Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt az álomszép szőrzetet...

Ezt az álomszép szőrzetet hogyan lehet elérni egy Alaszkai Malamutnál? Milyen esetleges alfajta ez?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ZZXwn3PuY_g


Csodálatos, egészséges, meseszép szőrzete van, olyan, mintha minden egyes szál az égnek állna.


Esetleg fajtafüggő ez?



2014. márc. 31. 12:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Akkor élnék egy egyszerű példával, hátha így könnyebb:


Tudom, hogy soha nem lesz mudim - rettentően tetszik az inteligenciája és a fekete színe - de nem járok terelni, semmi közöm a mezőgazdasághoz nem is igen lesz - ergó nem fogom tudni igazán kielégíteni az igényeit, tehát boldogtalanná teszem a kutyát mert amire szelektálva lett nem tudom neki biztosítani.

2014. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
78%

A kutya, amit a képen látsz, valószínűleg egy malamut és egy spicc (mondjuk szamojéd) keveréke - a kutya szőre és orrformája szerintem erre utal (meg a faroktartása).

Egy fajtatiszta malamut nem így néz ki, nem tudsz ilyen szőrzetet kialakítani nála.

2014. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

21-es, a mudi nagyon élvezi az agilityt is, nagyon tehetséges fajta erre, biztosíthatlak, hogy egy nem terelő, de aktívan agilityző mudi is éppúgy boldog, mint egy terelő mudi. Azért ne essünk túlzásokba, ill. a példád rossz, mivel a terelő kutyák nagyon sokféle sportot képesek szeretnek.

De egy szánhúzó fajta valóban nehezebb eset, mivel kevés más sportban lel valódi örömet.

2014. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

az usában léteznek ilyen malamutok. Ahogy ott a kuvaszból is valami habos-babos ágyban alvós csodát csináltak.

Ilyen szőr csak ott alakul ki ahol tartósan hideg az éghajlat. Ha melegebb van kivedlik az aljaszőröket és a fedőszörök is lelapulnak.

2014. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is a spicc ugrott be. Ismerek két samoyedet, akik szerintem már évek óta nem voltak rendesen megfésülve és ők most is kb. úgy néznek ki szőrminőségre, mint a videóban a kutya.
2014. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

22, 23, 24, 25: nektek nagyon szépen köszönöm, ment a zöld kéz, ti valóban haszos tanácsokat adtatok. Ellentétben az előttetek kommentelőkkel, nekik üzennék egyet-mást, kezdve mondjuk a 20-assal.


Nem vagyok a drágád, mással élcelődj csimota.


"Csak azért mert nem tetszik nekik az ami neked."


Erre már megvolt a tökéletes válasz, de akkor a gyengébbek kedvéért újra, bár nem tudom minek (kinek?!) írok, ha nem olvassák azt (a fenti pár embert kivéve).


Nekem sem tetszik az undorító yorki, egy macska nagyobb nála, _ÉN_ mégsem repülök rá egy kis kutyás kérdésre sem, hogy aztán ott "jóóól megmondjam" a véleményem róluk, ahelyett(!), hogy a kérdésre válaszolnék. Biztos az a baj, hogy kulturáltabb vagyok. Szeretnék is a fentiekért (ennek fényében) bocsánatokat kapni, de sejtem, nem fogok...


"A világ összes kutyája fajtiszta."

"Egy fajtatiszta alaszkai malamut így néz ki."

Na most akkor hogy is gondoltad az első mondatod?


Jómagam nem kötekedésnek írtam ki a kérdést, de gratulálok hozzá, amiért egy teljesen ártlmatlan normális kérdést is képes volt pár ember már az elején eltorzítani. Ebben nagyon jó a gyakori. Nehogy kizárólag csak a kérdésre felej, és ha válaszolsz is, mondd oda a magadét/kötekedj!


Nincs értelme feljárni már ide sem, Frei Tamásnak igaza volt.

Mindenhol csak a fikázás és sértegetés megy. Magyarország, én így gyűlöllek.


Örüljetek tovább magatoknak, szevasztok!

2014. márc. 31. 15:09
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

"

"Nekem sem tetszik az undorító yorki, egy macska nagyobb nála, .."


Ezt nagyon nem kelett volna. Ha eddig nem esett le egyeseknek, ettől a mondatodtól kezdve uninteligens és szánalmas egyed vagy......

2014. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
A FAJtiszta és a FAJTAtiszta nem ugyanaz, de nem fogok itt előadást tartani neked biológiából. Gondoltam megjegyzem, mert nem szeretem, ha valaki olyan témában okoskodik amihez nem ért. Leírtam a véleményemet, ahogy te is egy párszor nem értem mi a gondod... :D az Írásod alapján nem tűnsz valami idősnek, én pedig nem fogok lealacsonyodni a gyerekes szintedre. Még jó hogy kötekszem, ha te is azt teszed itt egy jó pár emberrel... :) Szerintem semmi bántót nem írtam, csak tájékoztattalak egy-két dologról és még segíteni is próbáltam. Ha téged ez így felháborított akkor elnézést. Mindenesetre ne oktass ki olyasmiben senkit amihez láthatóan nem értesz...
2014. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Akiteki ***** válasza:
100%
Hosszú szőrű, tenyésztésből kizáró hiba, mivel eredeti környezetében beleragadna a hó és megfagyna. Előfordul nagy ritkán ilyen egyed, de ezeket normális helyen ivartalanítják és házikedvencként élik az életüket.
2014. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 sippara ***** válasza:
100%

Nnnnnna, te kis csimota :) (bár nem nekem írtad, nagyon megtetszett :D)


"Nekem sem tetszik az undorító yorki, egy macska nagyobb nála, _ÉN_ mégsem repülök rá egy kis kutyás kérdésre sem, hogy aztán ott "jóóól megmondjam" a véleményem róluk, ahelyett(!), hogy a kérdésre válaszolnék."


EGY: Te egy méretről beszéltél, itt egy bizonyos külsőről van szó. Köze nincs a kettőnek egymáshoz. KETTŐ: SENKI nem repült rá a kérdésedre, viszont mindenki válaszolt (ha nem akarnál visszaolvasni, azt, hogy VAGY keverék, VAGY "hibás"). Te(!!!) megemlítettél egy kérdéstől teljesen független ÉS téves véleményt a húzással kapcsolatban, ERRE reagáltunk mi. Senki nem offolt, a te hozzászólásaidra reagáltunk.


""A világ összes kutyája fajtiszta."

"Egy fajtatiszta alaszkai malamut így néz ki."

Na most akkor hogy is gondoltad az első mondatod?"


Tanulj meg olvasni.


"egy teljesen ártlmatlan normális kérdést is képes volt pár ember már az elején eltorzítani."


TE voltál az a "pár ember", TE mentél el más irányba, TE vettél fel tenyérbemászó stílust.


Nem értem a problémádat.

2014. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!