Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos vagy tükör kutyasuli?

Cerberos vagy tükör kutyasuli?

Figyelt kérdés

Indokokat is kérek.

Melyikbe hogy tanítanak, mi az ami + , mi az ami - .

Előre is köszönöm.



2014. márc. 31. 00:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Cerberosba járok 6 éve. Meggyőződésem, hogy viselkedési problémákban ők a legjobbak, persze náluk sem mindegy, melyik kiképzőhöz fordulsz.

Ők is pozitív megerősítéssel képeznek, de azt vallják, hogy csak azzal nem lehet a kutyák többségét megnevelni, szükség van tiltásra is, mert adott esetben a rosszalkodás jobban "megéri" a kutyának, mint ami jutalmat kapna a helyes viselkedésért.

Nem használnak szöges és elektromos nyakörvet, fojtót viszont igen. Nincs felfojtás és nem divat a földre nyomkodás sem. Van helyett műanyag flakon vagy kanna, ami helyesen használva sérülés- és fájdalommentes tiltóeszköz, de ilyen a tüköriskolákban is van.

Már a kutyaovitól kezdve azt tanítják, hogyan tudja a gazdi saját maga, a sulin kívül is kontrollálni a kutyáját, kezelni/megelőzni a viselkedési problémákat.

Negatívum, hogy nem versenysportra specializálódtak, így egyelőre kevés munkaversenyen találkozni velük, bár most tervezik az agility mellett beindítani a frisbee-t és az obedience-t, elismert, "külsős" oktatók bevonásával.

2014. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés, de azért válaszolok, elvégre én is idetévedtem vakahogy. :)

Nekem egy agresszív, domináns kutyám van (valószínűleg verejedtették), mindig is a Cerbibe akartam vinni, mert szimpatikusnak tűnt. A tükör sulikról csak hallottam, egyszer odatévedtem a honlapjukra, rohadt unszimpatikus volt az egész, hogy iszonyú drága (az agresszív, problémás kutyáknak való foglalkozás azt hiszem 2szer annyi, mint a Cerbiben, igaz, amennyire én látom, a Cerbiben nem magánóra, a tükör sulikon pedig igen), és kicsit ilyen marketingszagú volt az egész. Szóval eldöntöttem, hogy ide biztosan soha nem hozom a kutyámat. Végül mégis úgy alakult, hogy csak egy tükör suli maradt lehetőségnek, és a kutya meg továbbra is gáz volt, szóval gondoltam, kipróbáljuk, aztán majd meglátjuk mi lesz. A rossz szájíz, amivel odamentem, hamar elmúlt. A marketingszagnak a sulin nyoma sem volt, sőt, úgy indult az egész, hogy az első 4 foglalkozásért nem is kellett fizetnem, mert az oktató közölte, hogy "hagyjam csak". Azzal szembesültem, hogy egész gárdányi ember dolgozik azon, hogy a kapcsolatunk a kutyámmal egyre jobb legyen, és az agressziója javuljon. Csak úgy zúdították rám a lehetőségeket, hogy ha gondolom, vigyem el a kutyámat ilyen-olyen foglalkozásra ingyen, üljek csak be erre-arra az előadásra ingyen, nézzem csak meg ezt-meg azt a foglalkozást ingyen. Én ezekkel éltem, és hihhetetlenül sokat tanultam. Szóval nekem az egész nagyon megtetszett. :) A kutyám olyan szinten van jelenleg, amiről álmodni sem mertem soha, egyre több és több dolgot tanulok, és már azon gondolkodom, hogy talán egy nap belőlem is oktató lesz. :)

Hozzáteszem, a Cerberos is szimpatikus nekem továbbra is, és nagyon tisztelem a munkásságukat, főleg a kutyamentés terén (mondjuk ez az, ami nekem a tükör iskolákból kicsit hiányzik is), és legfőképp: sosem láttam még őket élesben, szóval nem igazán alkothatnék véleményt róla. Tőlünk nagyon messze van, kimaradt az életünkből.


De azt azért saját tapasztalataim alapján cáfolnám, hogy igazán problémás kutyákkal a tükrösök semmire sem mennek. :) Elég csak a saját kutyámra gondolnom, és arra, hogy láttam már nála is gázosabb kutyus sikeres kezelését.

2014. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én csak a Cerberosról tudok véleményt mondani, tükör iskolában sosem jártam.

Mi nagyon nagy lelkesedéssel mentünk a Cerberosba és nagyon nagy csalódás volt. A kutyám tény, hogy egy kicsit hiperaktív, de egy csepp agresszió nincsen benne, mégis úgy kezelték, hogy csak ámultam - negatív értelemben. Kezdő tanfolyamra jelentkeztünk, azt olvastam korábban (amit a honlapjukon is írnak), hogy a képzésben csak pozitív módszereket alkalmaznak. Ehhez képest elvárás volt a fojtó nyakörv. A pórázon vezetést nem falattal tanítják, hanem rángatással, az ültetést lenyomással, a fektetést beletaposással. Mi 4 hetet bírtunk aztán feladatuk és nem mentünk többet. A képzési módszerek sem tetszettek, de a kannázás volt a legrosszabb. Minden problémát úgy kezeltek, hogy hozzávágtak a kutyákhoz műanyag kannákat, amikben kövek voltak. Tény, hogy a legtöbb kurtya erre abbahagyta amit csinált, viszont onnantól semmit sem mertek csinálni. A csoport fele csak kóválygott a területen, vagy a kapuban ült hogy menne haza. Ez nekem végleg kiverte a biztosítékot, 40 ezer forintért és ilyen hírrel nem ezt vártam.

