Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láthatatlan kerítés elektromos...

Láthatatlan kerítés elektromos nyakörvvel tényleg nem veszélyes a kutyára?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy én nagyon ellene vagyok az ilyen módszereknek... és most először láttam ilyet használatban. Unokatesómék kezdtél el használni a hétvégén, mert ahová költöztek rossz a kerítés a szomszéd felől, aki nem akarja megcsinálni, és nem láttak más megoldást, tettek oda csirkehálót, de simán áthúzza magát alatta a kutya. 11 éves labradorról van szó, mindig át akar menni a szomszéd kutyához játszani. Mivel a szomszéd láncon tartja a kutyáját és nem is túl állatbarát, nem szerették volna, ha ebből baj lesz, de megkötni semmiképp nem akarják a kutyájukat!

Szóval ott voltam náluk, amikor kipróbálták az elektromos nyakörvet és nagyon félt tőle a kutyus, sétálni is alig akart. Pedig a legkisebb erősségre állították. Biztos, hogy nem okoz neki bajt, illetve a kora miatt nem veszélyes pl. a szívére?



2014. ápr. 8. 09:48
 1/10 sippara ***** válasza:
29%
Hát... nevelni nem kell, figyelni nem kell rá, kerítést csináltatni nem kell :)
2014. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem hinném, hogy veszélyes lenne. Az veszélyesebb, ha a szomszéd mérget rak ki, vagy elviteti a sintérrel. Legalább törődnek a kutyával. Az meg oké, hogy mondjuk munka előtt elviszik sétálni, de akkor is ott van 8-9 óra, amit a kutya egyedül tölt. Nem tudják máshogy megakadályozni, hogy ne menjen át.
2014. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A láthatatlan kerítés meg az E-nyakörv két különböző dolog. Az E- nyakörv nem a kerítés helyett használatos. A kerítést meg csinálják meg a maguk oldalán, akár pár centivel a szomszéd kerítése mellé.
2014. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez nem egészen így van. Mostanában úgy működnek ezek a láthatatlan kerítések, hogy a nyakörvet felrakják a kutyára, aki ha megközelíti a kerítést, enyhe áramütést kap a gerjesztett hullámok által. Szóval ez így egyben van.
2014. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az, ami a kerítéshez tartozik, nem egyenlő az elektromos nyakörvvel.
2014. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát annyiban nem egyenlő, hogy nem a gazdi nyomkodja a gombot, hanem a kerítésbe beültetett cucc gerjeszti az elektromosságot tudtommal.
2014. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy kispalikee írja. Úgy működik, mint egy láthatatlan villanypásztor. Tualjdonképpen működőképes, csak az lehet a bökkenő, hogy a kutya nem biztos, hogy egyhamar felfogja, hogy akkor éri az áramütés, amikor bizonyos helyre megy és ezért lehet az, hogy fél bárhová menni. Én a helyükben kihúznék a kerítés vonalához egy zsinórt, hogy lássa a kutya, ott a határ. Szerintem könnyebben megérti, hogy ha zsinórt lát, oda nem szabad menni, bárhová máshoá igen.
2014. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Egy hétköznapi lány válasza:
A kutyával előszörjátszani, törődni kell, hogy fel szabaduljon. Utána meg kell tanítani, hogy ne menjen a láthatalan kerítéshez. Esetleg tegyétek oda valami jelzést, mert a kutya nem tudja hol van veszélyben.
2014. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ehhez elektromos nyakörv van, ha közeledik a láthatatlan kerítéshez (ami igazából egy leásott vezeték) először hangjelzést ad és utána "csípi" meg a kutyát. Azt hiszem minél közelebb megy, vagy tartósan ott marad, akkor erősebb a jelzés.

Köszi, meg fogom mondani nekik, hogy valami látható dologgal pl. zsinór is jelezzék a kutyának meddig mehet... Azért felhívtam őket délután, és már nem fél úgy a kutyus, kezdi megszokni.

2014. ápr. 8. 21:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is labink van és nekünk is átment a szomszéd kutyához.Mi is az elektromos kerítés mellett választottunk és bevált.
2014. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!