Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt az álomszép szőrzetet...

Ezt az álomszép szőrzetet hogyan lehet elérni egy Alaszkai Malamutnál? Milyen esetleges alfajta ez?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ZZXwn3PuY_g


Csodálatos, egészséges, meseszép szőrzete van, olyan, mintha minden egyes szál az égnek állna.


Esetleg fajtafüggő ez?



2014. márc. 31. 12:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, neked mi a szép abban, hogy a kutya bundája el van hanagolva, kócos és csomós!? Egy jó alapos fésülés ráférne! Amúgy meg téli bundában van, ami nyílván tömöttebb, mint amiket itthon látsz mondjuk nyáron. Nem tudjuk hol készült a videó, de még az is lehet, hogy a mienknél hidegebb éghajlaton, ami megint csak segít abban, hogy tömöttebb bunda alakuljon ki. De ettől még azért ápolni lehetne, hogy ne nézzen ki ilyen szörnyen. Én ha nyilvánosság elé csinálok fotót vagy videót a kutyámról, azért előtte általában legalább a felszínét megkapirgálom, hogy úgy tűnjön mintha meg lenne fésülve (amellett, hogy természetesen amúgy is rendszeresen ápolom és fésülöm a bundáját).
2014. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%

"húzatni semmiképp nem húzatnék vele, nekem egy kutya társ, és nem munkaeszköz."


Akkor emberi hasonlattal élve ez olyan, mintha választanál magadnak társnak egy festőművészt, de nem engednéd festeni. Elég önző dolog a társadtól megtagadni azt, amihez a legjobban ért és amit szeret csinálni.

2014. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Hol van ezen kóc, csomó, meg egyéb szörnyűség amit írsz? Ha van, akkor én kérek elnézést, de nem tudom hol látod rajta. Soha nem hagynék egyetlen kutyust is elhanyagolva (ez gondolom már rég kitűnt hozzászólásaimból), nekem az tetszett meg ennyire benne, hogy szét állnak a szőrei, mintha egy Van de Graaff-generátorba nyúlt volna. A csomóság nekem is ellenségem -> de a szép szétálló szőrzetet imádom! Legyen bármely nagy- és óriástestű kutyusról is szó. ^_^


A festő hasonlatod mellétalált, ki lehet elégíteni egy kutya ebbéli igényeit mással is, mint egy lealacsonyító csupán-egymaga-húzással.


De már egyszer leírtam, mégegyszer írom, nem erről szól a kérdés, a szét-offolást senki nem tűri. Többször ne kelljen szólnom.


Tehát akkor marad a hűvös Észak-amerikai álláspont, vagy a keverék. Ha esetlegesen keverék (ahogy a tizesben kérdeztem), lehetséges, hogy egy Mackenzie River Husky volt a másik fél?

2014. márc. 31. 13:17
 14/34 sippara ***** válasza:
86%
Szerintem minimális az esélye, hogy Mackenzie legyen benne, nem olyan a szőrszerkezete. A húzásban pedig sajnos tévedsz, függetlenül attól, hogy ez szerinted offolás-e, vagy sem. A szánhúzók bizony azért szánhúzók, mert IMÁDNAK szánt húzni (vagy azért imádnak szánt húzni, mert szánhúzók, ezen már lehetne vitatkozni).
2014. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
De ennyire nem érted meg, hogy akkor sem engedném meg neki? Nem érted (bármennyire is ellenkezel), hogy nekem egy kutya sokkal több, mint "eszköz"? Nekem társam, partnerem, jóformán családtag. Sokkal inkább ember, sokkal többe nézem, mint a sok világban flangáló ok nélkül alaptalanul kötekedő csökevényt (kinek nem inge). És igenis ki lehet fárasztani máshogy is egy kutyát, de ebbe - már harmadszor írom - ne menjünk bele.
2014. márc. 31. 13:37
 16/34 sippara ***** válasza:
100%
Ha társad partnered, családtagod lenne, hagynád, hogy azt csinálja, amit szeret ;) vagy labdázni sem fogtok, mert az is állatkínzás? Itt nem a fárasztásról van szó, hanem arról, hogy hagyod-e, hogy a kutya kihasználja a benne rejlő potenciált, ha ez boldoggá teszi. Mondom ezt úgy, hogy husky keverékem van, és bizony alkalmanként húz, mert imádja :)
2014. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Te valahogy nagyon el vagy tévedve velem kapcsolatban... -.- A hozzászólásaimból simán látnod kellett volna már eddig is milyen vagyok, de mégis húzod itt a dolgot, mint a rétestésztát. Szerinted miért ne labdáznék vele? Miért lenne a húzás állatkínzás?


