Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elhoznátok ezt a felnőtt...

Ti elhoznátok ezt a felnőtt rotit a helyemben?

Figyelt kérdés

[link]


Tervezek egy-két hónapon belül ideiglenest, de igazából már 2 hét múlva is jöhetne. Megláttam ezt a szerencsétlen jószágot, annyira megesett rajta a szívem, olyan sz-rul néz ki. Csak nem tudom, be merjem-e vállalni, mert komolyabb orvosi műtétekre nincs pénzem, most hagytam ott az orvosnál 230 ezret, de az alapdolgokat megkapná természetesen. Szóval, ha kiderül, hogy diszpláziás vagy szembetegsége van vagy ilyesmi, nem tudom kifizetni. De nem hinném, hogy túl jó helyre kerülne el, ha nem hozom el. Ti mit tennétek a helyemben?


A másik jelölt ő lenne, őt sem nagyon vinné más, max. szaporító: [link]



2014. ápr. 9. 15:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%

Úgy ne hozz el semmiféle kutyát, ha már most az jár a fejedben, hogy ha nem megy minden flottul, berakod egy kennelbe.


Én egyébként, bármennyire is szánom ezeket a szerencsétlen kutyákat, csakis menhelyről hoznék. Ilyen embernek nem adnék pénzt.

2014. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

' Úgy ne hozz el semmiféle kutyát, ha már most az jár a fejedben, hogy ha nem megy minden flottul, berakod egy kennelbe. '


Félreértetted. Amíg a kutya a napi foglalkozások alatt meg nem tanulja, hogy nem bánthatja a kutyáimat, elszeparálva, egy kennelben lenne tőlük. Természetesen a napi foglalkozást megkapná, hiszen a cél a rehabilitálása.


De végül is igazatok van, inkább menhelyről vagy Illatosról fogok kihozni.

2014. ápr. 9. 19:59
 13/23 anonim ***** válasza:

[link]

Olyan cuki, nem tudom, bent van e meg. De van boven valasztek rotikbol a menhelyeken :S szerintem kevesen mernek bevallalni egy felnottet.

2014. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon édes baba, de szerencsére már nincs bent. Nekem kölyökkutya nem kéne, nem passzol a jelenlegi életvitelemhez, a saját kettőmmel járok futni, bringázni, a kölyköt nem lehet vinni velük, szobatisztaság, egyedüllét tanítása sok energia. Csak akkor lesz kölyökkutyám, ha saját magamnak akarok egy kutyát, ideiglenesbe csak felnőttet vagy max kamaszt szeretnék.
2014. ápr. 9. 20:54
 15/23 anonim ***** válasza:
34%

Így már értem. De a legjobb, ha már első alkalommal tisztázzátok, mit szabad az új kutyának és mit nem, nem érdemes ráhagyni semmit, hogy ó, egyelőre elzárom, aztán majdcsak összeszoknak.


Az allatok.info-n tudsz fajtára keresni, nagyon sok menhely kutyái között.

2014. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, pontosan így szokott kinézni a dolog. Előző ideiglenes kutyusom (RIP:() szépen meg akarta csócsálni a saját két kutyámat, de ő husky volt, elsőre megértettem vele egy földrenyomással az erőviszonyokat. Ő is teljesen antiszoc volt, mikor hozzá került. De mivel rotim is volt ideiglenesben, így tudom, hogy ő azért más tészta, kicsit bulldózerebb agyuk van, úgyhogy a sajátjaimmal nagyfokú felelőtlenség lenne egyedül hagyni az elején.
2014. ápr. 9. 21:00
 17/23 anonim ***** válasza:
70%

"De a legjobb, ha már első alkalommal tisztázzátok, mit szabad az új kutyának és mit nem, nem érdemes ráhagyni semmit, hogy ó, egyelőre elzárom, aztán majdcsak összeszoknak. "

Te se rehabilitáltál még sok kutyát, ugye? Megnézném, hogy hánynak elég egyszer elmagyaráznod, hogy nem esszük meg a többieket, meg nem bontjuk le a lakást, meg úgy általában nem csinálunk semmi gázt, és hogy mi történik, ha utána mégis egyedül hagyod. Az elmélet szép dolog, de a kutya nem gép, nem lehet két perc alatt beállítani, pláne nem egy gazdaváltás, költözés, miegymás közben egy felnőtt, hányattatott sorsú, ki tudja, mit megélt, meg mihez szokott kutyát. Inkább még maradj csendben és tanulj még egy kicsit, meg vigyél haza egy ilyen kutyát, csak előtte jelentkezz be egy rendes suliba, ahol tudnak segíteni, miután összevakartad a saját kutyát maradékát a nappaliból.

