Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie könnyen...

A Border Collie könnyen betanítható, okos kutya? Egy nagyobb lakásba elférne? Kb mekkorára nőhetnek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 17:01
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
először is fiú vagyok de kösz .. másodszor amire munkába állok meghal nem már bocs ... nem is Border Collie-t fogok venni annak hely kell + játszás stb.
2014. ápr. 8. 20:19
 22/60 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyának kell hely és játék, ha ezeket nem tudod biztosítani inkább ne vegyél kutyát!

Egyébként miért pont a Border tetszett meg? Figyelj, annyi kutya fajta van (itt megtalálhatod kb. az összeset: [link] szerintem biztos lenne olyan amelyik tetszik és a tulajdonságai is megfelelőek számodra. Soha ne külső alapján válassz kutyát! Hiába gyönyörű, ha az igényeit nem tudod kielégíteni, szenvedni fog. Ha szereted az állatokat, a kutyákat akkor megérted. Keresgélj a fajták között, kizárt, hogy ne legyen mégegy ami tetszik. Ha első kutyád lenne ne válassz juhászkutyát. Elsőnek mindenképpen könnyen kezelhetőt válassz, vannak kifejezetten kezdőknek ajánlott kutyák. :)

2014. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
88%
Úristen, aki úgy áll hozzá hogy "addigra úgyis meghal" annak én a kezébe SEMMILYEN kutyát nem adnék. Roppant mód unszimpatikus vagy "már bocs".
2014. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
86%
Plüsskutya
2014. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
89%
Most vagy 16 éves. Ez az a kor, amikor ismerkedsz, barátkozol, stb. Valószínűleg nem fogsz annyit foglalkozni vele, amennyit kell. Bár az írásod alapján egy plüsskutya való neked, azzal nem kell foglalkozni egyáltalán. És mire munkába állsz, szted mennyi idő? Lehet, h érettségi után azt mondod, h Te már dolgozni szeretnél, ami 2-3 év múlva lesz, gondolom. Addigra a kutyád nem fog elpusztulni. Ha így gondolkozol, inkább menhelyeket látogass. Akkor jót is teszel, és nem teszel tönkre egy ártatlan életet. Bár sztem normális tenyésztő neked nem adna kutyát.
2014. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:

Én 15 éves vagyok a nyáron hozom haza a border colliemat…

Nagy felelősség ez a kutya és nem való kezdő kutyásnak. Neked így most semmiképpen nem ajánlom ezt a fajtát

2014. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
De nem kezdő vagyok Jah és köszi annak aki küldött egy linket... akinek meg unszinpatikus vagyok az eltűnhet innen kösz... mondom nem veszek ilyen kutyát mert nincs meg a hely
2014. ápr. 9. 07:25
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya 10-15 évig. Nem csak a border! Tehát 10-15 évig abban kell gondolkodnod hogy minden áldott nap korán kell kelned és vinned sétáltatni és foglalkozni vele.


Mégis mikor óhajt őkelme munkába állni, majd 40 évesen? Addig ingyen élünk? Azt hiszed anyuciék majd 35 éves nagy szamár korodban is eltartanak téged meg a kutyádat? Nagyon el vagy te tájolva kisfiam.


A kutya nem 3-4 évre szól! Aki kutyát vállal az vállalja a korán kelést és azt hogy a kutya igényei az elsők (tehát ha már 8 órát egyedül volt akkor elviszed sétálni hogy ne csináljon be, meg úgy egyébként ne bolonduljon meg). Hóviharban, szakadó esőben, tűző napsütésben, taknyosan, 40 fokos lázzal is menni kell.


Szerintem gondold át még egyszer ezt a kutya-témát... Vagy tarts hörcsögöt, azzal nincsenek ilyen problémák és mire megunod tán esélyes hogy megboldogul.

2014. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

Lakásba valami kistestű kutyát vegyél. De itt is vannak tiltólistások, mint pl a terrierek, mert azok is fáradhatatlanok, és szétrágják a lakást, ráadásul elég önfejűek.


Ha nem lennel ennire fafejű, akkor talán találnánk neked egy olyan fajtát, mely ideális a lakásba.

Az összes kutyát kell sétáltat és játszani vele, ez ellen nem menekülhetsz, mert akkor tényleg ne tarts kutyát. Ha 10 évvel is számolunk akkor is 26 leszel. Tudom, hogy nehéz elképzelni hol leszel 10 év múlva, mert én se tudtam annak idején, de lásd, itt van pár alternatíva: 17-19 évesen haverok a minden, esetleg nekiállsz csajozni és amikor seggbe lő Ámor nyila, akkor úgyis minden fontosabb lesz, mint a kutya, 20 évesen elkezdesz melózni, esetleg továbbtanulsz az ország másik szegletében. Akkor mi lesz szegény kutyával? Ki fog vele játszani? Mikor hajnalban kell kelned, hogy megsétáltasd, aztán hazaesel 5kor hullafáradtan, akkor még a kutya ott várja, hogy törődj vele.


Ok nem border, de ezt az egészet gondold át, hogy most kell-e kutya, mert végül is bármikor máshol is lehet, de általában ez egy olyan bizonytalan időszak az ember életében, hogy alaposan meg kell gondolnia, mert megbonyolíthatja az életedet.

2014. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:

Jaj nem kezdő vagy???

Hány éve kutyázol? :D

2-3

2014. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!