Ha majd ezekre a kérdésekre feleni is tudsz (mert én magam sem tudom honnan feltételezted), akkor visszatérhetünk. Addig a kérdésre szeretnék választ kapni. Arra a fentire ott, ni! ;)


A többieknek akik szintén a kérdésre szeretnének válaszolni: szerintetek mi lehet a módja ennek az álomszép szőrzetnek? Ha keverék a kutyus, akkor milyen fajta lehetett a másik fél? Előre is köszönöm! ^_^

2014. márc. 31. 13:52
 18/34 anonim ***** válasza:
97%

Csak viszonytásképp, valahogy így fest egy szép szőrben lévő alaszkai malamut: [link]

Semmi köze az általad linkelt pompomhoz.


Azt mondjuk nem értem, miért akar valaki egy adott fajta kutyát, ha nem szeretné biztosítani számára azt a fajta mozgást, amit az a legjobban élvez, de te tudod.


A videón lévő kutya gazdájától meg majdnem én is agygörcsöt kaptam, én is elhúztam volna neki azt az autót, csak fogja már be.

2014. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Jézus Isten, mégis miféle torz ízlésetek van nektek? Pompom esetleg a tiéd (már ha van...), ez egy szemkápráztatoan gyönyörű példány! Tagadhatalanul festői! ^_^


Sejtem már mi lehet a háttérben nektek: az a gond veletek, hogy az eredetit (gyengébbek kedvéért: a fajtisztát) keresitek a kutyában, nem a szépet. Tuti, hogy ez "motivál" benneteket, vagyis ha már valami (nem számít, hogy sokkal szebb) ELTÉR a megszokottól, az már nem szimpi.


Miféle csökevényes gondolkodásmód ez... :D Mint a ló, akinek ellenzőt tesznek a szemére - NEHOGY oldalra is lásson! :)


Az dobja rám az első követ, aki maga is ártatlan -> ti még soha nem kevertétek a vodkát a naranccsal, soha nem ittatok finom gyömbérsört, soha nem kisérleteztetek az üde, magában is rendkívül finom édes vörösbor és a kóla kombinációjával?


Lehet én a fenséges végeredményt nézem, elképzelhető, hogy én kötetlenebb gondolkodásmóddal rendelkezem, szabadabb vagyok.


De a kérdésben nem a fajtisztaság volt a szempont, hisz magam is írtam, esetleg más módon érték el ezt a csodálatos végeredményt, hanem a HOGYAN.


Megköszönném, ha nem offolnátok szét a kérdésemet! Gondoljatok magatokra, ha már más bőrébe képtelenek vagytok bújni - nektek sem esne jól.

2014. márc. 31. 14:15
 20/34 anonim ***** válasza:

A világ összes kutyája fajtiszta drágám... :)

Nem tudom miért kell itt elhordani mindenféle igénytelennek mindenkit, csak azért mert nem tetszik nekik az ami neked. Gondolj bele, milyen lenne az már, ha mindenkinek egyforma kutyája lenne? Na ugye...

Azért hogy a kérdésedre is válaszoljak: én látok ebben a kutyában egy kis csau csau beütést, nekik hasonló a szőrzetük. Nem vagyok benne biztos, mert azért vannak eltérések... Egy alaszkai malamut és egy hosszú szőrű kutya keveréke lehet. Egy fajtatiszta alaszkai malamut így néz ki: [link]

2014. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!