Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ilyen elektromos nyakörv?...

Van ilyen elektromos nyakörv? Ami a kutyát védi?

Figyelt kérdés
Szóval ami akkor ráz amikor egy másik kutya nekiugrik és meg akarja harapni. Nem lehet nyugodtan sétálni a kutyámmal mert állandóan nekiesnek az utcán elengedett kutyák ,meg direkt ráeresztik a sétáltatott ebeket és nemhogy visszahívnák oda sem figyelnek és már a nyakát tépik szegénynek akkor néznek csak oda a vonyításra. Már tiszta ideg vagyok minden sétakor. Vagy valami nagyon hegyes szöges nyakörvet hol lehet venni, amin nem díszszegecsek vannak?

2014. márc. 30. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Nincs.


De a te kutyád mért nincs pórázon? És ha már szabadon sétáltatod te is, mért nem figyelsz rá? Tessék a sarkadra állni és megvédeni a saját kutyádat, akár azzal, hogy egyszerűen magadhoz hívod a kutyádat, akár azzal hogy szólsz a másik kutya gazdájának, akár azzal, hogy szükség esetén beleavatkozol az eseményekbe.


Csak olyan helyen szabad kutyát elengedni, ahol ő is biztonságban lehet póráz nélkül. Szerintem ez egyszerű.

2014. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
De ha a másik kutyát megrázza, akkor a tiedet nem fogja?
2014. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én mindig pórázon viszem ! Csak olyan helyen engedem el ami teljesen néptelen és belátni messzire. De sajnos hiába a póráz odarohan a másik és nekiesik .


Nem tudom hogy működne ,kívül vannak az elektródák és ahogy rákap a másik akkor ráz vagy távirányítós valami. Azért kérdezem hogy van e ilyen.

2014. márc. 30. 15:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Vagy megvéded a kutyádat, vagy szöges kifordítva egy ideig.
2014. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Első, te komolyan azt hiszed, hogy ha pórázon van a kutya, nem támadják meg a többiek? Gondolkodj már egy kicsit. Amúgy kifordított szöges, régen a pásztorkutyákon is az volt, amikor még farkasok ellen védték a nyájat.
2014. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

1# vagyok.

És hidd el nekem, szoktam gondolkozni.

Nekem is vannak kutyáim. De nem vagyok annyira életképtelen, hogy olyan helyen, ahol folyamatosan ki van téve a kutyám esetleges támadásnak, elengedjem.

Ha meg elengedem, akkor figyelek rá és nem "már a nyakát tépik szegénynek akkor néznek csak oda a vonyításra".

És ha pórázon van a kutya, akkor a kérdező is jobban tud rá figyelni és rá tud kiabálni a másikra, amikor már látja hogy közeledik, dobbantani...botot dobni... megvédeni a saját kutyáját.

Vagy ha ennyire para a környék, akkor meg csapatostul kell menni sétáltatni a kutyákat, ahol több szem többet lát és hatásosabban tud fellépni akár támadó kutyával, akár nemtörődöm gazdával szemben.

2014. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

21.26

idézek:

"

Én mindig pórázon viszem ! Csak olyan helyen engedem el ami teljesen néptelen és belátni messzire. De sajnos hiába a póráz odarohan a másik és nekiesik ."

2014. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom hogy pórázon van. Kiabálhatok én ,de oda se figyel a másik kutya csak megy neki, ugrál körbe ugat és ahogy eléri a kutyám már össze is verekedtek.
2014. márc. 30. 22:32
 9/15 Imola Ágnes ***** válasza:
A te kutyád hogyan viselkedik támadás előtt / támadásnál? Más kutyákkal mennyire szocializált?
2014. márc. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meg van ijedve szegény,farkát behúzza ,de próbál védekezni . Dehát nem egy harci kutya meg nem is nagy ,nincs sok esélye. Igazából a sok ellenséges kutya miatt már nem nagyon akar barátkozni más kutyákkal sem,kikerüli őket.
2014. márc. 31. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!