Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti olvassátok az A Kutya...

Ti olvassátok az A Kutya újságot? Tudtatok erről? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mostanában is felmerült a kötelező póráz téma. Ezzel kapcsolatban idézném a márciusi szám 42. oldalának egy részét:

" A 41/2010. (II.26.) kormányrendelet előírja a póráz használatát közterületen, a szigorított szabálysértési törvény viszont nem. Segítene az értelmezésben?"

"... azzal, hogy az új szabálysértési törvény tényállásai közé került be a veszélyeztetés kutyával tényállás, megszűnt az azonos szinten álló jogszabályok közötti ellentmondás, és mivel a törvény magasabb rendű jogszabály, mint a kormányrendelet, így álláspontom szerint jelenleg jogszerűen nem bírságolható senki azért, ha belterület közterületén póráz nélkül sétáltatja a kutyáját." Dr. Ruzsek Róbert


Ugyanez vonatkozik az önkormányzati rendeletekre, tehát hiába mondja az önkormányzat, hogy márpedig kötelező a póráz, nem az.


Akkor ezek szerint már lassan két éve közterületen lehet póráz nélkül sétálni (mivel a törvény 2012 áprilisában lépett hatályba - 2012. évi II. tv. 193. paragrafusáról van szó). Akkor meg miért mondják itt sokan még most is, hogy kötelező a póráz?



#kutya #póráz #közterület #póráztörvény
2014. ápr. 4. 11:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ezt honnan idézted, és/vagy melyik az a bizonyos törvényhely?
2014. ápr. 4. 13:17
 12/28 anonim ***** válasza:
46%

"4-es, tök tipikus, mi a fenének kapkodod ölbe? Imádom mikor kihozzák ezeket a kis izéket a parkba, és mikor odamegy a kutyám (30 kg, tehát nem is egy óriás) megszaglászni, akkor egyből ölbekapkodják meg velem üvöltöznek. "


Én meg imádom, mikor a másik gazdi nem tartja tiszteletben a többi gazdit/kutyát. Nekem is volt szobacirkálóm és többször majdnem szétszedték nagyobb kutyák, akik a semmiből bukkantak föl! Barátságos nagy kutyákkal semmi baj nincs, de azért ne pofátlankodjon már ide akármelyik kutya úgy, hogy a gazdi 20 méterre kajtat tőle. Se kicsi, se nagy kutyákat nem szabadna így sétáltatni -___-


Most van egy közepes méretű kutyám, ő azért szerencsére jobban meg tudja védeni magát (már támadták meg póráz nélküli kutyák), de ugyanúgy engedem hogy haverkodjon óriási kutyákkal, ha azok is barátkozni jönnek.


Egyik barátnőmet már harapta meg szabadon futtatott nagy kutya, azóta nagyon fél az összestől. Többi embert is azért minimálisan tiszteletben kell tartani, sokan félnek a kutyáktól...Egyik közért bejáratához (!!!) is ki volt kötve egy igencsak izmos pitbull, elég barátságtalan ábrázata is volt. Mikor jöttem ki, engem nem zavart, de valaki konkrétan visszahőkölt, mert megijedt tőle.


Bár minek is írom ezeket, úgyis mindjárt ki leszek oktatva....

2014. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%

Hát szerintem ha olyan a közteres, vagy rendőr akkor szó nélkül megbüntet, aztán mehetsz a pénzed után a bíroságra.

Én úgy vagyok vele, hogy póráz mindig van nálam, és nagyon-nagyon figyelek :)

2014. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem se kéne csak úgy odaengedni másokhoz a kutyát. Nekem mudim van, ami nem nagy testű, mégis alapszabály, hogy ha másik kutyát látunk, leültetem és ha a másik gazdi megengedi, akkor odamehet szaglászni. Ezzel őt is védem, mert ha ezt minden kutyánál megkövetelem, akkor az agresszív 30 kilós kutyához sem megy oda azon az alapon, hogy az aranyos yorkihoz is lehetett. Ha azt látom, hogy valaki fél tőle, magamhoz hívom es leültetem. Ha mindenki így csinálná, nem lenne semmilyen póráztörvény. Bocs az offért.
2014. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nekem is mudim van, és szerintem sem jó ráengedni a kutyát másokéra, veszélyes is, bunkóság is. De ez azért irreleváns most, mert aki úgy engedi el a kutyáját, hogy nem nevelte meg, nem tudja behívni, sőt, esetleg még agresszív is, azt többnyire nem érdekli a törvény, és még ő háborodik fel, ha rászólsz.

Én a kérdésemet nem azért tettem fel, hogy magabiztosabban garázdálkodhassak kiskutyásokat és kutyától félő embereket riogatva.

2014. ápr. 4. 15:30
 16/28 zsuzsabazsa ***** válasza:

Off.


Most tulajdonképpen kötelező a póráz vagy sem? Ezzel már én sem vagyok tisztában.

2014. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Zsuzsabazsa, ez nem off kérdés volt, tulajdonképpen én is el vagyok bizonytalanodva. :)
2014. ápr. 4. 20:46
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

2013. évi ……. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési ...

langlovagok.hu/tuzvonalban/2013/130326_szabalysertertervezet.pdf‎

55 §

2014. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Az, amit linkeltél, csak egy módosítási tervezet, ami azonban nem lépett életbe. A jelenleg hatályos jogszabály a jogtárban megtekinthető: [link]


193. paragrafus

2014. ápr. 4. 21:32
 20/28 anonim válasza:
Igaz, nem a póráz témához kapcsolódik, de felénk még az is újdonság, hogy minden kutyatulajdonosnak gondoskodnia kell arról hogy a kutya ne tudjon a kerítésen kívülre kinyúlni és embereket megharapni! Erre csak az volt a véleményem, hogy a kedves embertársunk ne nyúlkáljon be!
2014. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!