Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy standard yorki (yorkshi...

Ha egy standard yorki (yorkshire terrier) szukát egy extra mini kannal párosítunk, akkor a kölykök milyen méretűek lesznek? Lehet benne mini méretű is?

Figyelt kérdés

mielőtt a kötözködők belekezdenének, tisztázzuk; tudom, hogy csak a köznyelvben vannak a mini és extra mini yorkik, akiket súlyuk alapján sorolnak be és azt is tudom, hogy az extra miniket egyesek genetikai hulladéknak tekintik. törzskönyves kutyáim vannak, kennelneves tenyésztő vagyok, nevemet nem adok ki, anonim szeretnék maradni, köszönöm a megértést

tehát mostanában felkapott dolog az extra mini méretű yorki, csak az a baj, hogy tenyésztőtől, garanciával a méretre és egészségre, illetve törzskönyvvel kevés ilyen kutyust lehet kapni, jó helyről. én adnék egy esélyt a dolognak, mert egy németországi kollégám tart extra miniket a kennelében. a kérdésem: ha az én standard szukámat az ő extra mini kanja befedezi, akkor csak is standard és extra mini kölykök születhetnek vagy mini is lesz az alomban? ezt azért lenne fontos tudnom, mert ha csak 2 méret van az alomban, akkor nehogy egy minit extra mininek adjak el! nyilván előfordulhat, hogy az alomban csak 1 méretű kutyusok lesznek és az is, hogy mind a 3ból (ha lehet ilyen is) lesz. a kérdésre komoly válaszok érdekelnek, kérem ami nem a témával kapcsolatos, azokat ne osszák meg velem, köszönöm



2014. ápr. 3. 20:40
1 2
 11/20 sippara ***** válasza:
100%

Amiket egy tenyésztő így nem írna le, mert pontosan tudná, értené, mekkora bődületes baromságokat beszél:


"Ha egy standard yorki (yorkshire terrier) szukát egy extra mini kannal párosítunk, akkor a kölykök milyen méretűek lesznek?"


"Lehet benne mini méretű is?"


- azért, mert pontosan tudnád, hogy a saját fajtádban hogyan, milyen mértékben, kitől, merre öröklődik a méret, vagy utánanéztél volna (esetleg eleve tudnál) olyan fajták hasonló problémáiról, ahol több méret van.


"törzskönyves kutyáim vannak, kennelneves tenyésztő vagyok"


- Miért van az, hogy én ezt a "kennelneves tenyésztő vagyok" kifejezést egyetlen tenyésztő szájából sem hallottam még? Annál gyakrabban mondogatják viszont a tks szaporítók, hiszen nekik tényleg csak az számít, attól több a kutya, hogy papírja van.


"tehát mostanában felkapott dolog az extra mini méretű yorki, csak az a baj, hogy tenyésztőtől, garanciával a méretre és egészségre, illetve törzskönyvvel kevés ilyen kutyust lehet kapni"


- az a baj, hogy ha akármilyen közöd lenne a fajtához, vagy a kutyákhoz azon kívül, hogy egymás mellé tudsz rakni két ivaros állatot, magadtól is tudnád, hogy nem véletlen az alsó súlyhatár, hiszen az ezen a méreten aluli kutyák túlnyomó többsége beteg. Nem véletlenül nem tenyészhetőek tovább.


"én adnék egy esélyt a dolognak, mert egy németországi kollégám tart extra miniket a kennelében."


- Ha neked egy "extramini yorkit" "tenyésztő" ember a kollégád, akkor téged bizony úgy hívnak, hogy szaporító. Függetlenül attól, hogy adsz-e törzskönyvet.


"a kérdésem: ha az én standard szukámat az ő extra mini kanja befedezi, akkor csak is standard és extra mini kölykök születhetnek vagy mini is lesz az alomban?"


- Ez az a pont, amikor fel kell tennem a kérdést: láttál te már élőben kutyát? Van bármi fogalmad arról, mi történik a "fifike megugorja a foltost és lesz egy marék kiskutya" téma mögött?


"ezt azért lenne fontos tudnom, mert ha csak 2 méret van az alomban, akkor nehogy egy minit extra mininek adjak el!"


- Hát persze. Nagyon-nagyon fontos, hogy pontosan milyen néven sózol rá egy szerencsétlenre egy drága, szaporított, beteg kutyát. Egyébként megsúgom, a mini és az extra mini között az a különbség, hogy az egyikről ezt, a másikról azt hazudja a tulaj.

