Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontyhát csak német juhásznak...

Pontyhát csak német juhásznak lehet vagy más fajtánál is kialakulhat?

Figyelt kérdés
Mennyi rá az esély, hogy kialakul? Van olyan ami elősegíti a pontyhát kialakulását (pl agility). 1 éves Leonberger.
2014. márc. 30. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Ha a hát vonala a mar után megemelkedik és a felső vonal emiatt enyhe ív alakúvá válik, pontyhátról beszélünk. Ennek következménye a far ideálisnál nagyobb lejtése az ún. csapott far."

Nem nj jellegzetesség. Bármelyik fajtánál előfordul.

2014. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nj-nél öröklött, a tenyésztők mániája mostanában sajnos. Tegnap pont láttam egy nj-t a kutyafuttatóban, nem bírta körbefutni, össze-vissza kalimpált, mintha azt sem tudná, hogy melyik lába melyik után jön, pedig nem szaporítós jószágnak tűnt. Na mindegy...

Igen, van olyan körülmény is, ami elősegíti a kialakulását. Lovaknál pl ha csikókorában túl sokat, túl magasra ugratják őket, megfelelő kondi, és a vázrendszer fejlettségének hiányában kialakul, szóval gondolom kutyáknál is a nagyméretű akadályokon ugratás fiatal korban, és húzatás elősegítheti, viszont ez deformitásnak számít. Ne akard így elérni, mert megrokkan a kutyád. Szerintem Leonberginél nem ettől kéne feltétlenül tartani, előbb mennek tönkre a nagy testtömeg miatt az izületei a lábában, minthogy pontyháta legyen valami abnormális mozgatástól.

2014. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van izületi problémája is.
2014. ápr. 2. 07:26
 4/15 anonim ***** válasza:

Időpont 03-30 20:25

Pont nem pontyháta van az nj-nek. Nézz utána fotókon, mi a pontyhát.

2014. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1 éves kutyánál izületi problémák , az szomorú.

Vagy rossz helyről vetted, vagy nem megfelelően etetted, mozgattad.

2014. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Pont hogy pontyháta van az nj-nek a legújabb standard szerint, és a tenyésztők az ilyen anatómiájú, hasznavehetetlen hátalakulást tartják előnynek.

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az általad feltett képeknek köze nincs a pontyháthoz.

Az első és az utolsó nagyon csúnya hátvonallal rendelkezik. A középső pedig egy lépéskor megörökített testtartás.

2014. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

[link]

2014. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez is pontyhát. Def.: "Ha a hát vonala a mar után megemelkedik és a felső vonal emiatt enyhe ív alakúvá válik, pontyhátról beszélünk. Ennek következménye a far ideálisnál nagyobb lejtése az ún. csapott far."

Teljesen mindegy, hogy a mar mögötti csigolyák, vagy a lumbális régió megemelkedéséről beszélünk, bár ezesetben inkább pontyágyéknak hívják. A legmagasabb pont a mar, a hátnak vízszintesen, enyhe szöggel kell a far fele lejtenie, minden marmagasság felé emelkedő csigolya (tök mindegy, elöl-hátul, egy, vagy kettő vagy több) pontyhátat eredményez.

Amit te linkeltél, azt én süllyedt hátnak, vagy pontyágyéknak ismerem, semmi esetre sem pontyhátnak.

Találtam mégegy megfogalmazást: "Hát: a martól az ágyékig tartó szakasz. A laza ház hajlott vagy nyerges is lehet. Ha domború, akkor ívelt – eltúlozva pontyhát. Lehet jól izmolt, izomszegény, széles vagy keskeny."

Mellesleg az általad linkelt kép mellett rögtön van egy másik is, ami már az általad elképzelt hátalakulást pontyágyéknak említi már.

És nem utolsósorban, végigolvastam a képhez tartozó linket, és ott a fila brasileiro sztenderdjét ecseteli a szerző, ami alapján nem vonatkoztathatsz a többi kutyára, mert ott nyitott, alacsony marról, és kiemelt ágyékról beszélünk, a többi kutyánál nem így van. És a google hibázott, mert a kép melletti szöveg nem a képre vonatkozik, hanem az oldalon felette látható képre, ez a kép a fila ideális hátalakulását ábrázolja, szóval ha te a google keresés alapján és ezzel a képpel ismerted meg a pontyhátat, akkor szerintem nézz utána alaposabban, de legalább olvasd el a cikket, amiből a kép származik, mert mondom, fila sztenderdet ecsetel, és nem is arról a képről van szó, mint amit a gugli kidob.


És hogy ne legyen annyira mérhetetlenül off:


kérdező, nagyon nagy baj, ha egy 1 éves kutya ízületes. 10 éves korban lenne elfogadható, ennek lehet egyik oka a rossz mozgatás (nem igazán értettem meg a kérdésből, hogy most a ponythát elkerülése a cél, vagy már kialakult, és nem tudtad eddig, hogy mitől). Ha rossz helyről, szaporítótól származik az eb, akkor biztos öröklött is a dolog, mert ők nem szűretnek betegségekre, csak összetolnak két kutyát, eddig az összes szaporított kutyám kivétel nélkül beteg volt (ideiglenesezek, én sosem vennék szaporítótól, de a legtöbb aki hozzámkerül sajnos ilyen kutya). A harmadik rossz ok a helytelen táplálás, ez egy nagyon nagy termetű kutya, kiegyensúlyozott táplálást igényel főleg fiatal korban (értsd: nem háztartási moslék, és nem is a gabonaalapú szárazeledelként árult förtelem, a tescós konzervről és társairól ugyebár nem is beszélve...) Biztos vagyok benne, hogy itt hozzá nem értés történt, csak nem tudom, kinek a részéről. Amit még tehetsz: ne mozgasd, csak annyit, amennyit a kutya igényel, de az agilityről mindenképp mondj le, bár nem értem leonbergivel egyáltalán miért jutott eszedbe, és állatorvossal egyeztess, hogy kaphat-e zöldkagyló kivonatot, vagy valami ízületvédőt még, valamint etess vele csirkefarhátat.

2014. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!