Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dog nevelése. Mire...

Német dog nevelése. Mire figyeljünk oda?

Figyelt kérdés

Az etetésre nagy figyelmet kell fordítanunk, ezt tudjuk, utána jártunk. DE most magára a német dog jellemére, nevelésére lennék kíváncsi. Husky-nk van. Akinek volt vagy van husky-ja az tudja, hogy egy husky-nál sok hasznos tanácsot szabályt be kell tartani hogy ne nőljön az ember fejére. Mozgatás agyilag-testileg, következetes nevelés(nyilván ez minden kutyánál) Ha valami egyszer megengedünk neki akkor nagyon nehéz lenevelni róla.


Egy dog ellenben (úgy tudom) érzékenyebb személyiség. Gondolom más nevelés igényel mint egy husky.


Adnátok tippeket hogy mit ne kövessünk el nevelés közben, mire figyeljünk oda. _Nagy kutya lesz, nem szeretnénk elrontani.


2 hónaposan hozzuk, kan kiskutya



2014. márc. 31. 07:01
 1/2 anonim válasza:
100%

Nem hiába hívják szelíd óriásnak. De ahhoz, hogy jól nevelt felnőtt kutya legyen sok mindenre kell odafigyelni. Szocializáció, szocializáció. Kölyök korában minél több inger éri annál jobban fog reagálni később a különböző helyzetekre. (inger alatt értem például: Víz, úszás, színek, többi kutya, minél több ember, fiatal, idős, kicsi, nagy..) Kiskorában könnyen megtanulja a többi nagy kutya közelében, hogy meg kell alázkodnia az idősebbel szemben. Ha ezt nem tanulja meg akkor a későbbiekben könnyen hiheti azt hogy azért mert ő nagyobb ezért ő a főnök..

Ez így van, amit később nem akartok neki megengedni az kiskorában sem szabad, akármilyen aranyos. Ha csak az öledbe veszed a kanapén akkor azt fogja hinni a későbbiekben, hogy neki oda szabad menni akkor is ha már egy méter magas és 80 kiló.


https://www.youtube.com/watch?v=JXFBYlZURgA


Én imádom ezt a sorozatot, sok mindent meg lehet tudni a különböző kutyafajtákról. Igaz vannak benne töltelék sztorik is, de sok hasznos infót is lehet benne találni.


Remélem segítettem :)

2014. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon hasznos volt. Ment a zöld kéz
2014. ápr. 2. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!