Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanmark vagy Silver Dream...

Tanmark vagy Silver Dream ausztrál juhászt érdemes inkább venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy ausztrál juhászt, kiállítási / versenyzési célra és ezt a két kennelt nézegettem. Van valakinek esetleg aussie-ja valamelyik kennelből?
2014. márc. 30. 10:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen sikeresek az SD ktyák mivel a hölgy férje a MEOE elnöke és hát ebből sokszor következik, hogy előnnyel indulnak még akkor is mikor szemmel látható, hogy van náluk jobb is... Az SD kennelben inkább kiállítási kutyák vannak, versenyzésre szerintem alkalmatlanok. A Tanmark's kennelben már univerzálisabb kutyák vannak, amik alkalmasak lehetnek versenyzésre is. Keresd fel mind kettőt személyesen nézd meg hogy élnek a kutyáik, hogy foglalkoznak velük (mennyire ismerik őket) és döntsd el melyik a számodra szimpatikusabb :)
2014. ápr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Na és akkor mi van, ha a férje a meoe elnöke?? Talán ettől kevésbé lesz jó tenyésztő? A tőle kikerült kutyák pl. külföldön kevesebb serleget visznek haza?? Na ez az a sz.rdobálás, amiről a kedves kérdező beszélt...

Mutass már egy aktívan dolgozó Tanmarkos kutyát, amit tenyésztésbe fogtak...egy terelési ösztönpróba még nem jelent semmit...

Az más, ha valaki szimpátia miatt nem választja valamelyik tenyésztőt, de ilyen h.lyeségek miatt nem kell lehordani a munkáját... biztos azért ő hozta be és kezdte el az itthoni aussie tenyésztést, mert a férje a meoe elnöke... és biztos azért eredményesek a tőle kikerült kutyák nem csak itthon, hanem külföldön is...

Továbbra is javaslom, hogy nézz meg minden kennelt, és azt a kutyát vidd haza, amelyikbe beleszeretsz és úgy érzed teljesíteni tudod vele a céljaidat (tehát pl kiállítási minőségű).

2014. ápr. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem foglalnék állást az itt (is) körvonalazódó SD vs. Tankmark ügy mellett. Pártatlan választ szeretnék kérni egy kérdésemre. (Bocs az offért.)

A SD és a Tankmark kenneleknél sportoltatják is a kutyákat vagy mindkettő csak "szépségre" megy?

Sajnos a honlapja mindkettőnek pocsék, nulla információval rendelkezik, és az sem naprakész, de ez az én véleményem. A Tanmarknál se a fajtáról, se standardról nincs egy betű sem (és ez nem is honlap), az SD meg kint "felejtett" egy decemberi alomból egy kölyköt, és sehol nem nézhetők meg a korábbi almok vagy a várható alomtervek, arról nem beszélve, hogy a hölgy megfeledkezik róla, hogy a hírek menüpont magyar tehát elvárható a magyar nyelvű tájékoztatás. A kutyák etetéséről pl. egyiknél sincs info. Mindkét kennelnek bőven van hová fejlődni.

2014. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A honlap tájékoztatást ad, általános infókat, ha bővebben érdekel valami, azért kell felhívni a tenyésztőt és megtudakolni tőle...Én amennyire tudom mindkettő show kennel.
2014. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!