2014. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

oO úristen, hogy lehet ilyen alpári módon, mocskolódva megnyilatkozni?

valószínűleg buta vagy és kész, nem tudok erre mit mondani.

mi az, hogy nem tudsz mindent? hát a kérdésed alapján SEMMIT sem tudsz. sima gimis bioszóra alapján tisztában vagyok azzal, hogy a szülők magassága nem egy az egyben öröklődik. és közöm nincs a tenyésztéshez. ha benned felmerült egy ilyen kérdés, valószínűnek tartom, hogy az érettségid sincs meg, nem hogy bárhol is tanultál volna egy kis genetikát, amit ne haragudj, de én ELVÁROK egy TENYÉSZTŐTŐL.

2014. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
szakmát tanultam, nem volt bioszom 8. után, honnan emlékeznék ilyen apróságokra, hogy magasságok stb.. arra van ez az oldal, hogy kérdezzen az ember ha valamit nem ért, nem tudom mit kell letámadni.. ha azt írom közöm nincs a tenyésztéshez csak elméleti a kérdés, akkor meg másért vagyok hüly.e... itt ennyi a bölcsész professzor és azért jártok ide hogy kiröhögjétek azokat, akik egy KÉRDEZŐS OLDALON KÉRDÉST TESZNEK FEL, mert valamit nem tudnak?? gratulálok, ezek a mai emberek. undorító!!!!!!
2014. ápr. 3. 23:42
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azt tudtad,hogy a tenyésztők a standard alatti kölyköket csak is ivartalanítási kötelezetséggel adják el? Mivel elég nagy eséllyel lesznek beteg kölykei ha fedeztetik.

Egy tenyésztő valóban a fajta jobbá tételét tűzi ki célul.


Mellesleg szerintem nem lenne rá igény:

Aki eleve "mini" "extra mini" yorkit,csivavát,bichont keres az nem nézz utána a fajtának a lényeg,hogy OLCSÓ legyen.

Szóval hiába egészséges a mini/extra mini kölyök 100 + ft-ot nem fognak kifizetni érte!


Aki pedig valóban yorkit szeretne az meg nem fog miniket venni.


Lásd be elég hülyeség amire gondoltál.Tönkre teszed a fajtát,hiába 2 tk-s,szűrt kutyáról van szó.

Nem hinném,hogy lenne rá kereslet.

Mivel az emberek meghallják,hogy tenyésztő meg kennel és úristeeenn egyenlő drága kutyával.Rámennek az apródra és 15-ért van "mini yorki" jellegű keverék miért fizetnének 100+ot érte.


Az embereknek a külső számít,meg amit rámondanak aztán ennyi.


Tenyésztő sem vagyok,yorkim sincsen de alap dolgokkal még én is tisztában vagyok.

2014. ápr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 sippara ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ha olyan alap dolgokkal nem vagy tisztában, hogy mi hogyan öröklődik a fajtádban, ha képtelen vagy felfogni, hogy miért annyi az alsó súlyhatár, amennyi, vagy épp felfogod, csak nem érdekel a kölykök egészsége, milyen alapon nevezed magad tenyésztőnek?
2014. ápr. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha egészséges és életképes a kutya, akkor tőlem fél kiló is lehet"


Na, általában ez a kettő üti egymást.

2014. ápr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagy kunszt ám a genetikai alapokat elsajátítani, csak venni kell a fáradtságot hozzá.


Egyébként szerintem sem kellenének senkinek mini, extra mini yorkik tenyésztői áron, ilyen kutyát csak olyanok vesznek, akik nem akarnak többet kiadni a kutyára 40ezernél.

Tenyésztőként gondolom adsz egészségügyi garanciát a kiskutyákra, mini és extra mini kiskutyáknál készülj fel rá, hogy sokat fogsz fizetni a gazdiknak.

2014. ápr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mony ***** válasza:
Jézusom!!!! Te beteg vagy,már ne is haragudj!
2014. ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kijelentésed üti a másikat. Egy TENYÉSZTŐ nem gyakorin fog kérdezgetni "szakmai" dolgokat, már ne is haragudj. Még egy kezdő sem, mert szépen felhívja azt akitől az ő kutyái is vannak (aki jó eséllyel nem 1 almot hozott le, és nem pár hónapja váltotta ki a kennel nevét), és választ kap minden felmerülő problémára. Uram bocsá', veszi a fáradságot, és elolvas egy-két könyvet a témában. Nem feljön egy ingyenes, anonim oldalra, ahol lényegében bárki azt írhat amit csak akar...

Másrészt mi alapján választottad ki a kant, ha még az elért eredményeiről is csak halvány fogalmad van?

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha garanciát adsz egy alom várhatóan beteges kutyára, a gatyádat is ráfizetheted, tehát még pénzt sem fogsz ebből csinálni. Szerintem hagyd a francba az egészet, és inkább menj el dolgozni.

2014. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld már, nekem még középsuliban is volt biosz, és mégse tanultunk kutyaszaporítást....


Menj inkább vissza kőművesnek, ma úgyis nagyon mennek a gagyi mester által felhúzott kicióccó kajibák.

2014. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!