Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vs szaporító?...

Pusisz kérdése:

Tenyésztő vs szaporító? Meguntam a sok baromságot, hogy amit nem kennelből veszel kölyköt kb 6-szoros áron, az nem is kutya! Hanem valami korcs.

Figyelt kérdés
Adott egy település, két utca, utcánként egy-egy különböző tenyésztőktől vett, törzskönyves "agyonvizsgált", tökéletes egyed (kutya), mely tenyésztésre alkalmas. Ha ennek a kettőnek lesz egy (több) kölyke azok csak fajtajellegű keverékek? Mitől tud többet, ha van egy furfangos TK-s neve is plusszban a kutyának? Nem továbbtenyésztésre... A két kutya gazdája nem akar tenyésztőként üzemelni, kennelt bejegyeztetni.. stb. Úgy gondolom, attól még csodálatos, egészséges kölykök születhetnek... NEM?

2014. ápr. 6. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a faj és fajta szavakkal fogalomzavarban szenvedsz, nem is fogod megérteni a különbséget tenyésztő és szaporító között.

Az meg teljes röhej, h egy minőségien tartott, nevelt, versenyekre (kiállítás/munka) hordott, egészségügyileg szűrt kutyák "bekerülési" áron legyenek eladva.... senki nem a máltai szeretetszolgálat. Az h neked egészséges kölyköd legyen, h hordozza a fajtajegyeket, h jellemben olyan legyen amiért ezt a fajtát választottad, ahhoz valakiknek (a kutyád szüleinek a tenyésztőinek) pénzt, időt, energiát nem keveset kellett beletennie. És te úgy gondolod h ez csak úgy lesz... És az nagyon dicséretes h Ti ivartalanítjátok, respect!! De vajon mi lesz azzal az alomtesójával, akit nem? És éppen rájön a kedves család h csináljunk egy almot hisz Fifike tk-es szülőktől van... érted a következményeket? És h ez a lejtő teteje? Innen kezdődik a valódi, nagy üzemi szaporítás...


De tessék itt kicsit számszerűsítve is vannak a dolgok:

[link]

[link]

2014. ápr. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Végigolvastam a linkeket, ez azért így durva... Ha minden tenyésztő mindezt végigcsinálná, (merthogy ráfizetés az egész)akkor gyakorlatilag hajléktalan lenne pár év alatt... Lehet, hogy ennek így kellene lennie, de vagy nem így történik, vagy milliomosok hobbija a tenyésztés...


Mindettől függetlenül bölcsebb lettem, köszi a válaszokat, én nem fogok szaporítani... az biztos! A kutyáimnak szerető gazdija/társa vagyok. Lehet nem "pedigrések", de teljes értékű tagjai családomnak. Sajnos rengeteg kutya van hontalan... és igazából nem tudom hogyan lehetne agyat mosni az embereknek. Az ivartalanítás alap kellene, hogy legyen. Sokszor még akcióznak is. Talán ezt kellene jobban hirdetni/elfogadtatni...

2014. ápr. 8. 22:20
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyira ráfizetés mint minden hobbi... fotózás, bringázás, motorozás stb... A legtöbb tenyésztőnek van mellette főállása, amiből finanszírozni tudja mindezt.
2014. ápr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha annyi a,,cél" ,hogy két törzskönyvvel rendelkező kutyát mindenféle genetikai ismeret,egészségügyi szűrés,kiállításon ill.tenyészszemlén elért eredmény nélkül összetegyenek,az még messze nem tenyésztés (még ha kiváltaná azt a kutyánként 5500 ft-os törzskönyvet a kölyköknek,akkor sem). A tenyésztés fajtanemesítés,hozzáértő,áldozatos tevékenységet igényel,nem annyiból áll,hogy megveszem az akár tk-s kutyát és összeteszem a szomszédéval,mert az enyém is szép,az övé is,miért ne. Az,hogy nekem tetszik egy kutya,az még önmagában édeskevés. Jó példa erre a kertszomszédunk,aki kb 5 évvel ezelőtt hozott el szaporítótól,állítólag törzskönyvezett szülőktől egy akkor hat hetes (!!)kis magyar vizsla kölyköt. A kicsi annak ellenére,hogy korán lett elválasztva,gyönyörű,jó kiállású,elég jó idegrendszerű kutyává serdült,gazdái nagy örömére-mígnem alig két évesen,egy nyári napon a labda után rohanva összeesett és ott halt meg,a vizslákra oly jellemző szívelégtelenségben. Persze,volt nagy sírás-rívás,hiszen imádták szegény kis kutyát,de segíteni már nem lehetett rajta,a leckét viszont megtanulták:szaporítótól többet soha...Mit sem ér a törzskönyves szülő,vagy akár a tk-s kölyök,ha nincsenek szűrések,eredmények,hozzáértés és tenyészcél.
2014. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!