Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek hány kutyája van és...

Kinek hány kutyája van és mennyit áldoz rá/rájuk?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 16:51
 1/10 anonim válasza:
67%

2, egy bichon és egy amstaff keverék. Nem vagyok kutyabuz1, aki napi 6 órában bújja az állatorvosi tanulmányokat és veszi literszámra a lazacolajat meg az algatablettát, de amire szükségük van (oltásokon túl is rendszeres állatorvosi vizsgálat, felszerelés, tisztességes színvonalú táp), azt megkapják.


Havi költség átlagolva kb. 12e kettejükre, ha a nyaraláskori kutyapanziót nem számolom.

2014. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2+1. A +1 ideiglenesben van nálunk, rá szinte mindent finanszíroznak. A másik kettőnek havi 10.000 a táp (15kg-os) nagykerből, jó minőségű. Kb 2 hetente kapnak valami rágnivalót, olyan 1000 körül van a 3-nak a hónapra. Ami annyira nem tétel, a fültisztító, meg a kakis zacsi, de azt is kell venni. Évente az oltások (veszettség, kombinált).

Ha egy átlagos hónapot nézünk 12.000 legalább a 2 saját nagytestű.

2014. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
1 keverék kutyám van, havi 1800ft -ot szoktam kajára költeni kb ennyi. Meg havi 1x 2x elviszem sétálni
2014. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
16%

3 : 1 medveölő+kaukázusi szuka

1 német juhász+kaukázusi szuka

1 palotapincsi+selyempincsi szuka


költeni csak nyakörvre szoktunk a kajájuk az maradékból áll.jó dagadtak is :)

2014. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert mi panelba laktunk mikor vettünk egy pekingi palotakutyát. Aztán kimentünk kertesbe ahova vettünk két kuvaszt.

Viszont most nagyon tetszik a yorkshire terrier. Tudom nagyon eltérő kutyák mind erőben és mind méretben:)

Viszont olyan édesek. Csak gondolkozok rajta h bevállaljam-e vagy sem. A mostani 3at imádom. Jól ki is jönnek egymással is a nagyok se bántják a kicsit.

Nem tudom nem lenne-e sok a 4 kutya? Átlagos fizetésből élünk mint mindenki más gyermek még nincs.

2014. márc. 31. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:

1 tacskóm van,mondjuk kitesz hármat.:)

Költünk normálisabb minőségű tápra,mellé néha veszünk jutalomfalatot vagy valamilyen vitamint (a kutyám szinte könyörög a napi 1 szem vitaminért:D).A tartásban benne van még a felszerelés,a nyakörv,hám és póráz.Ezeket ugye egy idő után kinövi,esetleg elszakadnak,vagy a bolhanyakörv elhasználódik.Nagyon ritkán veszünk neki játékokat.Minden gumijátékot és plüssállatot könnyen elpusztít,úgyhogy neki nem is érdemes venni.Ugyanez van a fekhelyvásárlással is.Némelyik kutya vigyáz a játékaira,és szüksége van rájuk,némelyiknek nem.Némelyiknek kell fekhely,némelyik összegömbölyödik akár a fotel mögött is...:)

2014. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy labi keverék és egy rottweiler kutyánk van. Ha olyan hónap van, hogy épp kaját se kell venni és semmi oltás, betegség nem jön közbe, akkor van, hogy 1000 ft-ot se költünk rájuk, de van olyan hónap, mikor 40et is simán. Volt már olyan is betegségnél, hogy a kezelés kb. 70ezer volt. Szóval változó.
2014. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Figy nekem is 4kutyám van. Ha átlag fizum lenne nem vállalnék be ennyit. Egyszerűen nem lehet finanszírozni úgy hogy jó legyen a kutyának és midnent megkapjon. Alapból 4kutya már rengeteg időt emészt fel. Az etetés egy yorkinál nem számottevő, de meg kell venni és orvosi költségei neki is vannak. Egy yorki kapásból 150.000nél indul oltásokkal együtt első kéthónapban belekerül 200.000 be. Ami mellet még etetni kell a többi kutyádat is.


Nekem jelenleg 4kutya van itthon összesen 110kilót nyomnak. Mivel nyersen etetem őket az etetés megvan a 4kutyára olyan 20-40ezerből attól függ mit veszek nekik. De ennyi kutyánál az orvosi ktg-ek amik már számítanak.. évente a veszetség csak 30.000 a féreghajtás egy évre 20.000körül van. és itt még nem számoltam azzal hogy ha van egyéb bajuk.. és ha az egyik bekap valami vírust akkor azt mind el kapja. Nekem ilyen is volt. Nagyon díjaztam legalább 50.000es kör volt és az még semmi extra csak az hogy megnézték és kaptak gyógyszereket.

2014. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sippara ***** válasza:

Hát ha a palotapincsit ki tudtad fizetni, annyira szarul azért mégse kereshetsz :)


Nade. Két kutyám van, összesen 45 kilónyi súlyban, egy husky-keverék és egy roti. Nyers húst és zöldséget esznek, a kettejük kajája olyan 12 ezer forint körül van havonta. Advantix a kicsinek 2500, a nagynak 3000, jutiba elfogy havi 3 kiló párizsi/virsli (mikor mi), az olyan 2-3000 forint, tehát összesen oltások és minden nélkül havi 21 ezer forintomba kerülnek. Aztán vannak a gázosabb/dokisabb hónapok, mint például ez, most olyan százezernél tartunk :)

2014. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kutyám van. Az egyik nagyon öreg, őt megörököltem,a fiatalabb most lesz 2 éves,ő az első saját kutyám. A fiatalabbal nagyon sokat foglalkozok,napi 4-5 órát, az öreggel ennyit nem tudok, mert nem bírja.

De, sajnos észre veszem magamon,hogy akaratlanul,de sajnos különbséget teszek a két kutya közt. Mind a kettőt szeretem, imádom,de a kicsi mégis csak az első saját kutyám,akivel versenyzek,meg minden.

Mivel nyersen etetek,két nagy kutyát,ezért a kajájuk úgy havi szinten max 10.000

De, mindig meglepem a kutyákat (akarom mondani magamat :D ) egy szép nyakörvvel,egy pórázzal,egy játékkal, jutalmakkal, szóval változó. van olyan hónap,amikor csak a kajájukat veszem meg,van,hogy minden mást is. Na meg persze az évenkénti állatorvos, ha épp szerencsés évem van, és nincs kullancs,vagy bármi akut helyzet,ami azonnali ellátást igényel.

De,azt megfogadtam, hogy ha az öreg kutyám az örök vadászmezőkre távozik,akkor nem veszek még egy kutyát, mert nekem van lelkiismeret furdalásom amiatt,hogy a másikra kevesebb időm jut, akárhogy is csinálom a dolgaim, mert a kicsi mozgás igénye az szinte kielégíthetetlen,és a nagy ezt a tempót nem bírja :(

2014. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!