Még egy negatívum, hogy nem túl jó jel egy iskolának, ha a saját kiképzőik sem bírnak a kutyáikkal. A Cerberosban a kiképzők nagyrészének SZÁJKOSÁRBAN van a kutyája, nem tudnak pórázon sétálni, behívhatatlanok.


Nekem nem volt jó tapasztalatom. :-(

Ettől elismerem hogy az állatmentésben nagyon jót tesznek, de szerintem a kutyaiskola egyáltalán nem tartozik a jó iskolák közé.

2014. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 sippara ***** válasza:

Jajj, utolsó, ha csendben maradtál volna :D


"Ehhez képest elvárás volt a fojtó nyakörv. "


Normális helyeken a legtöbb kutyára bizony elvárás, mert ezzel lehet a legkisebb erőátadással a legjobb és leggyorsabb jelzést adni a kutyának.


"A pórázon vezetést nem falattal tanítják, hanem rángatással, az ültetést lenyomással, a fektetést beletaposással."


Egészen tök véletlenül tudom, hogy ez nem így van. Megtanulja a kutya a feladatot (falattal, vagy fizikai behatással, ahogyan éppen az adott kutyához illik), de bizony onnantól, hogy tudja, mit kéne csinálnia, meg KELL csinálni. Igen, ebben tükrösék jobbak, náluk vagy megcsinálja Fifike falatra, vagy ha nem, hát legalább "szabadon tanul", ha gazdi megunja, éheztessük 7-8 hétig, majd attól rendbe jön :) a kutyakiképzés bizony úgy néz ki (a saját és a kutyáim biztonsága érdekében), hogy ha én azt mondom, hogy ül, akkor akkor is leülnek, ha épp egy talicska aprómajom adja elő az operaház fantomját a hátuk mögött, ehhez pedig bizony az kell, hogy ha nem akarnak leülni, leültessem őket. Mivel a magyar szókincsük igen hiányos, kénytelen vagyok a saját nyelvükön szólni hozzájuk, és lenyomni a feneküket adott esetben. Érdemes viszont hozzátenni, hogy a cerbiből kijött kutyák bizony csinálják a feladatokat utcán is.


A kannázásra nem is reagálnék, mert süt az írásodból, hogy abszolút nem voltál képben a helyszínen se, valószínűleg megoldódott jó pár probléma kanna nélkül is, csak az nem szúrt szemet.


Viszont ez, erre muszáj :D :D :D


"A Cerberosban a kiképzők nagyrészének SZÁJKOSÁRBAN van a kutyája, nem tudnak pórázon sétálni, behívhatatlanok."


Az általad lehúzott szájkosaras, behívhatatlan, pórázt alig ismerő kutyák bezony mentettek, túlnyomó részüket verekedtették, kínozták. Ennek ellenére ott vannak, csoportban, és nem mennek rá senkire - innentől kezdve pedig akkor lehet szapulni a munkájukat, ha a tizedét utánuk csinálod egy tizedannyira sérült kutyával.

2014. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm a hozzászólást, a véleményt.


Biztosan mindenkinek más-más módszer ön be. Én nem jártam tükör iskolába, úgyhogy nem tudom az milyen. De jártam Cerberosba 4 hetet és aztán átmentem egy másik iskolába (azért nem írom le a nevét, mert nem akarok vitát szítani, nem ez a poszt célja). Nekem a másik suli mérföldekkel szimpatikusabb volt. NEKEM. Lehet, hogy nem lett volna mindenkinek az, azt sem állítom, hogy mindenkinél ez a módszer működött volna. De nekünk bejött és kedvesebb, barátságosabb volt. A másik suliban nem volt fojtó, mégis minden kutya tudott lábnál követni, nem kellett lenyomkodni a kutyákat vagy letaposni őket, mert ott a kezdetektől úgy tanultuk, hogy a kutya szerette megcsinálni! És nekem ez volt a fontos. A csoport nagyobb létszámú volt, mint a Cerbiben (ettől kicsit féltem is az első percben), de nem használtak sem kannát, sem semmi ilyet. Elég volt a kiképző hangosabb odamorranása és egyetlen verekedés sem volt. És még valami: láttam a cerberos bemutatócsoportját is. Elvileg azok haladó kutyák, kiképzők kutyái, mégsem volt sem szemkontaktus, sem póráz nélküli munka egyiknél sem. Ez nekem nem szimpatikus és ha van viszonyításom egy másik iskolához, akkor miért ne mondhatnám el? Nem állítottam, hogy rehabilitációban nem jók, de a hétköznapi kutyákhoz nem értenek (vagy nem értenek annyira, mint amit mondanak magukról).

2014. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért leírhatnád, melyik suli volt, hátha valakinek jó lenne.


Sippara: az, hogy te mit tapasztalsz a suliban, nem jelenti, hogy mindenki ugyanazt tapasztalja. Én pl tükör suliba jártam, és semmi durva nem történt velünk, mások viszont azt mondják, hogy ott kihajtották a kutyájukat a világból stb.

2014. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!