Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó választás...

Szerintetek jó választás lenne a Bernáthegyi kutyafajta? KÉRLEK SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Írták róla,hogy szinte csak akkor adjunk ki neki parancsokat,ha "muszáj".Ennek mennyire kell így történnie?

Nekem a kedvenc fajtám közé tartozik,de szeretném őt sok trükkre megtanítani,mint pl szégyelld magad! vagy hasonlók.(az alapokon kivűl) Vevő lesz rá? Vagy vásároljak inkább egy Golden retrievert,ha ilyen szándékaim vannak?

Köszi előre :)



2014. ápr. 1. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Milyen szándékok miatt is? Szaporítás miatt? Amiatt nem kell kutyát tartani, köszi, van elég gazdátlan kutya a menhelyeket/sintértelepeket (főleg goldi).
2014. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
ha trükköket akarsz neki tanítani egyértelműen golden retrivert (az egyik legokosabb fajta kutya, nem véletlenül szokták vakvezetésre betanítani) meg nem kell annyi kaját venni neki(a bernáthegyi akár 80-90 kg is lehet( gondold ell mennyit eszik). de ha nagyon ragaszkodsz a bernáthegyihez( végülis ez a fajta is szófogadó ... ha nagytestű és okos kutyát akarsz venni én még tudnám ajánlani a border collie-t(juhász kutya)ez a legokosabb kutya...
2014. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor ezekre kellene válaszolni, hogy egyáltalán lehessen fogalalkozni ezzel a kérdéssel:

-Időd a kutyára?

-Helye?

Kinti vagy benti?

-Milyen célra szeretnéd tartani?

-Mit vársz el egy kutyától?

-Mi zavarna egy kutyában?

-Miért ezeket a fajtákat választottad?

-Mennyit foglalkoznál vele naponta?

-Aktív életet élsz?

-Hány ember és milyen korúak laknának a kutyával együtt?

Ameddig ezeket nem írod meg a kérdés értelmetlen.

2014. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet neki trükköket tanítani. Bármit, amire fizikailag képes.
2014. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit hogy a Golden okosabb mit a Bernáthegyi, nincs ilyen.. Egy kutya attól függ hogy milyen okos, hogy a gazdája milyen gyakran foglalkozik vele.

Én ugyanúgy megtanítottam a Goldenemet és a Németjuhászomat arra ha a küszöböt átlépi a kert kapun baj lesz.. meg tanítottam hogy forogjon a földön, pitizzen, almát szed a fárol, (ezt nem tanítottam de jópofa).. Bernáthegyi védelmező és van tekintéje, ha vele mész az utcán senki nem köt beléd, Golden meg egy jajjj kuuutyaaa... reakciót vált ki válasz Te! ha tehetném mind kettőt választanám :)

2014. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezen az éghajlaton nagyon szenved,ezért nem lenne bernáthegyim.
2014. ápr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elso kommentelo..ugy latom nem ertetted meg mit kerdeztem. Miert irosgatsz nekem gazdatlan kutyakrol amikor szamomra akarom kivalasztani a tokeletes kiskutyat,nem pedig csak magamhoz veszem es nem erdeklodok felole.Tudom,hogy feleloseggel jar kutyat tartani. Nem ertem miert kell egybol ilyen negatív modon hozzaalni!
2014. ápr. 2. 18:02
 8/12 A kérdező kommentje:

3.valszolonak pedig:

-10.es vagyok suli elott 1-2 oram es fel 3-tol 7ig,azutan pedig fel9tol tudnék vele foglalkozni.(hetkoznap),hetvegeket vele tudnam tölteni teljesen.

-Csaladi hazban lakunk,nagy kertel,kozel mezokhoz,retekhez,szoval a hely nem jelentene problemat.

-Szeretnem sok mindenre negtanìtani,de nem versenyekhez,csak foglalkozas celjabol.Elvarnam tole,hogy tudjon ram figyelni..míg egyutt tanulunk.

-Igen,aktìv eletet elek,minden este futni jarok,nagyon szeretek setalni is.

-4 testvérem van,a legkisebbek is mar 14 evesek.MÉg akkor se lenne egyedul,ha en suliba vagyok,mert anyukam otthon dolgozik.

- Mar volt egy kutyusunk,tavaly nyaron hunyt el,14 évesen:(.Tehat tapasztalattal is rendelkezem.



A tobbieknek pedig koszonom a segitseget!:)

2014. ápr. 2. 18:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor mit értettél az alatt hogy "vevő lesz rá"?
2014. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

00: 05-ös:

Maga a kutya vevő lesz e arra hogy trükköket tanuljon.

2014. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!