pénzükből tartják fent szinte a menhelyet, de akár támogathatod őket kutyaeledellel, kinőtt, régi ruhadarabokkal amiben aludhatnak a kutyák vagy labdával, játékkal, pórázzal, stb.

2014. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahha ertem! enmost kulfoldon vagyok , es itt szeretnek orokbe fogadni , szoval akor nem kerul penzbe a kutya? jo azert arra en is gondoltam h nem ingyen..

szoval akkor csak enyi lenne?

2014. márc. 29. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:

külföldön a külföldi menhelyek szabályai érvényesek...hol vagy?


pl angliában, amerikában elég nagy összegeket el tudnak kérni mentett fajtatsizta kutyusokért, keverékekért általában nem anniyra.


mindenhol szoktak kérni egy névleges összeget (5-10 ezer ft) érte, ami az addigi tartását, oltásait stb fedezi. Ha fajtatiszta kutyát fogadsz örökbe, az sok helyen ivartalanítva van, ami emeli az árát. De cserébe neked nem kell beoltatnod (ami minimum 15 000 ft, és nem kell ivartalanítanod, ami 12-20 000 ft).Úgy tudom 18at be kell tölteni hozzá Magyarországon, külföldön is nagykorúnak kell hozzá lenni.

2014. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy hol akarsz kutyához jutni. Már Magyarországon is olyan rendszer van, hogy cask akkor adják oda az ebet, ha szerződésben vállalod, hogy chippezed, ivartalanítod és néha meglátogatnak, megfelelően bánsz-e vele. Valahol cask akkor adnak kutyust, ha mindezeket már kifizetted. Valahol jelképes összeget kérnek az oltásokért, a többi meg kész van a kutyuson.

Angliába úgy kezdődik, hogy ahol laksz, a szomszédoktól kell írásos engedélyt kérni, illetve a landlordodtól, ha bérelsz lakást. Még egy madarat se vihetsz be a házba, ha a főbérlő ezt nem engedi. Egy csivava 600 fontba kerül, de átlagosan a menhelyes kutyák is 300 fonttól indulnak az én értesüléseim szerint. Itt azt is vizsgálják, mielőtt elviszed a kutyád, hogy alkalamas vagy e rá?Megkérdezik, mit dolgozol, mennyit keresel, tudsz e elég időt rá fordítani, megbetegedés esetén less e pénzed a gyógyulás költségeit állni? Angliában olyan természetes az állatbiztosítás, mint otthon a lakésbiztosítás.Nem tudom, mennyi idős vagy, de lehet, neked szülővel kéne menned érdeklődni.Keveset tudok rólad, a kérdés pedig összetett. A kutyus nem lego játék, hanem hatalams felelősség. Aki külföldön él, az sajnos gyakran kénytelen költözni, sok a változó tényező. A szüleiddel beszéltél már erről? Én is külföldön élek, én lemondtam a kutyustartásról, mert vendéglátásban dolgozom, a főbérlőm se engedélyezte. Légy alapos, akármelyik országban is éltek. Ezzel kellett volna kezdened a kérdés felrakását, mert így teljesen más a leányzó fekvése. Remélem így is sikerült segítenem neked.

2014. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!