Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó választás?

Milyen fajta lenne jó választás?

Figyelt kérdés
Egy olyan kutyát szeretnék aki bújós imádja a gazdit és könnyen motiválható, tanítható és játékos. Szeretnék komolyabb szinten dog dancingelni és agilityzni vele. Közepes vagy esetleg nagy méretű kutyát szeretnék. Napi 2 óra játékos tanulást tudok biztosítani. Lakásba lenne, de csak napi 5-6 órát lenne egyedül. Hétvégente túráznánk és kutyás rendezvényekre járnánk. Amennyit csak lehet együtt lennénk, ha tudom viszem magammal mindenhová.

2013. febr. 3. 20:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

ha bújós nagy testűt okos kutyát akarsz én az újjfullandit ajánlom pont neked való lenne lakásban és kertben is tartható,könnyen idomítható fajta

itt egy videó erről a fajtáról remélem meggyőztelek

[link]

2013. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi, de a nagytestű alatt nem óriást értettem és én egy élénkebb kutyára gondoltam.
2013. febr. 3. 21:11
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

Azért agilityzni ne az újfoundlandit ajánlgassuk már... Én ezeket a fajtákat tudom ajánlani: border collie, skót juhász, ausztrál juhász, magyar juhászkutyák(pumi, mudi), airedale terrier, vizslák, retrieverek(bár ők talán agilityre annyira nem), beagle.

Nekem skót juhászom van és én is agilityzem meg dogdancingelek vele hobbi szinten, nagyon értelmes, bármit percek alatt megért, nagyon sokat klikkerezem vele. Emellett mi kiállításokra is járunk és a terápiás kutya vizsgát is sikeresen teljesítettük. Végtelenül bújós és emberbarát, emellett fáradhatatlan túrázó.

2013. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

[link]

Itt az igényeid szerint kereshetsz kutyát :)

2013. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

macilaci mindegyik kérdéshez akik kutyát szeretnének nem kéne ajánlanod ezt a fajtát,nem is sportolásra valók.

Én értem hogy szereted de azért túlzás ez már,nem mindenkinek való az újfunlandi!

ennyit az offról.

Kérdező én ír szettert,border cooliet,középuszkár,vizsla,boxer,ausztrál juhászkutya,shiba inu..

hirtelen ezek ugrottak be,akik jók lennének fent említett sportokra is,és könnyebben taníthatók!

2013. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
És igen skót juhász is kitünő lenne!
2013. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
akkor szerintem a collie vagyis a skót juhászkutya,a német juhászkutya,golden retriver,doberman (szerintem a dobermanok is aranyosak játékosak csak az emberek félnek tőlük a kinézetük miat)
2013. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
a shiba inu könnyen tanítható??
2013. febr. 3. 22:58
 9/24 anonim ***** válasza:

Border collie, középuszkár.

Meg biztos van még egy csomó fajta ami jó lenne neked, de nekem hirtelen ezek ugrottak be.

2013. febr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Mudi, border collie, pumi


Én a mudit ajánlom leginkább. Nekünk sose volt problémánk kötődéssel, tanulással, vizsgával... Agilityben nagyon sikeresek a mudik, sokan dog dancingelnek is velük.

2013. febr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!