Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanmark vagy Silver Dream...

Tanmark vagy Silver Dream ausztrál juhászt érdemes inkább venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy ausztrál juhászt, kiállítási / versenyzési célra és ezt a két kennelt nézegettem. Van valakinek esetleg aussie-ja valamelyik kennelből?
2014. márc. 30. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a Silver Dream kennelt ajánlom, ha kiállítani szeretnél, sokkal minőségibb kutyáik vannak.
2014. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
esetleg kérdezd meg a környezetedben élő birkákat ! vajon szerintük melyik a jobb , egy terelő fajtánál ?
2014. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mint oda van írva.....KIÁLLÍTÁSI. Ha nem értesz hozzá és nem tudsz érdemben semmit hozzátenni a kérdéshez, akkor légyszíves ne oltogass.
2014. ápr. 4. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Mindkét kennel minőségi kutyákkal dolgozik vannak köztük külföldi, import vérvonalak is, és mindkét hölgy lelkiismeretes. A Silver Dream kennelben sokkal több a kutyus, nagyobb a választék, (a hölgy több fajtát is tenyészt). Ez előny és hátrány is egyben. A kölykökre kevesebb idő jut, nálunk nem fognak tudni segíteni a kölyök jelleme alapján, hogy illik-e hozzád. Szerintem keresd fel minkét kennelt, beszélgess a tenyésztőkkel és meséld el mit vársz a kölyöktől, aztán szimpátia alapján dönts.


Akármelyik aussie kennelt választod(nem csak erre a kettőre vonatkozik) tudni kell, hogy meg kell keresni a tenyésztőt (írásban, telefonon, személyesen) mert egyik sem szokta frissíteni kellő gyakorisággal a honlapját!

2014. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha versenyezni veszi gondolom ért hozzá annyira, hogy maga is ki tudja választani a kölyköt. Mindkét kennelt nézd meg, a tenyésztett, kikerült példányokat is utol tudod követni, hogy milyen eredményeket értek el. Én nem zárkóznék el attól, hogy tanmarkos kutyám is legyen a jövőben, bár a tenyésztőnek elég érdekes stílusa van, de ez már az én saját problémám:)
2014. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem jobban tetszenek az sd-s kutyák, kiállításon is jó eredményeket érnek el.
2014. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Aki lepontozz legalább fejtse ki a problémáját...
2014. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Olvasom itt az aussie-s kérdéseket és basszus, olyan szardobálás van itt, nem is gondoltam, hogy ilyen rivalizációk mennek itt.
2014. ápr. 5. 18:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenhol, hiába van valakinek kutyája, még ugyanolyan ember...
2014. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Én a helyedben őszintén szólva kinézet alapján választanék, a tervezett alom szülőit nézném meg, úgyis kiállításra karod vinni majd a kölyköt. Az, hogy passzoljon a személyiségedhez...hát valamennyire egyet is értek meg nem is. Azért az aussienak van egy alap személyisége, ami aussie, pluszban rakódik rá pl. a kutya saját temperamentuma. De azért nagyjából mindenki tisztában van azzal, hogy egy nagy mozgásigényű, adott esetben határozott, karakán típusú kutyát vesz magához. Az, hogy az aussie tulajdonságok közül melyikek erősek egy kölyökben, meg sokszor később nyilvánul meg. Az enyémen se látszott kölyökként, hogy mennyire terelne, vagy hogy mennyire őrzi a házat. Max az érzékenység, és az alap temperamentum ami kimutatható. Ha versenyszerűen akarsz vele sportolni, akkor valszeg érdemesebb lesz egy mozgékonyabb kölyköt elhoznod, de ezt úgyis látod majd kennellátogatáskor.
2014. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!