Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrégiben volt fenn egy...

Nemrégiben volt fenn egy kérdés hogy bernáthegyi vagy moszkvai őrkutya van e képen. Megnéznétek az én kutyámat is?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam születésnapomra a páromtól egy kiskutyát, tudja hogy imádom a bernáthegyiket ezzel szeretett volna meglepni.(ez meg is történt) Viszont ahogy nézegettem a képeket kezdek kicsit elbizonytalanodni, nem együtt mentünk el megnézni a kutyákat így én a szülőket sem láttam. Nem törzskönyves így tudom hogy nem is fajtatiszta csak fajta jellegű.Melyikre hasonlít jobban a bernáthegyire vagy a moszkvaira?

[link]

[link]


2014. ápr. 2. 13:03
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Pont most hívott a barátnőm hogy van egy bernáthegyi tenyésztő pár faluval arrébb, és várnak minket megnézi a kutyust:)Gyorsan előkészítem a kocsit és este leírom mit mondtak:)
2014. ápr. 2. 16:57
 22/29 Firestorm ***** válasza:

De ugye megtartjátok?

Mellesleg nem lesz vele gond nagyobb korában sem.Anyu volt párjának is az van és mai napig rettentő jámbor.Igaz idegeneket nem enged be,ha önszántukból szeretnének bejönni.

2014. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem is Moszkvai őr kutya.
2014. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Köszönöm szépen a válaszokat hazaértünk, egy kedves hölggyel találkoztam és azt mondta nyugodjak meg kisbernáthegyi:)Azt mondta picit vékonyka, de ezen már amugy is dolgozom.

Ha nem bernáthegyi lenne természetesen akkor is megtartanám, nem szaporítási célra van,családtagnak jött hozzánk, szívem nem lett volna már odaadni, annyira megszerettük.

2014. ápr. 2. 18:45
 25/29 anonim ***** válasza:
Sztem ket faluval arrebb az a holgy szinten nincs a toppon bernathegyi ugyben.. Azert fura ez a tema, mert kb tuz es viz a ket fajta jelleme, szoval nem vennek talalomra szapis kutyust.
2014. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
És mi alapján mondta? Gondolom szakmailag megalapozta.
2014. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én tutira moszkvait mondanék. Sajnos hallottam már olyat, hogy felhívják a kiskutyák gazdiját és aki bernáthegyit keres annak azt mondják hogy az, aki meg ismeri a fajtát annak meg eladják moszkvainak... pont ezért mert nem tudják nem tudják megkülönböztetni a két fajtát a laikusok könnyen átverhetőek. Vagy éppen a moszkvai kölykökre nem jelentkeznek annyian akkor meghirdeti bernáthegyinek mert ezt a fajtát jobban ismerik... A lényegen nem változtat van egy édes kis mackód és csak rajtad múlik hogy neveled és milyen kutya válik belőle :)
2014. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

A Bernáthegyinek nagy busa feje van, a Moszkvainak meg nem.

Vagyis a Bernáthegyinek a feje nagynak tűnik a testéhez képest a Moszkvainak meg arányos.

2014. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam én is anno! Egyet megtanultam kutyát csakis kizárólag tk-vel tenyésztőtől!
2014. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!