Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kimosnád kinti kutyádnak a...

Kimosnád kinti kutyádnak a ruháját amin alszik a mosógépben? Ami elég piszkos.

Figyelt kérdés
mert nincsen sajnos már nekem felesleges ruháim, és volt aki ezt ajánlotta.... csak nem akarom ha fertőzés lenne mert pici babánk van.van jól kimossa a gép?mert új mosógépem van felültöltős.
2009. dec. 17. 21:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megkapják az oltásokat, féregtelenítve, kullancs és bolha ellen védve vannak nem lehet semmi baj.
2009. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
14%
a válaszom: nem
2009. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
semmi bajuk,csak bolhásak... kullancs nincs bennük, meg oltatom de bolha az van:( sajnos pedig nakörvjükis van.ezért szeretném kimosni sűrűbben.
2009. dec. 17. 22:28
 14/22 anonim válasza:
0%
nem mosnám ki,inkább mosd ki kézzel vagy áztasd be és mindenképpen fertötlenitsed mosás közben,nehogy baj legyen.
2009. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Az egy dolog, hogy be vannak oltva meg ilyenek, de attól még bacikat hordozhatnak... Csak nem betegednek meg.


Szóval én nem mosnám ki a mosógépben a kinti kutya holmiait, mondjuk bentiét sem.


Lavór, áztatás. Utána lavórt könnyeb kifertőtleníteni.

Turkálóban vehetsz olcsón.

És egyébként meg a kutyaólban, vagy az alvóhelyén megteszi a szalma vagy száraz falevelek is, melegebb, jobban is szeretik, ha elhasználódik lehet cserélni.

2009. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen bolha nyakörv van rajtuk? Ha ilyen Corás, Tescos, akkor az nem ér semmit.

Vegyél nekik valami jó minőségűt, pl. Advantix spot-on vagy Kiltix nyakörv. A bolha a kutya számára nagyon kellemetlen, és ekcémát, allergiát is kaphat tőle. Mivel takarón alszanak, a takaróból újból és újból "visszafertőződnek".

Amúgy, ha rendesen oltva vannak és rendszeresen féreghajtva, akkor leszőrözöd a takarókat, beáztatod egy lavórba meleg vízbe fertőtlenítővel, majd kicsavarod, és úgy kimosod. Ha nagyon aggódos vagy, akkor moss utána egy üreset. Semmi baja nem lesz tőle a babának!

2009. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Természetes kismosnám, akkor is ha lenne gyerekem, csakhogy én nem hasznűlok ruhát, mert 1, ha télen beviszi a vizet a mancsán akkor odafagy 2, kirángathatja 3, jobban koszolódik. Én forgácsot vagy szénát használok.

Mosás előtt leszedném róla a szőrt és kiporolnám és utána mosnám.

Mondjuk az én kutyáim nem disznók, hogy a pisijükben me3g a kaikjukban járkáljanak. Ki vannak bolhátlanítva, oltottak, vigyáznak magukra, bár a szőrük a legnagyobb mocsok után is rögtön megtisztul magától.

Én állatok között nőttem fel amikor még nem volt ez nagyon okos és tudatos gyereknevlés, meg mindent tudás, mégis felnőttem sőt sokkal egészségesebb vagyok mint azok akiket agyonféltettek, de te tudod.

2009. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

a 23:24 essel egyetértek.

Amúgy igen, én néha ott szoktam kimosni, és utánna a mosógépből is kimosom a bent maradt szőrt.

Hát magas hőfokon vannak kimosva igy baktérium nem marad bent.

Egyébként a bolha igenis gond,főleg baba mellett,mert a galandférget terjeszti, szóval bolhátlanisd a kutyákat,igy a környezetéből is kipusztulhatnak a bolhák, de azért vmi sprayvel is fújd be a ruhákat, majd mosd ki, ahogy tetszik...lavórban (ami nem vmi hatékony) vagy mosógépben.

Ráadásul ha a ruhát kimosod, akkor a kutyusodnak is öblitő illata lesz, jóó sokáig:P :D (és mintha puhább lenne a szőre)

Én ruhát rakok be, de a szalma lehet h még jobb.

2009. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
szia. Szerintem is tegyél inkább szalmát a kutyusok alá, és diofalevelet (bolhák ellen) nekem külön házuk van a kutyusoknak, ott párnák vannak, de beszereztem egy külön mosogépet erre a célra. nem tudod ugy átpörgetni, hogy ne maradhasson rajta egy-egy szőr, ami ha rákerül a baba pelusára, vagy ruhájára, nem olyan jo. Ráadásul, ha kinti kutyák, akkor homok is lehet, ami tönkreteheti a gépet. ezt a régi forgotárcsás mosogépet ha betudnál szerezni, akkor az lenne a legjobb.
2009. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2009. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!