Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg szoktátok ütni a kutyátokat?

Meg szoktátok ütni a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, nagyon szeretem őket, de nekem néha (nagyon ritkán!) azért elpattan az agyam. Nem durva megverésre kell gondolni, de pl. olyan már volt, hogy a nagyobbik támadta a kicsit, én meg elkaptam, lekevertem neki egy fülest és földhöz vágtam. Ha nagyon nem értenek a szép szóból, akkor is oda-oda szoktam legyinteni nekik, pl. ha sokadszor sem akarja megérteni a "menj innen" vezényszót. Ilyenkor van, hogy képen legyintem, vagy az orrára koppintok, nem erősen. Vagy ha séta közben nagyon belelovalják magukat valami acsargásba, akkor térddel/sarokkal szoktam őket megbökni, hogy kapjanak észbe.

Ez csak onnan jutott eszembe, hogy a kisebbik kutyám fél az összecsavart újságtól, pedig emlékeim szerint sose ütöttem meg vele. (Talán egy családtag lehetett...) De nála a fenyítés netovábbja, ha megmutatom neki az újságot.


Mondjuk én még a nagyszüleimtől azt láttam, hogy ha rosszaságon kapnak egy kutyát, akkor megverik (nyilván nem brutálisan), és legközelebb már elég megfenyegetni a szíjjal/pálcával. Azért lássuk be, jó pár kutya túltette már magát rajta, ha elfenekelték. Ennek ellenére nem vagyok a verés híve, de szerintem 1-2 pedagógiai pofon belefér.


Ti meg szoktátok ütni a kutyáitokat? Mivel, mikor, mennyire?


2014. márc. 31. 11:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

10-es!


A kaja miatti morgás egy tök természetes reakció a kutyák részéről. A farkasfalkában is kisajátíthat magának a leggyengébb egyed is egy darab húst, amit megvédhet.

2014. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
.....igen csak az nem jelenti azt, hogy szabad morogni mert a farkasoknál így működik..
2014. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Morogjon a másik kutyára, ha engedem neki, de a gazdája, a vezére akkor és azt vesz el tőle, amit csak akar, a kutya dolga annyi, hogy beletörődjön.


Az én kutyám nagyon barátságos, egyszer fordult elő, hogy teljesen váratlanul, pórázon kitámadt az utunkba került kóborkutyára, na, akkor kapott egyet s mást, illetve ha valamelyik ideiglenes rámordul, akkor az kap érte, mert nálunk nincs veszekedés, általában csak egyszer fordul elő, többet soha, mert már a csúnyán nézésre is rájuk van szólva.


Elküldeni nem pofonnal szoktam őket, csak szóval, testbeszéddel, mert annak a híve vagyok, hogy ha a kisebb korrekció működik, akkor ne kapjon annál nagyobbat, erősebbet, illetve azt sem szeretem, ha fél a kutya a kezemtől, vagy bármitől, ami a kezemben van.

2014. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Roti gazdi vagyok, soha nem ütném meg, néha verekszünk, de az játék nem nevelési célzattal, de ha rá kell parancsolni, fel tudom emelni a hangom úgy hogy õ legajtott fejjel, behúzott farokkal jön bocsánatot kérni...
2014. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Én meg szoktam.

Nem nagytestű a kutyám, de roppant akaratos, és nagyon jók a reflexei (ergó, ha el akarom érni, azt lendületesen kell, a lendület pedig már alapból erőt ad a mozdulatnak, mivel nem karatemester vagyok, aki egy mm-re képes megállítani gyilkos öklét az áldozat hamvas bőrétől), és őrült is egy kicsit. Eredendően nem vagyok agresszív, de kénytelen voltam alkalmazkodni. Általában 2 eset van:

1. Van, amikor sétálunk, és ki kell zökkenteni. Van, hogy nem elég egy szimpla bökés (lábbal).

2. Van, amikor nyilvánvalóan, szemtelenül szembemegy a teljesen egyértelműen kifejezett akaratommal.


Illetve egyetlen egyszer valóban elvertem (bottal), amikor agresszíven nekitámadt egy embernek. Semmi baja nem lett, szóval nem vertem félholtra vagy ilyesmi (pedig akkor, abban az egy pillanatban legszívesebben a helyszínen elkapartam volna), de kapott rendesen.


Alapvetően azért a legtöbb esetben inkább palackot használok a fegyelmezésére. Tulajdonképpen hatásosabb is, mint egy kiadós verés lenne.

2014. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Amikor sétálunk, én úgy szoktam kizökkenteni, hogy "hol a cica"? Több se kell, azonnal fülek-farok fel és szaglászik. Ez a varázsszó. De komoly verést soha nem kapott, csak friss vizet a képébe.
2014. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Firestorm ***** válasza:

Az enyém is kapott már egyszer mikor nem tudom mi oknál fogva majdnem kirántott az úttestre,pedig az úttest előtt mindig megáll vagy leül,na akkor kikapott.


Én a grabancát szoktam elkapni és megrángatni általában abból ért.

2014. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ritkán, de előfordul. Az egyik néha kap egy maflást, mikor túl messze megy, a másik nagyon ritkán, mert érzékeny a kis lelke. Ideigleneseztem egy pár kutyával, és azt tapasztaltam, hogy egyébként semmit nem segít a verés. A kutya félni fog tőled, de csak azért sem fogja azt csinálni, amit akarsz. Csak azokban az esetekben szoktam ütni, ahol a kutya már tisztában van a szabályokkal, de teszteli azokat. Csak nehéz, mert én tök indulatos vagyok, ha ütök, azt dühből teszem, az meg igazából gyengeség. Szóval szerintem a jó megoldás: ritkán egy-két pofon, ha már nagyon érik, de higgadtan!
2014. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Imola Ágnes ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy csak akkor jogos a dolog, ha tisztában van a szabályokkal, de feszegeti azokat. Én általában pórázból adok korrekciót (nem értelmezem verésnek), földre rakom (mivel nem fizikai fájdalmat érez, csak dominálást, szintén nem érzem verésnek), illetve ritkán egy egy "maflást", ami inkább szelíd suhintás:P, legutóbb, mikor beleszagolt a tányéromba, mert azt hitte az övé:P

Ha komolyan átlép egy szabályt, ami ritkán, de előfordul, mivel nagyon akaratos, akkor jön a földöz vágás, erőböl. Évente egyszer-kétszer meg próbálja, és pedig le kell reagáljam. Nem mondhatnám, hogy bármitől is félne, de érti ha valamit komolyan gondolok.

2014. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Régebben volt, hogy kapott, de nála ez csak olaj a tűzre, hatalmas hisztit képes csapni miatta. Semmilyen fizikai fenyítés nem jön be. Sokkal hatásosabb, ha testjelekkel adom tudtára, hogy most nagyon dühös vagyok. Abból ért.
2014. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!