2014. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Na igen, akumi, ez az a rizikófaktor, amitől én is tartok, ahogy beszéltük. Mert van olyan kutya, aminek elsőre leesik, mint az előző ideiglenesemnél, van ahol, meg jóval lassabb a javulás, hetek-hónapok kellenek, hogy biztosan össze merjem engedni a sajátjaimmal.
2014. ápr. 9. 21:06
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Akumi, kb 20 ideiglenesem volt eddig, hogy mennyire rehabilitáltam őket, attól függ. Volt 2-3, amelyikhez ember azelőtt soha nem ért, volt, amelyik bálamadzagon élte az életét és egy volt, amelyik első pillanatban nekiment a saját kutyámnak a saját kertünkben. Első nap megoldottuk a problémát, este már együtt aludtak. Mivel elég sokat önkénteskedtem olyan alapítványál, ahol a a 15-20 kutya felügyelet alatt mindig együtt van szabadon, így tudom, hogy rendkívül ritka az olyan eset, hogy a kutya egy-két nap alatt nem tud alkalmazkodni a csapathoz. Ha így is van, ahhoz sem feltétlenül kell ám kennelt építeni, hiszen amíg a gazdi nincs otthon, addig a kutyát külön lehet csukni a lakás egy másik részébe. Nem gondolom, hogy a kérdező rehabilitációs szakember, kiképző és komolyan elcseszett kutyát kihozna azért, hogy hónapokig rehabilitálja olyan szintre, hogy az ne akarja szétszedni a kutyájáit, mert az ilyen kutyáknak szakemberre van szükségük és nem "csupán" ideiglenes befogadóra.
2014. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%

Azért utolsó ha egy nagytestű problémás kutyát egy beltéri ajtó választana el egy kisebb kutyától akkor én nem lennék nyugodt ha elmennék otthonról. Ismerek olyat akinek "csak" egy szeparációs stresszes pulija van és bizony szétszedte a bejárati ajtót és kiment. Ha ezt egy puli megcsinálja egy kültéri ajtóval akkor egy roti mit csinál egy beltérivel? Tegyük fel, hogy esetleg mégse tud átmenni de ha mondjuk albérletről van szó akkor bizony az még plusz gond hogy akkor ajtócsere, de hányszor? Meg a tulaj mit szól hozzá hogy a kutya rombolja a lakást? Amúgy is nehéz kutyával albit találni még akkor is ha az ég világon semmi gond nincs a kutyával.

Amúgy az oké, hogy felügyelettel hamar összeszoknak és olyankor nincs probléma, de alapítványnál, menhelynél ha nincs éppen felügyelet akkor mindegyik kutya megy a saját kis kennelébe, úgy oké, de ha egy lakásba vannak elzárva a kutyák felügyelet nélkül az nagyon nem ugyanaz.

Nagyon jó, hogy van aki akar segíteni az esélytelenebb kutyáknak, de szerintem mindig a saját kutyának kell első szempontnak lenni és csak utána a mentetteknek.

Kérdező szerintem gyúrj rá a kertes házra és addig is inkább egy olyan kutyát válassz akiről van némi infód és megtudod oldani úgy, hogy a sajátjaidat ne veszélyeztesd.

Úgysem lehet minden kutyát megmenteni és ha eljutsz oda, hogy kertesben leszel sajnos akkor is lesznek bőven ilyen és ehhez hasonló esélytelen kicsikék, de akkor legalább már minden feltétel adott lesz, hogy gond nélkül tudd rehabilitálni.

2014. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!